Role první dámy je čestným titulem, který s sebou nenese žádné formální povinnosti ani nároky na odměnu. Je to dobrovolné rozhodnutí, které partner hlavy státu přijímá.
Požadavek na finanční ohodnocení této role je však v rozporu s obecným pojetím čestné funkce. V době, kdy se zvyšují životní náklady, je důležité, aby se politici zaměřili na řešení skutečných problémů občanů a ne na vlastní obohacení.
Chování hostů v hotelech s all inclusive je různorodé a závisí na mnoha faktorech, jako jsou osobnost, výchova, kulturní zázemí a aktuální situace. Zatímco je v posledních letech zjevné zlepšení ve zvyklostech a chování hostů obecně, stále se vyskytují jednotlivci, národy, kteří nedodržují hotelová pravidla. Takové chování není specifické pouze pro české hosty, ale může být pozorováno především návštěvníků z různých zemí jako např. byvalé země Ruska, Polaci, Arabové.......
Zvýšení důchodového věku představuje komplexní problém s výraznými dopady na jednotlivé generace, ekonomiku a sociální systém. Zatímco mladší generace budou muset pracovat déle, aby zajistily finanční stabilitu systému, starší generace mohou čelit problémům s uplatněním na trhu práce a s udržováním dostatečného příjmu. Navýšení důchodového věku může vést k odkládání odchodu do důchodu, což může mít negativní dopad na zaměstnanost mladých lidí a na přirozenou obměnu pracovních sil. Zaměstnavatelé se mohou potýkat s otázkou, jak motivovat a udržet starší zaměstnance, kteří často disponují cennými zkušenostmi, ale mohou mít potíže s adaptací na nové technologie a pracovní postupy. Jedním z možných řešení je zavedení větší flexibility na trhu práce, která by umožnila starším zaměstnancům pracovat kratší úvazky nebo přizpůsobit pracovní dobu svým potřebám. Investice do celoživotního vzdělávání by mohly pomoci starším zaměstnancům získat nové dovednosti a znalosti potřebné pro úspěšné uplatnění na trhu práce. Možná na tyto zaměstnance mít i daňovou úlevu? Podpora podnikání mezi staršími lidmi by mohla být dalším nástrojem, jak udržet jejich aktivitu a zajistit jim dostatečný příjem. Důchodová reforma by měla být součástí širšího konceptu udržitelného rozvoje, který zahrnuje i opatření na podporu rodiny a zvýšení porodnosti, snížení všech dávek atd. Pokud je vláda tvrdá na občany, kteří celý život pracovali a odváděli finance státu, musí být pak tvrdá ke všem!
Nechci soudit její motivy. Bohatství se projevuje různými způsoby, ať už preferuje hmotné statky, zážitky nebo dobročinnost. Její nákupy však spíše odhalují, že klade důraz na povrchní aspekty života. Ačkoli si může dovolit luxus, působí to dojmem, že jí chybí hlubší smysl. Bylo by inspirativnější, kdyby ukázala, že má zájem i o jiné hodnoty než materiální. Skutečné bohatství často spočívá v empatii, soucitu a osobním růstu. Každý má nakonec právo žít svůj život podle vlastních představ.
V labyrintu kýče a pochybné slávy se ztrácí paní Vulgaris, postava zahalená do pláště bezvkusu a arogance. Její život připomíná spíše grotesku než film, komickou operu namísto dramatu plného hvězdných chvil. Jako letitá obyvatelka vykřičeného domu celebrit se paní Vulgaris zoufale snaží upoutat pozornost, která jí tak zoufale chybí.
Její vyjadřování, prošpikované vulgaritou a prázdnotou, jen podtrhuje tragikomický obraz. V hlavě si vybudovala iluzi vlastní výjimečnosti, světa, ve kterém je oslavovanou celebritou. Bohužel, realita je krutá a paní Vulgaris se v ní pohybuje spíše jako ztracená duše, která neví kudy kam.
Je těžké uvěřit, že by ji kdokoliv pozval na exkluzivní VIP party. Byl by to spíše trapas než oslava. Co paní Vulgaris vlastně dokázala, kromě hromadění nevkusu a urážení těch, kteří na rozdíl od ní něco skutečně dokázali? Její život je prázdnou skříňkou plnou falešných šperků a pomíjivé slávy.
Paní Vulgaris je varováním pro všechny, kteří se honí za slávou a uznáním bez ohledu na talent a pokoru. Je symbolem prázdnoty a marnivosti, která se v dnešní době bohužel množí. Její příběh je satirickým zrcadlem, ve kterém se můžeme vidět i my sami, pokud se nenecháme strhnout proudem povrchnosti a falešných iluzí.
Návrh na razantní navýšení daně z nemovitostí, ačkoliv pochází z úst "odborníka" z realitní branže s vlastními pronájmy, vzbuzuje spíše pochybnosti než důvěru. Vnímáme ho spíše jako snahu o maximalizaci zisku než jako promyšlený krok k zodpovědnému nakládání s majetkem.
Jako daňoví poplatníci jsme už zaplatili nejednu daň z nákupu nemovitosti, ať už v podobě daně z přidané hodnoty, daně z převodu nemovitostí, nebo poplatků katastrálnímu úřadu. Kam tyto nemalé peníze putují, je pro mnohé z nás záhadou. Navíc se potýkáme s jedněmi z nejvyšších daní v Evropě, aniž by se to odráželo v našem výplatním sáčku. Další zatěžování občanů v této situaci vnímáme jako nemorální a neospravedlnitelné.
