Skladatel filmové hudby, absolvent Berklee College Of Music, www.filmmusic.cz.
Trochu mi uniká, kam tím autor míří. Jako že měla Sparta nebo Slavia nějaký zápas vypustit, aby hrála raději Konferenční ligu, čímž by pošetřila síly, posílila svá už tak nekriticky nabubřelá ega, a skončila tam ve finále? 🙂 To asi ne. Prostě když se opravdu zadaří, tyhle naše dva (ted' dokonce tři) týmy dokážou vydřít slušný úspěch v jakési "druhé" lize, což je na desetimilionovou zemi s relativně slabou domácí ligou (kde jim navíc jdou na ruku rozhodčí, tak jako jdou pak na ruku favoritům i v Evropě, tak to chodí) vcelku úspěch. Na tu "první, miliardovou" ligu, tedy týmy co mají na to být pravidelně úspěšní v Lize Mistrů (a to Liverpool bezesporu je, Milán taky, PSG, Bayern, Real, Barcelona a několik dalších) to prostě není a nebude. To to vážně opravdu někoho kromě Krejčího překvapilo? Co by tady hráči takového formátu dělali, i kdyby je někdo zaplatil? Jezdili se nechat okopat do promrzlého Hradce, Budějc a do Karviné? Mě přijde zázrak, že se došlo tak daleko, ve třech týmech, v soutěži chybí už i Portugalsko, Holandsko a že Plzeň dokonce ještě pokračuje! Dál jdou týmy z Francie, Anglie, Německa, Španělska... je to zázrak.
Pro někoho je padesát tisíc korun ročně pakatel, který klidně obětuje, obzvláště z cizího, pro druhého jde o významnou částku. Jestli třeba provozovatel hospody pouští svým zákazníkům sportovní přenosy, tak předpokládám, že řádně platí cenu této služby tomu, kdo mu ji poskytuje, zpravidla zřejmě nějaké kabelové televizi. Tuto částku si za objem, rozsah a kvalitu poskytnuté služby společně smluvně dohodnou a vzájemně plní. To je obsah komerční služby a řádné smlouvy, nikoliv jakýsi státem posvěcený subjekt, který vybírá jednostranně sám sebou definované částky, aniž by tomu předcházela jakákoliv dohoda o kvalitě, šíři o objemu poskytované služby. Pokud Vám připadá takový způsob normální, běžný a dokonce správný, tak se asi neshodneme.
Bohužel mluvíte o svých pocitech, ve skutečnosti je to ale ještě trochu jinak. "Výroba" (tedy vymyšlení a nahrání) hudebního a textového obsahu, který autor prodává televizní stanici je jedna věc (a vězte, že takový obsah se objevuje i u sportovních přenosů. Dle mé zkušenosti je navíc hospod, které jsou vybaveny pro poskytování sportovních přenosů, ale jinak jak je rok dlouhý tam nehraje žádná hudba, žádná písnička, žádné rádio, nic, skutečně zanedbatelný, vlastně o žádné osobně nevím), a "licence", která přesně definuje pro jaké použití jí ona televizní nebo rozhlasová stanice může používat věc druhá. Mohu Vás ujistit, že každoroční jednání OSA a televizních a rozhlasových stanic o podmínkách vyrovnání jsou tvrdá a nebyla by ukončena smlouvami, kdyby se na nich neshodly vždy obě strany. Chápu, že o tom nic nevíte, ale je to tak. Přesné podmínky se vždy na další rok vyjednávají. S ČT, s Novou, Primou, Barrandovem, Šlágrem, Českým rozhlasem, Kissem, Evropou 2 atd. atd. Autoři (zastupovaní svojí OSA) o podmínkách použití jejich práce mají s TV a rádii (a hospodami a kluby atd. atp.) vždy smlouvy. Televize tedy má právo vysílat, ale nemá smluvní právo přeprodávat obsah autorů dalším komerčním subjektům. A přesně to se v hospodě děje. Ta dobrovolně používá obsah, který televize šíří do domácností k zatraktivnění svého businessu. Proto autoři po hospodách chtějí vyrovnání, protože jejich licenční smlouvy s televizemi a rádii se takového šíření netýkají, týkají se šíření v domácnostech. Hospody samozřejmě nikdo nenutí pouštět TV a rádio, pak není třeba platit nikomu nic a je to.
