A to jsou jen odměny, kde je plat? Takže tenhle člověk, který je pouhým obecním slouhou, bere 350 tis. měsíčně? Je to arogance, zpovykanost, rozcapenost a pohrdání daňovými poplatníky. Hlavně si je v Praze zase zvolte, ale ono to není jinde jiné.
Prosím p. Křivánka, aby se vyjádřil i slovní argumentací.
Primární problém je u nás v korupčním systému "demokratických" voleb. Ve volbách si každý najde důvod nezvolit mileiovskou stranu nebo osobnosti, protože by mohl přijít o tu svou malou výhodičku, kterou má. A že těch výhodiček je, státní a obecní pelíšky, dávky, dotace, podpory, subvence, MŠ zdarma, slevy na jízdném atd. Skutečnost, že se to povedlo v Argentině, je skoro zázrak. Podmíněno to bylo bohužel pádem na samotné dno, což u nás zatím zdaleka není. A že bychom při mileiovských změnách mohli mít celkem snadno německé platy? Ano, ale přijít o své výhodičky a pelíšky, to prostě nedáme.
Tak si to shrňme. Německo a celá Evropa má zjevně s migrací obrovský problém dokonce s opakovanými tragickými důsledky. Strana, která se s tímto problémem hodlá vypořádat rázněji, je označena za nebezpečí pro demokracii, ohrožení všeho lidu, proruskou, fašistickou atd. Ale největším ohrožením Evropanů jsou politici, kteří tuto situaci zavinili, léta jí omlouvali, léta nám říkali o doktorech a inženýrech, o úspěšné asimilaci, pracovitosti, skákali na špek odůvodňování migrace válkami, politickým pronásledováním ve svých zemích atd. Hlavně, že se pak vždy semkli a truchlili. A hle, Bašár Asad padl, byl odstraněn jako tvrzený bazální důvod migrace Syřanů do Evropy, ale žádný Syřan se nechce hnout zpátky, zaplatit si převaděče a co nejrychleji v gumovém člunu nehodlá pádlovat zpět. Bohužel je to jako u nás. Všichni ví, že přeštědřelé sociální dávky jsou chybou ničící pracovní návyky, jsou proinflačním elementem atd., ale když se objeví strana, která tomu chce udělat přítrž, jsou označeni jako xenofobové a lidé si zvolí opět totéž.
To je zase blábol jak z Rudého práva o prohnilém západu. Zedník dneska vydělá bez problémů 50 tis. měsíčně. Ačkoli mnoho diskutujících stále píše o "šikovném" zedníkovi, problémem je spíše ochota vůbec pracovat. Paradoxně se takový normálně pracující zedník musí uživit i v Praze, natož mimo hlavní město. A poznámky o stescích kriminálníka, že jej nechtějí zaměstnat? To si měl chlapec rozmyslet dřív, než začal páchat trestnou činnost. Je jasné, že na tyto osoby nečeká místo ředitele banky, nemají na to ani vzdělání ani předpoklady. Musí se holt snažit. Většina lidí to tak totiž dělá.
Psal jsem to již opakovaně, cesta prezidenta Mileie je přesný návod, jak se dostat do prosperity, a to jsme na tom nepoměrně lépe, než jeho země. Likvidace neuvěřitelně rozbujelé byrokracie, likvidace dotací a dávek na úplně všechno, rozvolnění pravidel pro podnikání, omezení naprosto nesmyslného rozsahu zákonů a podzákonných předpisů regulujících každý krok. Takové reformy bolí, ale bolí především parazitické úředníky a líné asociály. Poctivě pracujícímu člověku by to mohlo jen pomoci. Bohužel, přestože 80% lidí poctivě pracuje, stále vítězí ve volbách strany, které byrokracii, dotace a korupci podporují či tolerují. Zvláštní paradox.
S tím oddlužováním bych nesouhlasil, některé praktiky věřitelů zavání lichvou a taky je stát nedrží na uzdě.
Vážený pane Vaňku, je ovšem třeba mít na paměti, že převážnou část dluhů tvoří alimenty, dluhy na nájemném, dluhy za půjčky na mobily a televize. A těžko lze omlouvat otce neplatícího na děti, nájemníka, který neplatí důchodcům, kteří se odstěhovali na chalupu a svůj byt pronajímají, nezodpovědného jedince, který si půjčí na supernový mobil atd. A u "lichvářů", tedy pokud to nedosahuje míry trestného činu, by měl fungovat soudní přezkum nákladů spojených s půjčkou. Soud by měl tak připustit třeba pouze max. 15 nebo 20% ročního navýšení jistiny. To by ale museli chtít zákonodárci, ti však radši populisticky okrádají věřitele, protože hlasy dlužníků ve volbách se hodí.
