Zaujaly mne tri veci v clanku. Autor konstatuje, ze v dusledku regulaci nektera auta zmizi. To je preci ucel tech regulaci - dokonce maji zmizet vsechna auta s lokalnimi emisemi. Autor nam podal tedy objevnou informaci.
Dale cituji: "Zakaznik by si mel sam vybrat kterou technologii chce." - Tak v tom pripade si velka cast (mozna vetsina) vybere auto na naftu bez katalyzatoru, be jakychkoli elektro pohonu, protoze to bude levne.
Evropske automobilky maji problem, protoze vetsina materialu pro baterie se zpracovava v Cine. Presneji Cina si zajistila dodavatelske retezce (sama tech surovim moc neprodukuje), protoze pochopila, ze budou potreba baterky, jednak pro ne same, jednak pro ostatni. Sefove automobilek v Evrope to nepochopili a nezajistili nic, i kdyz se o zprisneni flotilovych limitu hovori uz leta.
Musím Vás opravit: Čína kontroluje většinu zásob kritických surovin potřebných pro výrobu baterií. Není to náhoda, že je již přes 15 let aktivní v Africe a Jižní Americe, kde získala přístup k surovinám výměnou za SLIBY investic do místních infrastruktur. Sliby se plní jen napůl, investuje se do kont místních politiků, infrastruktura z toho moc nemá...
Už jsem to tu psal. Největší hrozba demokracie je korupce. Problémy, do kterých dostala automobilový průmysl evropská unie, mohou být plánovány z Číny a provedeny evropskými politiky za velkorysé všimné.
Nemusí to byt jen Čína, ale i loby firem z konkrétního odvětví.
Kdo těží nejvíc z přechodu na elektromobilitu, resp. těží z ústupu spalovacích motorů… ?
Čínu bych za tím ale viděl také.
Obrázky a dokonce modely jídel mají v Japonsku, v Číně, v Hongkongu a ledaskde jinde v Asii. Nezesměšnujte to laskavě.
Obrázky v meníčkách nezesměšňuju, naopak.
Myslím, že nejen pro lidi, kteří jsou zvyklí pouze/hlavně na českou kuchyni, jsou obrázky dobré.
Ale volat po počešťování názvů jídel a ingrediencí jen proto, že se restaurace nachází v Česku, je pitomost.
Pro takové jen trest, který bohužel není součástí současného trestního systému.
Absolutní pohrdání společností jako celku a jako takové by mělo být trestáno.
Dokud se společnost nezačne selektivně zbavovat takových jedinců, tak je zlepšení nemožné.
Věřím, že náš právní systém má možností dost. Soudy je ale zřídka využívají. Až příliš benevolentně přistupují k přiznání pachatele, projevené lítosti a slibům o nápravě.
Namísto volit razantní opatření: zabavení vozu, nepodmíněný trest při vícero porušeních současně (nehoda+ pod vlivem, zranění+ pod vlivem), vysoká pokuta a odškodnění. Zavedl bych kauci pro takové hříšníky a její propadnutí v případě recidivy.
Kebab není maso v placce,sushi není naplněná rolka atd
Trapasu se vystavuje (kromě autorky) ten, kdo chce v mezinárodní restauraci české názvy pokrmů, kdo nezná BĚŽNÉ názvy úpravy jídel či ingrediencí. Předpokládám, že by autorka ráda počeštila i názvy restaurací.
Proto posílám paní autorku tam, kde se domluví, kde ví, co a jak si objednat a kde nebude, kvůli svým omezeným znalostem, volat po počešťování toho, co české není a ani nemá být.
Choďte, prosím, jenom tam, kde tomu budete rozumět. Chápu, že to bude pro vás vesměs česká hospoda. Alespoň budete vědět, z čeho a jak se dělá to, co vám chutná tak povědomě.
Na druhou stranu jste se s věkem určitě naučila významy slov jako kebab, pasta, sushi nebo pizza (pro vás: maso v placce, těstoviny, naplněna rýžová rolka, obložená placka z těsta zapečená v divný troubě), tak se jistě časem naučíte i gazpacho, pošírované vejce nebo paella.
Štěstí pro vás, že mají v asijských bistrech meníčka s obrázky, A sakra! Tam to lidi jedí takovýma dřevěnýma tyčkama. A teď jak poznat, co z toho je nůž a co vidlička, že?
Souhlas, nicméně by měla být nastavena nějaká výše odměn, dejme tomu max. 20% svého platu. Ale brát 100 k měsíčně a k tomu 200 k odměn je hodně mimo. Zajímalo by mě, co konkrétně dotyčný ředitel dokázal nad rámec svých povinností. Velký kulový.
Dokázal s ostatními hrát hry Drž hubu a krok, Ruka ruku myje, Já na bráchu, brácha na mě, Z cizího krev neteče, Co je doma, to se počítá, Kdo nekrade, okrádá rodinu, apod.
Primátor si pak špatně vyložil pravidla hry Házet perly sviním a vzal to doslovně.
Když chci sám brát velký prachy, tak musím logicky umožnit brát velký prachy svým podřízeným. No, a když mi platové tabulky velký prachy nezaručí, takto nastavím odměnama. Takhle si ke svému základnímu platu přičtu (několika)násobek ve formě odměny jakože za “nadstandardní výkon”.
(Dokáže si někdo představit, že budu podřízené odměňovat za nadstandardní výkon a sám se nechám odměnit standardně?).
Ve firmách se berou bonusy za splněni a překonání měřitelných cílů.
Na úřadu k tomu stačí hrát hru se slovem “nadstandardní”.
Co nadstandardního musela/uměla dělat asistentka onoho ředitel, aby měla bonus (a obecní byt) větší, než manažeři ve firmách plat, je na jinou diskusi...
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Vychvalovat šikovné, rychlé a levné Číňany dává smysl, když nám ukázali, co dokáže soustředěný tlak na vývoj, jednoduchost výroby a dostatek zdrojů (finančních a lidských) na ovládnutí trhu.
Vychvalovat šikovné, rychlé a levné Číňany smysl nedává: protože vládní program podporuje kopírování a krádeže "západního" know-how, cizí automobilky jim přivezli technologii a mozky a naučili je vyrábět kvalitně (s cílem získat přístup na čínský trh), lidských a finančních zdrojů mají dostatek, protože co vedení rozhodne, to inženýr či dělník udělá, nemají odbory a stát je ochoten finančně participovat (však také firmy platí do komunistické kasy zpět).