Tohle je nesmysl. Zkuste si něco přečíst o svobodě projevu. Opravdu to neznamená "můžu si říkat, co chci". To omezení nenávistných projevů naopak ochraňuje právo všech na vyjadřování. Stejně jako ostatní zákony chrání vaši svobodu a práva. Těžko tady budeme všichni svobodní, když budete moct zabít souseda. Minimálně ten soused nebude. Stejný princip je uplatněný i tady. Projevy, které podněcují k utlačování nějaké skupiny osob, tedy k omezování svobod a práv nějaké skupiny osob, jsou zákonem zakázány.
Podle teorie právního státu tak, jak ji definovali francožští myslitelé, jako Jean Jacques Roseau nebo Chrales Montesqieu je svoboda projevu absolutní - trestat lze pouze za skutky, nikoli za slova.
Cokoli jiného mi smrdí komunisty a cenzurou.
Tvrzení že svoboda projevu rozhodně není neomezená - to je jako vtip. Omezená svoboda projevu totiž není žádnou svobodou. Za totáče taky byla omezená svoboda projevu! Stejně jako třeba omezená svoboda pohybu. Mohli jste cestovat kamkoli, když to nebylo na západ.
Právě princip svobody projevu bez omezení je základem právního státu. A právě jde o to, aby se mohlo říkat i to, co ostatním "nevoní". Tento stav je omezováním tohoto práva už zcela totožný s tím, jak to tu bylo před rokem 89, jen se to vztahuje na jiné oblasti. Nechápu proč je v ústavě právo na svobodu projevu vůbec uvedeno, je to absurdní nesmysl, protože tady nic takového neexistuje.
"Energetickou koncepci nelze postavit na náhodně dostupných zdrojích, když poptávka s náhodností jejich výskytu nekoreluje."
A podle mě lze: těch fluktuujících zdrojů (slunce, vítr, vodní přečerpávací, baterie) musí být tolik, aby vždy pokryly poptávku. To znamená, že většinu času budou ohromné přebytky. Tyhle přebytky půjde využít na výrobu vodíku, elektrolýzu. Vodíku bude potřeba spousta na výrobu čpavku, oceli, a pohonu pro letadla. Ano, bude to strašně drahé.
No to je právě ten omyl, kterého se většina lidí dopuští. Když dovolíte trochu teorie.
Obnovitelné zdroje se dělí na
1) stále dostupné
2) periodicky dostupné
3) náhodně dostupné.
Ke každému z nich lze vypočítat jeho potenciál (objem energie za rok). Smyslem je kombinovat je tak, aby pokryly poptávku pokud možno bez přebytků - jinak to totiž taky nebude dost udržitelné. Přičemž jádro musí tvořit zdroje z kategorie 1) a 2). Náhodně dostupné se využívají na snížení poptávky po energii z těchto zdrojů, protože obecně jejich potenciál stačí na pokrytí tak 50-70% poptávky.
I když počítal jsem to třeba za kraje v ČR a vychází mi to čistě že by to fungovalo i trvale čistě jen na odpadní biomase z údržby lesních porostů. Možností je ale víc. musí se nejprve analyzovat co je kde k dispozici a v jakém množství.
Uvědomte si, že když se dosáhne nesmyslných přebytků třeba díky přebytku fotovoltaiky, tak ten panel taky nevydrží věčně, budou se rabovat zdroje křemíku a bude vznikat obrovské množství odpadu. To taky není řešení.
Ale Smil neříká, že je to slepá ulička. Říká, že to funguje, ale málo. Na uhlíkovou neutralitu by bylo potřeba mnohem více obnovitelných zdrojů, jádra, zelený vodík, tepelná čerpadla, a statisíce techniků.
Řešením je začít, například výchovou těch statisíců techniků...
Já se nevyjadřuju k němu, ale spíš obecně. Energetickou koncepci nelze postavit na náhodně dostupných zdrojích, když poptávka s náhodností jejich výskytu nekoreluje. Vždycky to pak bude drahé a bude to fungovat málo. řešit se to dá jejich vhodnou kombinací tak, aby poptávkyu pokryly bez nutnosti rozsáhlé akumulace. Tohle se všechno ví, je to vyzkoušené jak to funguje. Takže jo, potřebujeme více odborníků, dělá se to ad hoc a naprosto neefektivně.