Tak že by reklamní vstupy zatraktivňovaly přenosy, tak to slyším poprvé, ale odlišný názor respektuji. Pokud se domníváte, že "se za to musí platit", každý provozovatel samozřejmě platí svému poskytovateli služby, ledaže by tento poskytovatel poskytoval své služby zdarma, což ovšem není pedmětem ani Vaší, ani OSA úvahy. Já se domnívám, že OSE se za to platit nemá a pokud, tak symbolickou částkou, nikoliv v tisícovkách měsíčně, vyčíslených na základě něčího přání. Takhle ale transakce nefungují.
Ty tisícovky měsíčně jsou u obyčejné knajpy zhruba dvě, tři piva denně. Asi tak. za to, že tam je od rána do večera "atmosféra".
Tenhle nesmysl by se měl v co nejbližší době zrušit nebo zásadně omezit. Je absolutní nehoráznost, aby někdo platit za reproduktor nebo televizi, pokud na ní pouští hostům sportovní přenosy, za které platí skutečnému poskytovateli, nikoliv jakési samozvané "skupině autorů".
Ve skutečnosti je to platba všem autorům písniček, znělek, všeho co v té hospodě, klubu, diskotéce, baru hraje. Nic jiného to není. Má to jednoduché řešení, když těm hospodským vadí platit pár korun za to, že v knajpě nemají ticho, tak at' tedy at' mají ticho a nebudou platit nic. Tak jednoduché to je. Oni ale ticho nechtějí! Proč? No protože když tam není ticho, vydělají víc. Někdo řekne, že by byl radši za ticho, realita je ale taková, že když tam něco hraje, lidi vypijou víc, o tom to celé je. A proto autoři vybírají (v naší knajpě je to třeba 120,- Kč denně) za to, že jejich práce pomáhá vyšším tržbám. Nic jiného v to nehledejte.
Ve skutečnosti je to platba autorům písniček, znělek, všeho co v té hospodě, klubu, diskotéce, baru hraje. Nic jiného to není. Má to jednoduché řešení, když těm hospodským vadí platit pár korun za to, že v knajpě nemají ticho, tak at' tedy at' mají ticho a nebudou platit nic. Tak jednoduché to je. Oni ale ticho nechtějí! Proč? no protože když tam není ticho, vydělají víc. Někdo řekne, že by byl radši za ticho, realita je ale taková, že když tam něco hraje, lidi vypijou víc, o tom to celé je. A proto autoři vybírají (v naší knajpě je to třeba 120,- Kč denně) za to, že jejich práce pomáhá vyšším tržbám. Nic jiného v to nehledejte.