Státní "úsporný balíček", který ve skutečnosti jen přenáší zodpovědnost za úspory na obce a následně i na občany, jen dokresluje neefektivitu a netransparentnost celého systému. Místo hledání skutečných úspor a systémových změn se uchylujeme k jednoduchým řešením, která dopadají především na ty nejzranitelnější.
Je na čase zpochybnit "odborníky" s pochybnými motivy a kriticky vnímat kroky státu, které jen prohlubují nerovnost a nespravedlnost. Potřebujeme komplexní a zodpovědný přístup k nakládání s veřejnými financemi, ne slepá a alibistická řešení na úkor občanů.
Dříve bych se možná podivil. Ale co do historických filmů se musí dát role různým rasám, královna černoška....... Herec dabující Inda v animovaném seriálu se veřejně omluví za to, že postavu dabuje 20 let, ale není Ind atd. Čím dál více se všude řeší inkluze a diverze, pak je to pobouření minimálně zvláštní. Podle dnešních hodnot je to v pořádku.
Nemám problém a chápu, že se šetřit musí. Ale nějak by se mi to chápalo lépe, kdybych viděl šetření i u našich politiků! Přidáním si na platech, vysoké výdeje, neřešení energetické krize. Kde jsou zdaněné nadstandardní přijmi právě ČEZu, Bank atd., které slíbili? Proč se zrušilo EET a podpořila šedá ekonomika? Šetření na ministerstev ........... A tak můžeme pokračovat. Ano, šetřit je nezbytné, ale všichni/všude!
Snad k tomu zajistí, že zaměstnavatel si nás nechá i v skoro neproduktivním věku, kdy potřeby u lékaře budou častější? Prodloužit odchod do důchodu je jedna věc, ale kdo nám zajistí důstojné zaměstnání? Další věc, nikde nečtu nic ohledně podpory porodnosti, podpory mladých rodin atd. Jen zvýšíme daně, zvýšíme elektriku, zavedeme zpět poplatek za obnovitelné zdroje, zvýšíme odchod do důchodu ............To vše nejsou řešení do budoucnosti, ale jen vytloukání klín klínem.
Nooo, to se mu zase "povedlo". Objevil dávno objevené, a to ještě neobjevil dvojí kvalitu. PR, že nemůže za drahotu, je dost ubohé! Ano, ceny určuje výrobce, dodavatel, prodejce ...... Zároveň zdražování pohonných hmot, elektriky, jedna z nejvýších daní na potraviny atd., má na ceny dost zásadní vliv. A tady vláda má veliký podíl, co se děje kolem celého zdražování. To byl zase signál 🙂.
Pokud celý život do systému platím, ano, očekávám důchod od státu. Spíše nevím, jak chce stát ochránit "staré lidi" v práci? Krom asi státních institucích, nás v práci budou chtít dále zaměstnávat, když budou čekat na místo mladí, perspektivní! Budeme na PÚ, který nás bude posílat na pohovory i nekvalifikovaných pozic, které možná ani fyzicky nezvládneme? Nebudeme si nalhávat, ono i to myšlení, paměť nebudou valné. Otázka tedy je, jak chtějí zajistit zaměstnanost pro mladé a zároveň přesluhující? Neumím si představit jít na pohovor např. v 65 letech, ten ponižující pohled, jako vážně to zvládneš, pochytíš? Smutná představa.
Kavárna ve Werichově vile je naším cílem poměrně často. Došlo tam k malým změnám, dle mého to kavárně na duchu nepřidalo, ale to je jen můj názor. Zákusky opravdu nejen krásné, zajímavé, ale především chutné. Cena za kvalitu a propracovanost asi adekvátní, není nutné přeci tam chodit každou neděli. Velké překvapení, ne zrovna v pozitivním smyslu, bylo WC. V tak drahé cukrárně, by si provozovatel měl dávat opravdu velký pozor!
Přijde mi především smutné, že se řeší důchody, zda na ně bude, kolik ...........? Nikde nečtu, nebude na sociální dávky, pro ty, kteří většinu života nepracují nebo vůbec. Ne každý, kdo uvádí nízký příjem, má opravdu nízký příjem a berou příspěvky. Pokud se budou k reformě stavět takto, bude se více lidí snažit nepřiznávat celý příjem, proč taky? Trochu mi to zavání diskriminací lidí, kteří pracují, vychovávají děti a celkově jsou oporou pro stát, ekonomiku.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Otázka, zda je probíhající důchodová reforma skutečně konečným řešením, nebo jen krátkodobým populizmem, zůstává otevřená. ( blíží se volby ). Zpomalení tempa reforem vyvolává dojem, že se politici snaží odložit nepopulární rozhodnutí do budoucna. Přitom stárnutí populace je nevyhnutelný proces, který s sebou nese řadu výzev. Jaké dopady bude mít prodlužování pracovního života na zdraví zaměstnanců a jaká opatření budou přijata pro podporu jejich zaměstnatelnosti v seniorském věku? Dále je otázkou, zda současná politika dostatečně řeší problém klesající porodnosti, který je pro dlouhodobou udržitelnost důchodového systému klíčový. Místo toho se zdá, že vláda upřednostňuje řešení svých vlastních privilegií. Je na čase, aby se politici zaměřili na skutečné potřeby občanů