Stále oblíbenější kotle na LTO jako alternativa k tepelným čerpadlům a plynu. Odkaz
Jak o zákazníka bojují? Že dávají nějaké slevy a přitom jsou dražší než před rokem? A auto dodají za 1/2 až za rok, nebo i déle?
Vím o čem mluvím, bratr čekal na Korando rok, další má objednáno s dodáním za 1,5 roku od objednání.
A já mám objednaného dalšího Korejce (Hyundai i30) už půl roku a kde nic, tu nic 🙁
Jinak ta spotřeba u Koranda je pravda, bratr se už s ním naučil jezdit, ale stále okolo 9 litrů benzínu na sto.
Prodávám půlroční Korando, nájezd 5500 KM, jako nové. Potřebujeme něco s větším kufrem, tady je fakt maličkej...
Tomu rozumím. Je že benzín zvláštně kopíruje cenu právě vytěžené ropy. Jako by se snad benzín těžil a nevyráběl. Jak to že to teď toto poslední brutální zdražení tento týden přesně kopírovalo trh s ropou . Jak se vyhlásila malá těžba šel benzín nahoru už ten co byl vyrobený. A ne až třeba za týden dva . O to mi šlo. Já sledují grafy. Moje malá úchylka a sledují s tím i vývoj na pumpách a většinou i když si to lidé nemyslí má pumpa proti grafu týden teď to kopírovalo přesně jak se vyhlásila mě si tezba
Jde o to, že trh v době války reaguje občas i dost iracionálně. Ceny na burzách vyletěly nahoru po oznámení OPECu, že sníží těžbu o 2 mbd denně, těžka nicméně již půl roku jede 3 mbd pod její plánovanou úrovní.
no sice nás iunformují o něčem co zjevně smrtelník vidí týden, ale spíš mě zajímá proč? Proč i když ropa vyskočila o dost je stále níže než před konfliktem ale ceny na pumpě atakují strom kdy vrcholila válečná hysterie. A ted zase ropa klesá a to vše jen během řtyř dnů výkyv ale s benzínem a naftou to tu zamávalo jako by ropa zdražovala měsíc
Ropa má svůj komoditní trh, stejně tak benzín i nafta. Na ropu Vám auto nejezdí, ale na naftu nebo benzín ano. Tyto 2 komodity musí někdo vyrobit a rafinerie jsou stran vysoké poptávky po naftových produktech za hranou svých produkčních možností. Za to můžeme poděkovat zelené politice Evropy, která zajistila naprosto minimální investice do fosilních paliv.
pro Vaši lepší orientaci, co je vlastně extra lehký topný olej, a že to s tou ekologií není tak špatné, jak u mazutů a těžkých olejů.... Odkaz
“Topný olej se často využívá v průmyslu, své využití však najde také v domácnostech. Mezi jeho přednost patří snadné skladování a šetrnost k životnímu prostředí.“ Od kdy je pálení LTO šetrné k ŽP?
Extra lehký topný olej, využívaný k vytápění dnes, nemá prakticky nic společného s těžkými topnými oleji - mazuty, které pravděpodobně máte na mysli. Emise z ELTO jsou téměř srovnatelné s emisemi ze zemního plynu..
Zajímavou alternativou je vytápění na LTO - topný olej. Médium používané v západní Evropě ve velké míře. Zjistěte více na Odkaz
Vždy se najde nějaký chytrák, který napíše, že s trestem smrti souhlasí, když je 100% prokázaná vina. Přátelé, když není 100% prokázána vina, nejenže soud nesmí odsoudit k smrti, ale nesmí odsoudit vůbec. U všech justičních omylů byl systém přesvědčen o tom, že je vina prokázána na 100 %.
Problém není v tom, že by se lidé neshodli na tom, že za některé činy smrt náleží. Na tom se shodne asi většina společnosti. Na čem se neshodujeme je to, že někteří vědí, že justiční omyly se děly a nelze je úplně vyloučit ani dnes. Dále existuje obava ze zneužití trestu smrti. Neděje se tak v moderních dějinách často, ale jen za minulé století to stačilo.
Myslím, že pro společnost je naprosto stejně vyhovující mít pachatele pevně pod kontrolou. Jestli při tom dýchá po zámkem, nebo prdí do hlíny, je už pro společnost stejné.
Dále slýchám argument o tom, že ho přeci nebudeme živit. Paradoxem je, že třeba v USA stojí hrdelní proces víc, než doživotní postel a strava.
Nefunguje ani odstrašovací úloha trestu. Při tom pomyšlení se otřese normální člověk, který by stejně nespáchal vraždu. Pachatel ale tyto emoce nemá, nebo je má překryté afektem. Při páchání činu na trest nemyslí. V žádné zemi se nehnula kriminalita ani o píď mezi dobami s trestem smrti a bez.
Jediný účel, který zbývá, je retribuce. Odplata. Ale myslím si, že si nalháváme, že se obětem uleví popravou pachatele. Těsně po popravě tvrdí, že se jim ulevilo. Dlouhodobě poté ale říkají, že jim to život nijak nezměnilo a pokud mají z trestného činu psychické potíže, exekuce to nezlepšila.
Moc argumentů pro trest smrti nevidím.
Mluvíte mi z duše, pane...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Jakoze 8.4 mil Rakusanu z celkovych 9 mil. obyvatel jelo do Chorvatska? To je zas statistika..