V spuste miest v kapitalistickej zapadne Europe maju auta oproti chodcom a cyklistom este obmedzenejsie prava nez u nas. Ono to s bohatymi a chydobnymi nesuvisi, skor to tam ma vytlacit auta z miest, kde populacia narastal natolko, ze nie je unosne, aby kazdy mal auto.
Děkuji, p. Kovacsová, za alespoň slušnou debatu. Máte pravdu, ale fakt si myslíte, že se to městům daří? Že přednost na přechodu vytlačí auta z měst? Auta by aspoň zčásti vytlačila např. MHD zadarmo, to by ale politici museli přestat krást na veřejných zakázkách miliardy, a MHD by zadarmo být mohla.
S tím "socialistickým pojetím práva a třídního boje" jste to zazdil.
Vážený pane Němče a ostatní, kteří mi spíláte. Máte pocit, že naše zákony nejsou socialistické? Tak se podívejte na naprosto neproporciální ochranu práv nájemců vůči pronajímatelům, zaměstnanců vůči zaměstnavatelům, oddlužování nezodpovědných na úkor (okradení) věřitelů, desítky zákonů na podporu vesměs líných, dotace, příspěvky, příplatky, doplatky, právo na kdejaké podpory, dešťovky, oprav dům po b., kotlíkovky atd. Jak je třeba možné, že řada lidí si zateplí za své a pak přijde stát, a ostatním to zaplatí z daní právě těch, kteří si zateplili za své? Protože jsou tzv. nízkopříjmoví? A nejsou to spíš ti, kteří nechtějí pracovat, vzdělávat se a starat se? Neměl by tedy stát v rámci rovnosti před zákonem (máme mj. v Listině práv a svobod) těm, kteří si zateplili za své, doplatit zpětně, aby si byli s těmi zadotovanými rovni?
"Ono to vychází z našeho socialistického pojetí práva a třídního boje"
Tak jistěěěě - a proto se to do postsocialistické ČR přeneslo ze západní kapitalistické Evropy, kde to kupodivu funguje mnohem lépe než u nás.
"mít hlavně za šera reflexní prvky"
Kam na ty nesmysly chodíte? V intravilánu žádná taková povinnost není.
No, nepřeneslo se to ze "západní kapitalistické Evropy", ale ze socialismu, který tam panuje. A to, že v intravilánu není na reflexní prvky předpis přece neznamená, že si vezmu tmavošedý svetr s bílou přerušovanou čárou jako ozdobou. Vy jste taky mudrc. A když už chcete dělat chytrého, o "povinnosti" jsem u reflexních prvků nic nenapsal, chce to lépe chápat text. A totéž platí i pro Šindeláře.
Z toho je evidentní, že se nejedná o faktickou problematiku, ale šílené politické vize bláznů, kteří jsou ovšem do funkcí vynášení levicovou politikou a levicovými voliči. Co na tom, že právě tito voliči po určité době řvou o zdražování v tomto případě el. energie, hlavně, že nevládne pravice, ještě by nám omezila sociální dávky a dokonce by chtěla, ó jaká hrůza, abychom pracovali. Paradox všech paradoxů je pak politika EU resp. Bruselu, které ani průšvih v Německu a jeho kolabující energetická síť po vypnutí jaderných kraftwerke neodradí od postavení takových bláznů do čela evropské komise.
Formálně a bohužel ve smyslu platných právních předpisů je vinen. Ale fakticky jsou na vině zákonodárci s předností chodců na přechodu. Ono to vychází z našeho socialistického pojetí práva a třídního boje. Chudák proletář chodí pěšky a boháč kapitalista jezdí autem, tak mu to osolíme. A vtlučeme proletářům jejich práva tak, že Vám skáčou do silnice i tam, kde je pouze místo pro přecházení (tam přednost nemají), ale všude. Co na tom, že zastavit se jako chodec je půl vteřiny, ale zastavit dvě tuny neřku-li autobus, je padesát metrů. Nebudu rozebírat povinnost nevkročit před bezprostředně se blížící vozidlo, mít hlavně za šera reflexní prvky, radši zastavit oba, než přijít o život. Hlavně, že práva chudých vítězí, i když je to stojí životy.
