To mají ti IT experti za to, že si nechávají do svých systémů automaticky instalovat něco, co si sami předem nevyzkoušeli. Docela se divím té odvaze těch lidí kteří to tak mají. Já kdybych měl spravovat víc jak pár jednotek počítačů, tak bych určitě měl jeden navíc, na kterém bych vždycky něco vyzkoušel a pak to teprve poslal do všech ostatních
Tak zaprvé stejně jako většina ostatních diskutující nesouhlasím s placením služby, kterou využívají pouze cizí lidé, ale zadruhé taky nechápu, na co další datové centrum? Proč?
Oni nemají nějaký jeden malý počítač (klidně nějaké Raspberry) který by ty data posbíral?
Upřímně moc nechápu tu potřebu dneska dávat všude o několik řádů výkonnější výpočetní stroje, než je doopravdy potřeba.
Zcela souhlasím.
Problém je však v tom, že každý vidí tu černobílou tak nějak z jiného úhlu. Pokud bych napsal nějaké množství různých tvrzení a dal bych každé z nich třeba 100 lidem a každý by měl u každého tvrzení říct, jestli je to správné nebo špatné, jsem přesvědčen o tom, že bych dostal dost rozdílné výsledky.
Já už jsem v některých diskuzích známý tím, že se v hodně věcech s většinou společnosti neshodnu. Já když se začtu do zákonů ČR, tak tam občas najdu věci, u kterých mi doslova zůstává rozum stát nad tím, jak tohle někdo může považovat za správné. Občas si prostě říkám "Za tohle by měl být člověk odměněn, a né potrestán".
Takže za mne ve výsledku ano, svět může být černobílý, ale jen z našeho vlastního pohledu. Kdybychom se na společnost podívali tak nějak "zezhora" zcela nezaujatým pohledem, tak dostaneme spoustu vzájemně posunutých černobílých pohledů, takže nám z toho vlastně vznikne jakési spektrum stupně šedi.
Článek obsahuje některé pravdivé informace, ale se závěry nesouhlasím. To, že Wikipedii může psát každý, je dobře. Žádný jeden "odborník" nemůže vědět tolik, co celý zbytek lidstva dohromady. A zároveň to není tak, že co je psáno v učebnicích, je svaté. Také už jsem viděl faktické chyby ve schválených učebnicích. Rozdíl je v tom, že když ta chyba bude na Wikipedii, tak ji snad brzo někdo opraví a už tam nebude. Kdyžto než se vyrobí nová učebnice, encyklopedie a podobně, tak to jednak trvá dlouho a pak taky ty staré budou stále kolovat světem.
Zcela nechápu, kdo (a proč) se tímhle vůbec zabývá. Jak jako neoddělitelná? Pro mne osobně jsou třeba pořád stejná, nic se nezměnilo. Až když jsem to záměrně zkoumal (na základě podobného článku), tak jsem zjistil, že je tam kousek plastu navíc. Ani bych si toho nevšiml kdyby mi to nikdo neřekl a někdo to nazývá rizikem pro děti? Prostě nechápu. Víčko slouží k tomu, aby se otevřelo, člověk se napil a lahev se zase zavřela. Nic jako neoddělitelné víčko neexistuje (tak nějak z principu když se zamyslíte nad tím, co je to víčko).
A proto se mi tyhle aplikace, které vyžadují provoz nějakého serveru stejně nikdy moc nelíbily. Jako ke to hezké, praktické, ale pak se může stát přesně tohle: majitel serveru si řekne dost a my s tím nic neuděláme pokud nedostaneme zdrojové kódy.
Mnohem lepší mi vždy přijdou věci, které umí komunikovat přímo peer to peer, tedy z jednoho přístroje na druhý, bez potřeby cizího serveru. Potom můžete mít jistotu, že dokud půjde internet jako takový, bude vám fungovat i spojení přes danou aplikaci a na žádném cizím serveru to nezáleží.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Taky Vás nikdo nenutí tyto věci dělat. K samoobslužným pokladnám nechodím, tak Vy taky nemusíte. Pokud je zboží v krabici, tak buď koupím krabici celou, nebo ji rozbalím, a vezmu si takový počet kusů, který chci. Nechápu, proč by někdo měl rozbalovat všechny krabice. Několikrát jsem kupoval cca 400ks nějakých výrobků. Kdyby byly krabice rozbaleny, muselo by se to u pokladny všechno spočítat. Takhle jsem jen vzal pár krabic a počítaly se jen celé krabice třeba po 100 kusech.