"Byl jsem samotář, což mě vedlo k tomu, že jsem se dost dlouhou dobu bál lidí...", uvedl Zeman.
To celkem vysvětluje, proč se tenhle zlobr české politiky vždycky obklopoval armádou oddaných kývalů, podržtašků a prosťáčků, kteří mu intelektuálně nemohou konkurovat. A taky to vysvětluje, proč se pomyslné konkurenty snaží likvidovat ještě dnes, kdy už politicky nic neznamená - a přesto mu stojí za to šikovat proti evropské liberální demokracii mezinárodní fašizoidní kliku.
Ti Orbánovci jsou ve vztahu k Rusákům buď posedlí Stockholmským syndromem, anebo jsou to prostě jen bezpáteřní oportunisté. Asi platí spíš to druhé. Každopádně si ten kaganův jmenovec protiřečí: nemůže zároveň kritizovat Ukrajince, že se rozhodli bránit před porobou od Rusáků za cenu velkých obětí na životech, a zároveň tvrdit, že Maďaři, kteří před 70 lety dělali totéž, jsou "nedotknutelní hrdinové".
To je snad každý třetí den úplně identický případ: nemehlné čtyřkolové vozidlo vyjíždí z vedlejší, načež do něj napálí po hlavní se řítící dvoukolová raketa, prakticky vždy těžké kubatury. Řešení? Neumožnit, aby k setkání těchto typů vozidel v běžném provozu docházelo. Pojízdné rakety, schopné vyvinout rychlost až 3x větší než nejvyšší povolená, patří výhradně na uzavřené dráhy. Jejich majitelé opakovaně prokazují, že dopravní předpisy nejsou ochotni respektovat, a jsou tudíž nebezpeční pro všechny zúčastněné. Úklid zbytků po jejich karambolech pomalu každý druhý den taky stojí nemalé finance z veřejných prostředků, které by se daly použít na něco smysluplného.
Premiér má jistě právo odvolat ministra, kterého sezná nekompetentním a poškozujícím reputaci celé vlády. Nicméně otázka, kterou Fialovo vyjádření nijak nevysvětlilo, je 1) proč se Bartoše rozhodl odvolal tak překotně, kdy během pár hodin změnil postoj o 180 stupňů, 2) proč to udělal zrovna v období mezi dvěma koly voleb do senátu, 3) jestli má v záloze alternativní tým ajťáků, který digitalizaci SŘ dokončí rychleji a lépe, než by to zvládl Bartošův tým.
Docela zajímavý paradox, že nejvyšší počty lidí podvedených kyberšmejdy jsou právě na Slovensku, kde se tolik daří konspiračním teoriím typu "všechno je jinak", "média lžou", "všechno řídí někdo z pozadí" a podobně.
Očekával bych, že se ten pocit nedůvěry ke světu nějak promítne i do komunikace přes (a)sociální sítě. Ale ono evidentně ne.
Propojení agend ministerstva dopravy a místního rozvoje je poměrně slabé, a sám Kupka není vzděláním ani ajťák (jako Bartoš), ani stavební inženýr, takže ten úkol bude těžko schopen kompetentně dozorovat.
Fialovo rozhodnutí trochu připomíná situaci, kdy za premiérování kariérního komunisty Fischera svěřili agendu životního prostředí ministrovi zemědělství.
Permanentně omílanou diskuzi "benefity vs. rizika" lze snadno vyřešit exkurzemi a konzultacemi se zeměmi, kde legální trh s marihuanou dlouhodobě existuje (Nizozemí, Kanada, Thajsko, Uruguay) - a kde se zjevně neuvažuje o nějaké opětovné delegalizaci, protože by ten trh přinášel nějaká výrazná společenská negativa.
Nicméně je zjevné, že naši fízláčci a konzervy chtějí jít za každou cenu "českou cestou", tedy nalévat se až do zpitomnění nedaněnou slivovicí a vínečkem a u toho si "moudře" mrmlat, že by legalizace trhu s marihuanou mohla způsobit vyšší užívání mládeží a řidiči - jakoby trh s alkoholem tyhle problémy nepřinášel a jakoby odmítnutí legálního trhu s konopím mohlo jeho užívání mládeží a řidiči efektivě zamezit.
