1950-1953 Korea a Čína / 1954 Guatemala / 1958 Indonesie
1951-1961 Kuba / 1960 Guatemala / 1964 Kongo / 1963-1973 Laos
1961-1973 Vietnam / 1969-1970 Kambodža / 1967-1969 Guatemala
1983 Grenada / 1983 Levente, Syrie / 1986 Lybie / 1980s Salvador
1980s Nikaragua / 1987 Iran / 1989 Panama / 1991 Iraq / 1991 Kuvajt
1993 Somálsko / 1994-1995 Bosna / 1998 Sudan / 1998 Afghanistan
1999 Jugoslavie / 2002 Jemen / 1991-2003 Iraq / 2001-2015 Afghanistan
2007-2015 Pakistan / 2007-8 Somálsko / 2009,2011 Jemen / 2011, 2015 Lybie
2014-2015 Syrie
Musím uznat, že byste mohl být komikem (na dezinformátora a podporovatele východu, kam rozhodně nepatříme, tak nemáte).
Nechce se mi reagovat na celý váš seznam, ale pojďme to vzít náhodně:
Korea – občanská válka, kdy severní část (s podporou SSSR a ČLR) napadla jižní část. USA intervenovaly na základě rezoluce OSN a pozvání Jižní
Kongo – opět občanská válka. První zde byla podpora SSSR (podpora separatistů), načež se přidaly USA k jednotkám OSN
Vietnam – opět občanská válka, kdy severní část (s podporou SSSR a ČLR) napadla jižní část. Následně jižní část pozvala USA
Sýrie – Pokus dobrý, ale opět špatně a zapomínáte na chemické zbraně, IS, Rusko, Turecko a Kurdy a obecně je to složitější
Somálsko – probíhala pod mandátem OSN
Afghánistán – zmiňovaný kontext si snad ani nemusíme vysvětlovat.
Írán a Irák – jejich válka probíhala mezi lety 1980–1988 a hodit to celé na USA je velmi vtipné
Pákistán – největší perla vašeho seznamu. V daných letech USA skutečně útočily drony na severní Pákistán, ale s cílem eliminovat teroristy a se souhlasem a podporou pákistánské vlády (i když byl tento kontext komplikovanější)
Doporučuji si své „fakty“ raději ještě jednou projít a vyhnout se selektivnímu vidění historie.
Když už používáte pro vás cizí slova a pejorativní výrazy, víte vůbec, co znamená „liberál“? Dám vám nápovědu: zahrnuje pojmy jako svoboda, demokracie a právní rovnost. Ve Švýcarsku, které je rovněž liberální demokracií, by vám řekli: „Svoboda a zodpovědnost – pro každého bez rozdílu.“
A než začnete někoho urážet, doporučuji se podívat, kdo protestuje, z čeho se skládá opozice a jaké procento lidí podporuje vstup do EU. Když si to zjistíte, nejenže uděláte něco pro sebe, ale také se vyhnete zbytečným komentářům.
Bodejť by to nebylo uvnitř syrové. Taková hrouda těsta nemá šanci se prosmažit.
Ale třeba minulý rok na Zelňáku byl i jiný stánek, kde prodávali bramboráky za pevnou cenu za kus a byly normální velikosti a mnohem tenší. Už si nepamatuju přesně, ale cena za kus byla pod stovku...
No jasně, kraje jsou chytlé a zbytek syrový. Mně stejně odrazuje ten olej, ve kterém to mají.
Myslím, že zmíněný stánek je letos na Dominikánském náměstí (pod kostelem), ale nejsem si tím na 100 % jistý.
To jako když vrátím kelímek a nechci zpět zálohu, tak to dají na nějakou charitu? Opravdu by mne zajímalo to, jakým způsobem se to eviduje.
Je to jednoduché – v rámci tohoto projektu je vybráno několik charitativních organizací, a při darování kelímku si můžete jednu z nich zvolit. Následně obdržíte regulérní doklad o daru, kde jsou uvedeny všechny náležitosti. Není za tím třeba hledat nic víc, naopak jde o dobrý projekt.
Když radnice je nějakému týpkovi ochotna "za zahájení vánočních trhů" zaplatit přes 500 tis. Kč, musí se to do ceny promítnout. Jak bylo uvedeno, tuto sumu zaplatili prodejci.
Radnice to ze svého neplatila, ale šlo to z peněz získaných za pronájem stánků, jejichž cenu si určovali nájemci sami. Navíc je to tak každý rok – ze získaných prostředků se financuje program a další aktivity. Takže si raději zjistěte fakta a přestaňte kopírovat stejný nesmysl. Navíc se nechci Mareše zastávat, plné náměstí rozhodně zajistil.
Jasně ,nechutné vysoké nájem,tak se pak nedivte těm cenám!Některý ze stánků dokonce platí za nájem 2mega!tak určitě na to musí videlat ,není to charita.Je to ale hnus ty ceny,50%nenazranost radnice a 50%nenazranost prodejce =350kc za bramborak
A jak to může být nenažranost radnice, když si ceny určují stánkaři sami?
Já bych třeba neměl problém s cenou 35 Kč/100g, ale kdyby ty bramoráky dělali v nějaké normální velikosti a ne ty skoro kilové obludy o velikosti deklu od kanálu...
Stejně je u tohohle stánku zajímavé, že je každý rok na Zelňáku na stejném místě, a navíc jsou ty jejich "dekly od kanálu" ,skoro vždy syrové.
já myslela ,že by město vybralo kdo bude prodávat ,za mírné nájemné,ale podmínka by byla nemít přemrštěné ceny.Vše se se dá ošéfovat.Vždyť je to pro občany.