Takže postupně: kde bere autor jistotu, že kapitulací napadené a agresorem pustošené země by nastal mír a konec vraždění? Kde bere autor jistotu, že by tato kapitulace nevedla k ještě mnohem horšímu vraždění (a dalším hrůzám) v budoucnu? Kde bere navíc jistotu, že by se s kapitulací sami Ukrajinci smířili, kdyby je k tomu západ nějak přinutil? Můžeme hledat různé precedenty v minulosti, ale ten poslední podobný středoevropský, tedy útoky na sousedy ze strany hitlerovského Německa spíš naznačuje, že slabý odpor pravděpodobně nakonec spíš zničí miliony životů navíc než naopak. Proč si pan Hořejší myslí, že by Rusové jako úspěšní okupanti mírumilovně skončili, a kde vlastně přesně a proč? To by mě opravdu zajímalo. A druhá věc, kde bere autor tu jistotu formulovat ke konci článku svojí provokativní větu: "je sice možné, že při dostatečných západních dodávkách nebudou Ukrajině docházet zbraně, ale bojeschopní vojáci. A to ze zřejmých důvodů mnohem dříve než Rusku." když oficiální počet vojenských obětí této války je (Wikipedia) Ukrajina zatím cca 20.000 vojáků oproti Rusku 215.000. Ano, k tomu lze připočíst rusáky zavražděné civilisty (42.000), ale to pořád znamená, že Rusové umírají mnohem rychleji než Ukrajinci. V případě čistě vojáků (o nichž píše pan Hořejší) zhruba 10x rychleji. Občanů Ruska je přitom pouze 3x více než Ukrajiny. Nějak tomu taky nerozumím a výmluva, že všichni lžou nefunguje, protože to je právě pan Hořejší, který tvrdí, že ví (jakési zřejmé důvody), že Ukrajině vojáci dojdou dřív než Rusům. Na základě jakých relevantních informací to tvrdí, ale netušíme.
Kvalita výroby je stále dost děsivá. Interiér to nemá žádný, jen displej přes půl auta, kus plastu jako palubka a videoherní ovladač ve tvaru volantu, jakýsi...
A možnost, že ti Musk auto na dálku třeba zablokuje, je neskutečně superriorní...😆
Uniká mi, proč by mi Musk na dálku blokoval auto, to už je velká fantasmagorie, realita ale je, že mi Tesla za ty roky mnohokrát vylepšíla funkce auta. Asi největší potěšení udělala, když mi zrychlení jako "dárek" zkrátila jednoho dne o další 0.3 sekundy. Taková blbost, ale potěší...
Na rozdíl od vás ti lidé o tom něco ví. Provokatére.
Jak jsem napsal výš, taky si myslím, že autor není s elektromobilitou úplně srozuměn. Některé jeho názory jsou v pořádku, je tam ale mnoho subjektivních pocitů nevycházejících úplně z praxe, úplně chybí celý segment zkušeností z delších cest mimo ČR a pak jsou tam taky nějaké ty tradiční lži. Prostě takový typický český článek o elektromobilitě od člověka, který měl na víkend půjčený jeden typ elektromobilu a než se rozkoukal, musel ho zas vrátit. Je fakt, že jezdit s elektromobilem je trochu specifická disciplína a to hlavně (to je třeba zdůraznit) na východě Evropy a u nás tedy taky. Například ten nesmysl, že na dlouhé cesty to není... najezdil jsem 100.000 km s elektromobilem a byly to hlavně dlouhé cesty. Vlastně to začalo být trochu složitější pouze v jednom případě: poskakování po ČR. To se jistě týká plno řidičů a pro ně elektromobil zatím opravdu není. Ti co ráno naskočí do auta před činžákem a jedou 80 km do nějakého městečka, tam jen něco vyzvednou a rychle 60 km jinam, odtamtud 100 km jinam a pak 50 km zase někam, rychle, a pak 50 km zpátky na parkoviště u činžáku. Tak pro ty by byly opravdu jen ty nejdražší EV a to by ještě záleželo, jestli je někde po cestě rychlá nabíječka, což je v ČR stále problém. Na takové to 30 km do práce a 30 km z práce samozřejmě EV ideál a moje osobní zkušenost třeba z nejdelší cesty s EV, tedy Praha - Řím, je naprostá pohoda, jak jsem přejel česko-rakouské hranice, už jsem neřešil nic. To samé cesty do Lublaně, Vídně, Berlína, Salzburku atd. České okresky, to je výzva, ale mám pocit, že většina lidí jezdí jinak, práce / dovolená.