Mě Motoristé neoslovují. Jak může někdo volit takový bizár jako jsou tihle Motoristé? Vždyť jejich nejvýraznější postava, prorussácký europoslanec Turek, je jejich čestný předseda, přestože není členem jejich nové strany, která měla letos teprve první kongres. To je normální? To je jako by Klaus v 90.letech nebyl regulérním předsedou a členem ODS. 🙂 A za cíl si dávají Motoristé vystřídat ODS v čele pravicových stran a být vůdčí pravicovou stranou v ČR a přitom jim nedělá problém se paktovat s levicovou populistickou sektou ANO a být jejím juniorním partnerem? To ať mi někdo vysvětlí, vždyť to jde proti sobě. A perličkou na dortu je, že prý velkým sponzorem Motoristů je pravomocně odsouzený podvodník a vyděrač, nějaký Ponomarenko.🙁
No, na dort patří spíš třešnička než perlička, ale to je detail. Jinak díky za Váš kvalifikovaný politologický rozbor. Jasně, proruští fašisti paktující se s "levicovou populistickou sektou ANO". Je samozřejmě Vaší volbou, koho budete volit, ale měl byste přestat číst mainstreemové sdělovací prostředky a trochu se vzpamatovat. Nechte si Vaší politickou nenávist do volebního lístku.
Ja jsem ale netvrdila, ze klienti jsou zamci 😁 ale ze u nasich klientu mame lidi co pracuji ruzne. Delka pracovni doby je regulovana smerem na maximum, nikoliv smerem na minimum. Takze v tomhle fakt nebidim problem. Pokud nekdo potrebuje pracovat v rezimu po-st-pa 6h a zam-tel s tim nema problem, tak ani zakon.
Davat sezonnim pracovnikum HPP je precejenom trochu zbytecne treba i proto, ze firmy muzou mit nastavene limity pro headcount. A docela by jste se divil, jaka volnost panuje v otazkach naroku na dovolenou, priplatcich za praci v noci, o vikendu atd. Zakonik prace tomu sice dava nejaky ramec, ale nezakazuje aby se smluvni strany nedohodli jinak. Jedine co neni dovoleno je “nahodne” zvyhodnovani nebo znevyhodnovani - treba kdyz cela firma bude mit narok dovolene 5 tydnu, tak nemuze mit jeden clovek 6 tydnu aniz by k tomu nebyla smernice, nebo vnitrni predpis pripadne to nebylo uvedeno v pracovni smlouve.
Jinými slovy, i Vy píšete, že v podstatě regulace a typy prac. poměrů je k ničemu, že panuje fakticky volnost v řadě aspektů. A to je to, co jsem fakticky a v principu napsal zcela shora. A takových zákonů i lichých z hlediska vymahatelnosti, máme tolik, že konce nedohlédnete.
Protoze pracuji ve firme, ktera zpracovava mzdy jinym firmam jsou to tedy nasi klienti.
DPP i DPC jsou potreba, ackoliv casto jsou opravdu pouze k obchazeni povinnosti. Pak jsou ale pripady, napr. v maloobchode nebo gastru, kde dohodari vykryvaji volne smeny nebo obdobi pred Vanoci atd. I nase firma najima dohodare na cca 1,5 mesice v roce kdy jsou dane a potrebujeme navysit lidi na mzdovem treba o 20%.
Nechci hrotit debatu, ale pak jsou spíše Vašimi klienty ty firmy, nikoli jejich zaměstnanci, což bylo matoucí, ale to je jedno.
Ovšem všechno ostatní, co píšete, nijak neodůvodňuje to, že musíme zákonem regulovat délky pracovní doby a druhy pracovních poměrů. I Vy byste tak docela klidně mohli na 1,5 měsíce, tedy např. na 250 hodin rozvrstvených tak a tak, "nakoupit" smluvně práci dočasných pracovníků.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Ale všechny svátky placené, nadstandardní placená dovolená, všechno v práci (teplo, světlo, nábytek, počítač, tonery, tužky, auto atd. atd.) zadarmo od daňových poplatníků, když se odvážíte oponovat, osolí vás, žádná odpovědnost, na všechno pohodlné lhůty, v pátek nepracuje, naopak pracuje jen v dva úřední dny, a to je ještě zabarikádovaný, abyste ho nerušili, když něco zkazí, odvolání to napraví bez jakékoli sankce. Když je na tom tak špatně, ať jde dělat řemeslo, rekvalifikaci mu zase zaplatí daňoví poplatníci, a může mít stovku k měsíčně.
3 odpovědi