To je jasná blbost. Houby se zabaví někdy po poledni, než je policie někam předá, což by samozřejmě stálo nějaké peníze, tak je večer. Museli by sehnat někoho, kdo je zpracuje, což by se asi stalo až ráno, do té doby samozřejmě houby jsou někde uložené, doufejme že správně. Následně to tedy kdosi zavaří nebo usuší. Co s tím dál? No nic, když to chcete dát do prodeje tak tyhle houby se prodávat nedají, nebudou mít žídný certifikát, takže je pak můžete vyhodit. To že je zničili je daleko levnější, navíc to zajišťuje, že nedojde k ukradení byť jen části třeba policií. Oni jsou dost opatrní, když může být policie nějak obviněna. Takže to že to zničili bylo nejlevnější a nejlogičtější.
Ale né, já myslel variantu, že by jim ty houby nechali pro jejich potřebu. Když už je museli zabavit, tak to pak je přesně tak, jak píšete.
Souhlasím, ale zároveň mě mrzí, že tomuto zcela zbytečnému jevu, brání tak zbytečná vlastnost. Čím víc poznávám již od studií zákonitosti biologie, tím více se pred nimi skláním. Právě proto žasnu, že někdo může mít pocit, že spokl všechny vědomosti po přečtení atlasu hub z roku 1780, kde jsou ručně malované 4 houby: muchomůrka, hřib, choroš a žampión oproti cca 5000 dosud popsaných makromycet (=hub s makroskopickou plodnicí) rostoucí na území Česka.
Naprostý souhlas!
Největším ničitelem přírody je sám člověk.V Cíně před pár lety měli politiku jednoho dítěte,tu už z humanitárních důvodů zrušili.Pokud to státy,které se rozmnožují jak mravenci v mraveništi /napadá mě Indie a Cína/ neomezí,lidstvo se zničí samo.Jak je donutit? Nařízenou sterilizací mužů po narození max.3 dětí? Až povyrostou,budou migrovat a hledat spásu v bohaté Evropě.A díky našim politikům budeme všichni v zádeli.Všem přeji hezký den.
To jsou nesmysly. V Číně to zrušili, protože se prakticky přestali reprodukovat. Očekává se, že v Číně do konce století poklesne populace někdo uvádí snad až o 900 000 000 jedinců. Tady si asi dědci, kteří inspirovali ten článek, nesundali svoje brýle s klapkami a tak dělají vlny.
Bojí se otevřeně říci ,že zeměkoule je přelidněna. Nutno s tím něco dělat
Není s tím potřeba dělat nic. Za pár let se demografická křivka prudce zlomí. Většina světa už vymírá, jediný kontinent, kde populace ještě roste, ale tempo růstu razantně zpomaluje je Afrika. Do roku 2050 to bude klesat už i tam.
"Dobře třídíme, ale málo recyklujeme..." řekl ministr a jako řešení vidí zálohovat petky a plechovky? Pokud toto myslí vážně, tak je třeba se zamyslet nad jeho mentálními schopnostmi vést resort. Zálohování je opatření na podporu třídění a sběru odpadu. To s tím, kdo a jak to tu je schopen dále zpracovávat nemá nic společného!
1
Sledujících
23
Sleduje
1
Sledujících
23
Sleduje
Ani jeden z panu nevedel, co je internet, co je dnesni prenos informaci, co jsou dnesni problemy. Dnes se tresta i za slova. Muzete si samozrejme o tom myslet, co chcete, za to vas nikdo trestat nebude.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nevím, jestli by to šlo v dnešní době tak, jak si to představovali tehdy, ale je pravda, že mi vadí, že každý hned dostane flastr za to, že někde něco "blbě plácne".
Ono pak je otázka kde je ta hranice. Vybavuji si jak v nějaké africké zemi hrozilo nějaké ženě 7 let vězení za zločnné spolčení proto, že napsala někde na síť, že jí nechutná kečup od nějaké firmy. Taky říkali "svoboda slova ano, ale má to svoje meze, náš kečup nikdo hanět nebude!"
Podle mě by tam mělo mnohem víc fungovat společenské odmítnutí, než tresty organizované státní mocí.
1 odpověď