Nejsem elektromechanik, ale umělec. Nerozumím jejich nuancím ani nevzývám technologie jak autor o elektromobilistech tvrdí, a přesto jsem se svým elektromobilem bez vlastní garáže a wallboxu najezdil za 3 roky 100.000 km po celé Evropě. Ano, byla to Tesla a ano, stála jako Superb (kupoval jsem roční auto), tedy ne málo. Zároveň v této cenové kategorii po Praze jezdí tisíce aut BMW, Audi, VW, Jaguar, Mercedes, Nissan, Lexus atd. a nevšiml jsem si, že by byla mediální tendence je nějak paušalizovat (auta za milion až dva). Zhruba 1/3 mých známých jezdí elektromobily a tito se rekrutují z různých oborů, distributor kávy, účetní, další muzikant, kameraman, architekt. Nejsou to žádní tech-šílenci, ale obyčejní uživatelé. Elektrotechnika s kalkulačkou v ruce (nebo v hlavě) v té skupince nemám žádného. Přesto se během cca jednoho dne naučili prostou úvahu, že před odjezdem na delší cestu je prostě dobré nechat auto spočítat kudy to bude nejrychlejší včetně nabíjení. Je fakt, že v mrazech se dojezd sníží, je pravda, že když už si ted' někdo kupuje elektromobil, asi není ve skupině lidí, kteří mají na auto maximálně 100.000 a je pravda, že elektromobil není pro každého. Kdo jezdí pravidelně do Albánie nebo Francie a potřebuje to dávat nonstop, ten bude chtít diesel, na druhou stranu když čtu, že Tesla má špatné jízdní vlastnosti (porovnává se s čím? S oním Superbem nebo s Porsche?) tak zbystřím. není to pravda. Špatná dílenská kvalita? Už roky ne. Ošklivý interiér? V porovnání s čím? S Bentley? Prostě bych doporučil méně demagogie a více kilometrů s EV, není to tak zlé, jak se říká.
Rus zas lže. Královec byl v historii i součástí polského království. Většinou byl pruský, to je pravda, ale byl i polský, ne že ne. Ruský byl v historii opravdu minimálně. Z pohledu delší historie je současný stav neudržitelný a klidně bych se vsadil, že během pár desítek let se vrátí kam patří, tedy zřejmě Polsku, které bylo kvůli výsledku 2. světové posunuté výrazně na západ na úkor Německa. Jeho východ si tehdy vzal Sovětský svaz. Asi nejčistější by bylo vrátit Polsku jeho historický východ, to by ale byla další válka. V rámci EU jsou německo-polské hranice vcelku jedno, ale aby byla obří ruská vojenská základna s jadernými zbraněmi de facto v Polsku je opravdu pitomost. Královec patří do EU. V Rusku at' si tropí co chtějí, ale ruské využití Královce pro čistě vojenské účely je od dob rozpadu Varšavské smlouvy pro Rusa sice velmi výhodné, ale taky z pohledu bezpečnosti Evropy absurdní.
Zvýšení jízdného MHD je logické a vzhledem k zachování cen časových jízdenek se mi zdá jako snad jediný rozumný krok magistrátu. Co pokulhává, je Vaše srovnání s Vídní, Berlínem a dalšími městy. Používáte stejnou metodu jako kdysi bolševik, totiž pouhý kurzovní přepočet. Opomíjíte výši průměrného platu, o tzv. mediánu už raději nemluvě. Zcela mimo je pak zdražení P+R o více než 100 % a odloučení parkovného od jízdného, které jde zcela proti jejich smyslu.
O P+R jsem vůbec nic nepsal. Vzhledem k tomu, že ve Vídni trávím cca 1/3 svého času si myslím, že mám vcelku přehled nad tamní životní úrovní. Podle mých zkušeností je maximálně dvojnásobná oproti Praze (v Berlíně to bude slabší, v Mnichově zase naopak) a tak ty 2.40 Euro (60 Kč) odpovídají řekněme 30 Korunám v našich pražských reáliích. Ted' jsem se podíval na oficiální srovnání životní úrovně v ČR a v Rakousku a ten poměr je menší než dvojnásobek, takže ty 2.40 Euro odpovídají spíš kolem 45 Kč. To mi taky zhruba tak sedí pocitem, když jsem tam a když jsem tady. Prostě lístky jsou v Praze relativně levné oproti jiným zemím, za tím si stojím.
