Redaktorka Adéla Knapová napsala dobrý, pravdivý článek. Ukrajina válku prohrává a že je to za cenu velkých, ruských materiálních i lidských ztrát ji pomůže jako hrbatému hrb. To, že Ukrajina nahání nové vojenské rekruty jako dobytčata, to vládě pod vedením prezidenta Zelenskeho nepomůže. Ten hlavní problém Ukrajiny je ale někde jinde. EU, Velká Británie, USA, Kanada pomáhají Ukrajině naprosto nedostatečné. Před rokem platilo, že na deset dělostřeleckých ruských nábojů připadal jeden ukrajinský. Dnes se ten poměr značně vylepšil, ale pořád je jednoznačně proruský. Navíc země, které rakety na Ukrajinu dodávají, mají vždy podmínku kde a jak je Ukrajinci mohou použít. Rusové dělají masové nálety na civilní objetky ve všech velkých ukrajinských městech včetně Kyjeva, Rusové vyhrožují, že pokud taková raketa přilétne na sídliště v Moskvě, tak použijí jaderné zbraně. Okupanti dosáhnou svého, obsadí Donecko, Luhansko, Záporoží, Chersonsko i Krym a vyšlou do světa jasnou zprávu
Být okupantem a kolaborantem se vyplácí.
tak to se dá podepsat. Okupanti světu vyhrožují, tlačí na něj a vysmívají se mu. Evropa se války bojí a to tak hodně, že do ní spadne.
Zdanit více nejbohatší lidi by snad mělo být ve prospěch celé společnosti naprosto normální.
To říkám i já, jako dlouhodobě pravicový volič.
Není normální, aby střední třída ze svých příjmů procentuálně odváděla daleko více než nejbohatší.
přesně tak. Jenže ti nejbohatší místo aby chodili šroubovat do fabriky tak mají skvělé vztahy s politiky a dovedou si leccost zařídit. Třeba nízké daně. To - že jsou politici úplatná sebranka, je zase jiná pohádka.
Máte pravdu, já bych to zjednodušil: chovat se a přemýšlet tak, jako jsme byli zvyklí i v minulých dekádách a stoletích. I za socialismu lidé přemýšleli o své budoucnosti odpovědněji, protože zdroje příjmů byly omezené a případné půjčky byly snadno splatitelné a jen na krátké období. A každý si uměl spočítat, zda je schopen dostát svých závazků. Typickým příkladem byla tzv. novomanželská půjčka. Já vím, práce byla povinná a věk odchodu do důchodu jasně daný. Ale i tak to bylo o přemýšlení do budoucna a osobní odpovědnosti. Dnes je možné žít na dluh dlouhodobě a i bez určité odpovědnosti díky institutu oddlužení. Nic takového před r.1989 neexistovalo. Osobně nenávidím argumenty lidí, kteří si napůjčovali penize a když firma zkrachuje nebo oni přijdou o dobře placenou práci, tak se obracejí na stát s nataženou rukou a argumentem "z čeho teď budu platit hypotéku...". Zavedl bych pravidlo, že si mohu půjčit jenom tolik peněz, abych mohl z rezerv zaplatit alespoň 70% dluhu.
Včera bylo včera, dnes je dnes.... TAk jak jsme byli zvyklí myslet za socialismu se nehodí do dnešní doby. Míra stability poklesla. Nemyslím tím jen počasí, nestabilní ceny energií, překotný vývoj It technologií apod. Myšlení musí pružně reagovat na změny. Odpovědnost je fajn věc, zabezpečení rodiny výměnou za nižší míru zodpovědnosti je pro lidi jasná volba ....asi tak.
To jako, že byste obětoval celou Ukrajinu? No to je odvážný nápad.
Ale problém je v tom, že Maďaři nepotřebují radit a zajímalo by mne,za koho tu blábolíte? Vy jste majitelem Maďarska? Nebo je vás víc? Hlupáčku,na co si to hrajete? 🙂))))))
Maďaři nepotřebují radit, ale my si nedáme nabourat svou bezpečnost. Tvoje svoboda končí, kde začíná ta naše.
souhlasím, ale kam vystěhujete naše žáky, kteří titulují učitele jako pohlavní orgán nebo kus hovězího, to není výmysl to je realita, učitel se může bránit pouze poznámkou nebo snížením známky z chování a s hrúzou se těšit na návštěvu rodičů tohoto "andělíčka" To si kantor vymýšlí, to on by nikdy neřekl.
jestliže žák uráží dospělého pak ukončit školní docházku a může dělat dlaždiče.
Postoj kancléře Scholze ,a nejen jeho, je pragmatický. Nechápu, že je mezi politiky Západu, část takových (včetně našich vládních), kteří odmítají vidět realitu. Nevím, jestli jim nedochází, že by eskalace uvolněním zbraní dlouhého doletu pro Ukrajince, znamenala obrovský nárůst nebezpečí rozšíření konfliktu do Evropy a velmi pravděpodobně dál. Kdo je schopen tyto zbraně obsluhovat? Ukrajinci, kteří nejsou v NATO a příslušný výcvik a dovednosti nemají, těžko.
Takže opět končím tak, že by bylo dobře, pokud by dřív, než se z konfliktu na Ukrajině stane konflikt fatální, došlo k jednání o příměří a pak míru.
P.S. Nepište mi, že Rusko invazí na Ukrajinu porušilo mezinárodní právo, to vím. Na reakce, které neberou ohled na realitu, odpovídat nebudu.
nedohodnete se s Ruskem na příměří ani míru, protože nebudete mít žádné záruky ze strany Ruska, že mírovou dohodu neporuší. A to vzhledem k fatálnímu porušení Mezinárodního práva a úmluv ve vztahu k jeho řádění na Ukrajině.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Španělé by se asi měli zamyslet jak odvádět vodu z těch pobřežních oblastí, případně rozšířit záplavová území v těch přímořských oblastech a lidi vystěhovat do vnitrozemí. Přeci jen - Španělsko je velké a zasaženo je jen několik měst na pobřeží ...