🇨🇿/🇬🇧 občan, markeťák v důchodu,nyní "Železniční advokát", který píše o moderní železnici dneška a zítřka z pohledu zákazníka.
Dobrý den, paní Taborská,
jsem Brit a nyní i Čech🙂. Ruskou invazi v roce 1968 jsem jako dítě sledoval v televizi. Už tehdy jsem pochopil, že mladí lidé v ulicích, kteří čelili tankům, chtěli jen stejné svobody jako já. Ta myšlenka mě nikdy neopustila. V roce 1987 jsem sem přijel poprvé a odjížděl jsem přesvědčený, že režim nemůže vydržet (i když jsem si myslel, že to bude trvat mnohem déle.) S otevřenou pusou jsem sledoval BBC, jak čeští studenti, včetně mladé ženy, která je nyní mou manželkou, čelí pořádkovým silám. Tento den je váš, paní Táborská. Budu na vás myslet, až budu dnes později zapalovat svíčku na Národní třídě. Ať váš hlas zůstane silný a jasný po mnoho dalších let.
Skvělé. Jsem nyní britský/český občan a toto je další důkaz, že nic nespojuje mé dvě země více než podobný vytříbený smysl pro humor, který zbytek světa může považovat za nepochopitelný. O tom se můžete přesvědčit, pokud sledujete Larryho účet na Twitteru. Larry má několik silných názorů (maskovaných elegantním jazykem a tónem Yes Minister). Nic mi nezlepší den víc, než když vidím Američana, který se proti jeho komentáři ohradí zuřivou replikou, aby ho někdo upozornil, že „se hádáte s kočkou“.
Nevím, kdo spravuje jeho twitterový účet, ale nejsem si jistý, že je to někdo z vládního komunikačního týmu. Larrymu se příliš zjevně ulevilo, když Boris Johnson opustil číslo 10.
Ach. Napsal jsem o tom článek pro Medium a zveřejnil ho v pátek večer. Velmi mě překvapilo, že se redakce nerozhodla dát ho na hlavní stránku. Teď už vím proč. No , netvrdím, že můj článek je lepší, ale snažil jsem se popsat, proč mají britští občané obecně nějakou lepší ochranu před tímto druhem problémů než Češi. Pokud to někoho zajímá, článek je zde
Jako rodilý Brit musím s lítostí konstatovat, že jeho hodnocení Britů na dovolené na Kanárských ostrovech a v dalších oblíbených turistických centrech je pravděpodobně zcela oprávněné. Chtěl bych uvést dvě výhrady.
Mrzí mě to, ale není to nový fenomén (určitě vznikl ještě před pádem komunismu v Evropě) a mnoho Britů se za něj stydí, a proto do takových míst na dovolenou nejezdí.
Ahoj Michale, další dobrou zprávou je, že České dráhy nyní nabízejí bezplatné místenky k jízdenkám do zahraničí. Je to pragmatický pokus, jak řešit problémy s přeplněností vlaků, o kterých jsme hovořili. Je to však možné pouze při on-line rezervaci u ČD- a část problémů způsobují turisté, kteří si rezervují u mezinárodních agentur. Tyto agentury jim říkají, že rezervace není "povinná" - ale neupozorňují je, že je přesto nutná -pokud nechtějí stát na chodbě celou cestu do Vídně s jízdenkou první třídy🥲. ČD se tedy musí snažit zajistit, aby se agentury jako Eurail mohly na nabídce podílet.
🇨🇿/🇬🇧 občan, markeťák v důchodu,nyní "Železniční advokát", který píše o moderní železnici dneška a zítřka z pohledu zákazníka.
2
Sledujících
0
Sleduje
🇨🇿/🇬🇧 občan, markeťák v důchodu,nyní "Železniční advokát", který píše o moderní železnici dneška a zítřka z pohledu zákazníka.
2
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Jako Brit si myslím, že jste na sebe v tomto ohledu příliš přísní. Po celé Praze je spousta opravdu dobrých kaváren s "pořádným" espressem, ale nejen v Praze. Loni jsem byl v Českém Těšíně a velmi mě potěšilo, že jsem objevil kavárnu u Štefánika nedaleko nádraží, majitel obsluhoval a ukázal mi zrna, které používá. Problémem je nákupní centrum. Jsem si jistý, že podobnou katastrofu byste našli i v nákupním centru v Německu. I když musím přiznat, že mám rád Costa espresso. Káva, stejně jako pivo, je částečně otázkou osobního vkusu, ale Costa nepoužívá kapsle, nikdy, a jsou v mnoha nákupních centrech. Ale co já vím? Piju espresso jen ráno🤣
1 odpověď