Legalizace 50 g pro vlastní potřebu je jistě pokrok, byť plně okopírovaný z Německa, kde byl schválen letos v létě. Nicméně, vzhledem ke spotřebě pravidelných kuřáků i obvyklé praxi distribuce mezi nimi, problém absurdního zavírání uživatelů marihuany do vězení tím bohužel nezmizí.
Češi zkrátka - díky své chronické zbabělosti - přišli o stovky milionů ročně, které mohl regulovaný trh s konopím přinést. Namísto toho budeme vydávat stovky milionů ročně na potírání ilegálního trhu s marihuanou a držení odsouzenců za tyto delikty ve vězeních.
Bohužel to vypadá, že se Fiala skutečně rozhodl vyhovět tlakům konzervativních páprdů z KDU-ČSL a cynických pragmatiků z vlastní strany, kterým by nesmrděla spolupráce s Hrabišem a jeho svitou bezpáteřníků v potenciální příští vládě.
Teda ne že by nezvládnutá digitalizace stavebního řízení nebyla blamáž Pirátů. Nicméně jde o zdaleka největší ajťácký úkol při digitalizaci státní správy od revoluce a těžko lze věřit, že ho žalující ministři z KDU a ODS dovedou dát na svých úřadech dohromady, aby fungoval lépe než v režii Bartošova ministerstva.
"Rezignaci či změnu vlády si přeje 53 procent dotázaných. Primárně jsou to lidé z menších měst, s nižším vzděláním a také starší voliči."
Tohle je klíčová informace. Škoda pouze, že se respondentům - kromě dotazů na vzdělání, věk a bydliště - nezměřila ještě inteligence nějakým rychlým IQ testem. Byť pravda, výsledky jsou zde vcelku odhadnutelné.
Kdyby fungovala dopravní policie, jak má, a postihy za psychopatické ježdění vozítkem u nás nebyly jen symbolické, těžko by mohl panáček se svojí dvoukolovou raketou se záchodovým potrubím místo výfuku exhibovat na veřejných silnicích. Protože ale v Česku dopravní policie prakticky neexistuje a zdejší symbolické pokuty nikoho od ignorování zákonů neodradí, výsledkem je zničený traktor, který byl pro majitele alfou omegou jeho obživy.
Starostové za ANO ve slezských obcích postižených povodněmi celý týden teatrálně skuhrali v médiích, jak prej mají "lidé teď jiné starosti než volby", protože se obávali, že jejich voliči, postižení povodněmi, nepřijdou a že vládním politikům, kteří roli krizových manažerů zvládli, poslouží krize jako dobrá reklama.
Výsledek? K volbám přišlo v dotyčných obcích víc lidí než ve srovnatelně velkých obcích jinde v republice, kterých se velká voda ani netkla, a ANO zde zvítězilo drtivěji než kdy dříve.
Volby jsou vizitka národa:
1) Babišovy babičky zjevně stále urputně chtějí "svých" pět stovek k důchodu z eráru navíc, i kdyby měl přitom zbankrotovat stát. Prej je o ně "vláda okradla", když jim je nedala.
2) rudým fašistům, kteří v nedávné minulosti předali řízení státu na 40 let Rusákům, stačilo letos k dvojnásobným ziskům u voleb vřískat rok "stačilo (právní demokracii)!" namísto tradiční Internacionály.
3) liberálové mají za to, že "potrestali" politiky, které u voleb před 3 lety nominovali do vlády. Koho svým vztyčeným prostředníkem reálně potrestali, uvidí záhy poté, co se řízení země ujme ušatý hotentot z Průhonic v tandemu s fašouny zleva i zprava.
12
Sledujících
0
Sleduje
12
Sledujících
0
Sleduje
Hrabiš prej "pan premiér zjistil, že Piráti jsou nebezpeční fanatici pro náš životní styl".
No tak životní styl miliardáře a velkokapitalisty Hrabiše se nejspíš značně liší od drtivé většiny populace. A především, konflikt premiéra s Piráty se "životního stylu" netýkal ani náznakem. Na druhou stranu je úspěch, že dá tenhle hotentot vůbec dohromady souvětí, které dává aspoň trochu smysl. Jak ho ale někdo příčetný může ještě dnes volit, to je zcela mimo mé chápání.
1 odpověď