Já vás jen poprosím, nechte si tyto socialistické manýry pro sebe a nechte cenu určovat trh. Co se týče zmíněné firmy, má to takto každý rok a dokonce je vždy na stejném místě, což znamená, že to lidé zřejmě kupují i bez jakéhokoliv nesmyslného cenového stropu. Pokud jde o cenu za pronájem stánku, zvolená metoda je nejvíce transparentní.
Ale je. Na čase už koneč přehodnotit největší podvod století jako green deal a podobné nesmysly je to pane tak nebo je po nás.
Já být vámi, raději bych si nejdříve přečetl a hlavně pochopil výroční zprávu Volkswagenu a další věci. Poté bych se podíval, jak se daří automobilkám v zemích mimo Čínu, a teprve poté něco komentoval. O své neznalosti mě přesvědčovat nemusíte, protože držím jejich akcie a situaci sleduji, trochu víc než vy. Jinak část viny patří k přechodu elektromobily, ale to je z velké části chyba firmy
V cesku konecne dostavaji rozum.Na zapade titul ma hodne malo lidi a pro zamestnani take neni dulezity.Dulezite jsou schopnosti.Kdo pracoval na zapade tak mi da za pravdu.V USA je hodne podnikatelu kteri nemaji ani dokoncene zakladni vzdelani /12 lete/ protoze je brzdi v rozvoji.
Proč lžete? V Česku je průměrně přibližně 24–28 % obyvatel s vysokoškolským vzděláním, zatímco například ve Švýcarsku je to 44 %, v UK 40 % a průměr zemí OECD činí 33 %. Ve vámi zmíněných USA je podíl přibližně 45 % a toto číslo dále roste. Navíc neříkáte pravdu ani o délce základního vzdělání v USA, které trvá 8 let, po nichž následují 3 roky středního vzdělání. Základní vzdělání je povinné, ale jeho přesná podoba závisí na konkrétním státě.
Odkudpak má bývalá britská premiérka informace, pokud má takové jako měl Chamberlain, tak nebudou zcela jistě pravdivé. Putin od začátku tvrdil, že jaderné zbraně nepoužije. Žádný důkaz, jenom propaganda a strašení.
Tak Putin taky tvrdil, že nezaútočí na Ukrajinu… ale to byla asi taky jen propaganda.
Tak NET4GAS nebyl asi čistý nákup. A hlavně ne výhodný pro stát. Měl by za to být hmotně zodpovědný. A občas ten pravopis můžeme přehlédnout 🙂 Navíc možná psal na mobilu a T9 je potvora.
Ani já z toho nejsem nadšený, ale ruku na srdce, tehdy existovala politická poptávka po „strategické infrastruktuře“ ve státních rukou. Co se týče hmotné odpovědnosti, nesouhlasím – v takovém případě by se tady už vůbec nic neschválilo, nebo by většina rozhodnutí byla spíš tajnou volbou (viz některá dřívější hlasování na pražském magistrátu).
A, co střed zájmů. Pracuje pro banku a zároveň je ministr ČR. Je to co, TRESTNÝ ČIN.
No, jak se lidově říká, moc čtete a málo píšete domů. V roce 2019 odešel z Erste, kde pracoval jako manažer, a je obecně známo, že manažerské smlouvy a způsoby odměňování fungují úplně jinak než u běžných zaměstnanců. Druhou část příjmů mu poslal rakouský finanční úřad, takže se pravděpodobně jedná o vratku daně (neznám přesně jejich daňové zákony) a nechci nic říkat, ale je jedním z mála, který při nástupu na ministerstvo své podíly prodal.
A mimochodem, doporučuji se naučit gramatiku a pravopis.
Naucte se vyhledavat informace na internetu.
xxxx
Absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze (získal titul Ing.), na škole v průběhu sametové revoluce v roce 1989 organizoval studentské stávky. Od roku 1991 pracoval ve vídeňské Creditanstalt, po fúzi s Bank Austria se stal ředitelem jejího korporátního bankovnictví v Česku.
Od roku 2001 řídil firemní bankovnictví České spořitelny a od roku 2007 působil v Erste Bank na Ukrajině, kde se stal v roce 2009 výkonným ředitelem a jeho úkolem bylo vypořádat se s následky ekonomické krize. V letech 2010 až 2015 byl generálním ředitelem Slovenské spořitelny. Během čtyř let jeho působení pak byla třikrát vyhlášena slovenskou bankou roku, sám Síkela v roce 2013 obdržel cenu slovenského bankéře roku.
Od ledna 2015 byl členem představenstva skupiny Erste, zodpovědným za firemní klientelu a finanční trhy. Dohlížel na významné investice ve všech segmentech firemního bankovnictví, a to včetně malých a středních podniků. Představenstvo Erste Group opustil v roce 2019 a poté do konce roku 2020 pro skupinu pracoval jako externí poradce.[3] Od roku 2021 byl partnerem investiční skupiny Prime Fund a členem dozorčí rady Nadačního fondu profesora Charváta.[4][5][6] Po vstupu do vlády své podíly ve společnosti Prime Fund v prosinci 2021 prodal.
Oni raději budou křičet, že kradl a že je k ničemu.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Nakupuji v eshopech cca 10x za rok. Než něco koupím, tak se dívám na celkovou cenu nákupu. Ještě nikdy se mi nestalo abych Alza byla výhodná.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Však v pořádku, pro vás je důležitá cena, pro mě zase dostupnost a rychlost (kvůli stokoruně opravdu odmítám něco někde hledat). Když k tomu přidám Alza Plus, tak je to pro mě nejlepší varianta.
Nicméně článek je o Okey, a tady je pravda, že jedním z důvodů může být množství poboček, které jsou i na místech, kde není dostatečný okruh zákazníků.
1 odpověď