Město si musí spočítat, co pro něj bude finančně výhodnější.
Jestli je to prázdná hala bez ligového mužstva a bez všech přímých a nepřímých výnosů spojených s každým zápasem domácích anebo hala s nájmem 1kč a udržení ligy ve městě.
Je nasnadě, že kde je špičkový sport, tam se daří přitáhnout děti k pohybu a vychovávat i další talenty.
Nebýt Jágra, jeho jména a peněz (a peněz města), Kladno by už dávno žádný ligový hokej nemělo.
Styl "nemakačenko" tam v nich pěstují odbory a levicové strany.
Sám jsem v Německu pracoval. Zadal jsem kolegovi zpracovat data do excelovské tabulky, pro studenta práce na 30 minut. On s tím nebyl hotov za celé dopoledne. Když jsem mu vytknul, že mu to trvá a že to raději dám praktikantovi, naprášil mě místnímu odborovému důvěrníkovi, že mu zadávám úkoly "nad rámec jeho schopností a dovedností".
A tenhle týpek byl přesně ten typ vyžírky, který pořád marodil, "preventivně" zůstával doma, aby se mu pocit nachlazení "nerozjel" a obíhal pořád nějaká vyšetření a snažil se doložit nemoc z povolání (z klimatizace nastavené pro všechny kancly stejně).
Lítal jsem svého času i několikrát měsíčně.
Slabinou byl pro mě vždycky palubní personál.
Ale jinak si myslím, že ČSA zašlo hlavně na neschopnost managementu.
Co se platů pilotů týče, tak nevím sice, co je evropský standard, ale můj známý, pilot u ČSA, seděl pořád doma, letěl 2-4 do měsíce někam vesměs po Evropě a bral přes 250 k.
Ta pokuta bude reálně v řádu několika jednotek či desítek milionů dolarů.
Přičtěte ale k tomu poplatky a "provizi" různých úředníků státní moci a několika podnikatelů a suma hned vyskočí na 33 nul...
Kauza jde nejspíš na ruku Yandexu, největšímu vyhledavači v Rusku.
McDonald by mohl o krádeži majetku, zákazníků a jména cizím subjektem v Rusku vyprávět...
Pár let jsem v Německu u VW pracoval a mohu potvrdit, že je to socialismus dotažený k dokonalosti. Díky odborářům a jejich uřvaným lídrům.
Lidi pracují jen od-do, minimální motivace udělat pro firmu něco navíc, všude samé směrnice, předpisy, odborářští špehové dohlížející na každou pitomost, zakázané přesčasy, zaměstnancům v administrativě se po pracovní době vypíná přístup na mail atp.
Jednou kvůli nižším objednávkám VW zavedl stálý 4-denní pracovní týden a zkrátil mzdy. Posléze pod tlakem odborů platy dorovnal, ale 4 dny zůstaly. Pak se po 1-2 letech výroba opět rozjela naplno, ale němečtí soudruzi už nechtěli pracovat 5 dní ani za cenu opět navýšených platů.
Dobře napsaný článek. Sám pracuju jako fin. poradce.
Samozřejmě, že má každý jinou výchozí (finanční) situaci a jinou potřebu "vlastnit" nemovitost.
Já potřebu vlastnit nemovitost pro bydlení nemám, navíc jsem se kvůli práci i několikrát stěhoval. Nájemní bydlení mi dává svobodu bydlet tam, kde chci a dovolit si standard, na který mám. Kupovat si byt za vlastní pro mě znamená, udělat nějaký kompromis či dokonce vícero.
Teď mám už 5 let pronajatý zařízený 60 m2 byt v pěkné lokalitě, platím nájem ca. 30 tis. měsíčně vč. park stání. Kdybych si stejný byt kupoval, dám za něj kolem 10 mil. Něco mám našetřeno a tak by mě hypotéka dnes vyšla na 40 tis. měsíčně.
Místo toho jsem ale před lety volné peníze zainvestoval s průměrným výnosem 7,8% ročně a k tomu investuju i něco pravidelně měsíčně.
Ještě jeden příklad. Můj klient vlastní řadový dům dnes s hodnotou 35 mil. Kč. Kdyby dům prodal a peníze velmi konzervativně zainvestoval, bude mít při 5% ročně výnos téměř 1,48 mil Kč po zdanění. Takový dům se v ulici pronajímá za 95 tis. měsíčně, což jsou náklady 1,14 mil. ročně...tedy o 340 nižší, než je výnos...
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Rychlý rozsudek, podmínka a milion za pokousané zápěstí za podcenění situace.
V jakém kontrastu pak stojí táhnoucí se rozsudky pro nemocnice za profesní pochybení, kdy tyto za smrt pacienta kolikrát zaplatí jen několik set tisíc nejbližším pozůstalým.