Co by se dalo čekat od neandrtálců pirátů - nic dobrého,taky tam žádný moudrý hlavy nemají ale dutolebý jsou tam všichni ,zlatá Krnáčová a Bém po nich něco pro lidi zůstalo,piráti jen poštvávají lidi proti sobě a dělají Prahu jako město k nežití . Kdo je chce snad volit by měl navštívit psychiatrii.
Za Béma se jízdné snad nezdražovalo? Proboha, lidská pamět' je skutečně jepičí... Piráty opravdu nemusím, ale pokud v Praze stoupla za ty roky co jsou ceny jízdného neměnné cena piva pomalu na dvojnásobek, úplně nechápu, proč by tedy cesta tramkou neměla být taky o něco dražší (pořád mnohem levnější než ve Vídni, Berlíně, Mnichově atd.). Předpokládám, že platy v DP stouply taky. Navíc dlouhodobé kupony stojí pořád stejně, takže mi uniká, kdo vlastně nadává a proč?
Ve skutečnosti nejen že klesá počet nemocných (hospitalizovaných), ale dokonce i počet pozitivně testovaných, protože rapidně stoupá poměr testů (kvůli zahraničním dovoleným) PCR (ty mnohem přísnější, co ukáží pozitivitu i zcela bezpříznakovému člověku, pokud v sobě ten vir někde má) vůči antigenním (které obvykle ukáží pozitivitu skutečně jen těm nemocným). Pokud by autor tohoto bulvárního článku investoval pět minut do přepočítání procent s ohledem ke změně profilu testů, zjistil by, že ta čísla stále pouze klesají, den co den. Vlastně by stačilo, kdyby se prostě podíval na výsledky PCR testů a je to. Pár sekund úsilí, víc to nevezme. Výsledek je, až, pokud, ta čísla začnou opravdu růst a bude třeba aby lidé zbystřili, tak se na to každý vykašle, protože prostě kdo lže, tomu se nedá věřit. A to i když třeba někdy nastane situace, kdy bude říkat pravdu. Škoda Sezname (a mnozí další).
Skladatel filmové hudby, absolvent Berklee College Of Music, www.filmmusic.cz.
0
Sledujících
0
Sleduje
Skladatel filmové hudby, absolvent Berklee College Of Music, www.filmmusic.cz.
0
Sledujících
0
Sleduje
Dle vaší reakce vám uniká jedna podstatná věc: v hádce o hokeji mezi vámi a ještě před nedávnem mimořádně úspěšným hokejistou světové extratřídy budete vždycky tahat za kratší konec provazu. Tak to prostě je. Durdit se tedy je zbytečné, snažit se ponížit vhled vašeho oponenta sarkasmem je kontraproduktivní, prostě je to celé jedna velká pitomost. A ano, pokud se on omluvil, že původně nerozeznával Seznam zprávy od Seznam média (což lze pochopit, u člověka co Seznam moc nečte, takových jsou miliony), bylo by adekvátní se omluvit i z vaší strany, protože jste se prostě několikanásobně spletl. Na to má jistě každý právo, ale pokud někdo své laické názory vytrubuje do světa přes média, přeci jen je to něco jiného, než když žvaní v knajpě u pátého piva. Jen pro doplnění, znám pár takových chytráků, co byli s nároďákem po Brně chytří jak rádio, jako vy, pak se ale, aspoň u toho piva, omluvili. Samozřejmě sebereflexe není povinná, ale viděl byste co umí udělat za zázraky.