ČR je na špičce žebříčku v počtu policajtů na počet obyvatel, tak kde se zašívají soudruzi ? V Brně v okolí hlavního nádraží je neustále přítomno mnoho nepřizpůsobivých občanů a policie nekoná, raději tam ani nejezdí... Aby měli více klid na zašívání někde v křoví na předměstí, odmontovaly se lavičky všude v okolí Hlavasu .. jdu blejt velebnosti.
Tuhle fantazii tady šíří kdo? A ještě každý trouba tomuhle věří.
Bez ohledu na to, jestli je policistů málo nebo hodně...... Písek - Vodňany mi to ukazuje na mapách 18min 🤔🤔🤔
Další, který nepochopil. Je jich málo a řešili něco jiného, a operační tam nemohl poslat jinou hlídku, než tu, která něco řeší. Takže až dořešila, mohla vyjet jinam. Kdyby bylo více policistů, jela by jiná hlídka hned a byla by tam třeba za 15 minut. To byla ta celá pointa, nikoliv délka trasy, ale počet policistů 😄
Děkuji za váš čas a vysvětlení. Měl byste ještě minutku k prezentaci vašeho názoru na mobilní bankovní aplikace ve smyslu, zda jejich používání považujete za výrazně bezpečnější způsob práce s účtem než IB?
Pokud člověk není opatrný, nepomůže mu žádné aplikace, ochrana apod. Stačí neklikat na odkazy, dávat pozor na domény, pod kterými chodím na banku atd. atd. Prostě být stále ve střehu 🙂
Až na to, že u každého potvrzení se píše co děláte, pokud to teda nečtete, pak se není čemu divit. A změna telef.čísla probíhá úplně jinak, je to složitější.
Ale vždyť píšu, že napoprvé potvrdíte přihlášení, ale pro pachatele. Myslíte si, že to jste vy. Napodruhé to už poškozený skutečně nepřečte, zbrkle potvrdí. Ale těch druhů podvodů je velké množství, různé potvrzovací metody bank apod. Psal jsem to v globálu, jak to funguje, pak jsou různé drobné odchylky. Spíše tady lidem vyvracím, že dvoufázové ověření není totální ochrana.
Autoři podobných článků by mohli nahradit takovou tu omáčku, zda postižený volal do banky hned či až za chvíli, nebo že logo a barvy na displeji se podobaly skutečné bance nějakými užitečnými radami pro potenciálně další postižené.
U tohoto případu by jistě kdekoho zajímalo, jak podvodník, který získal tímto trikem uživatelské jméno a heslo dokázal prolomit dvojfázové ověření za pomoci SMS.
Tato informace by byla pro občany mnohem cennější než například zpráva o kolik postižený přišel anebo ze kterého je města. Ale jak je v dnešní době zvykem, mediálně se ventilují spíše marginálie než věci podstatné a důležité.
V momentě, kdy se přihlašujete na phishingové stránce do své banky, už pachatel provádí přihlášení u sebe. Vám přijde na mobil potvrzení přihlášení (SMS, Face ID, otisk prstu) a s vědomím, že se přihlašujete vy osobně, potvrdíte přihlášení nebo zadáte SMS kód na falešných stránkách. Tím pachatel získá přístup, ale u vás bude stále probíhat načítání. Pak pachatel změní ve vašem bankovnictví zařízení a vy to opět potvrdíte, protože si myslíte, že znovu to po vás chce potvrzení k přihlášení. Celé to proběhne během minuty a pachatel má vaše bankovnictví i se změnou zařízení na své a může si dělat, co chce.
V pracovní neschopnosti nelze vyhodit, či řešit nikoho. Jsem si jistý, že je neschopenka účelová, ale jsem si také jistý, že mu ji nedali policisté, ale lékař. Doufám, že u PČR končí, ale zkusil bych reagovat logicky, bez hysterie.
Tvl, i někdo se najde s normálním nehysterickým komentářem, to je vzácnost 😄 Máte bludišťáka
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
gulaš z kupovanyho sadla?si delate prdel?To jste tam asi po znamosti,protože tohle VUBEC NENI GULAS
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
KUPOVANÝ sádlo? Takže u guláše záleží, jestli jsem ho někde koupil nebo vyrobil? Co když ho koupím u řezníka, už je problém? = je kupované 😄 Když ti strčím pod rypák tři kvalitní guláše, jeden na oleji, jeden s tvým kupovaným sádlem a jeden s domácím, dám vše na to, že nepoznáš, který je z čeho.
1 odpověď