Když už zálohovat PETky, tak umožněte výkup v deformovaném stavu, jinak se vám na to můžu ..... Už vidím jak v igelitce nesu 4 nafouknuté a nepomačkané PETky do Lidlu kvůli 16 korunám, to si pak raději domu koupím něco jako Sodastream a pár skleněných termosek, do kterých si udělám nápoj jaký budu chtít a na nákup balených vod se vám vy......u. V současnosti třídím PETky do igelitek z marketu, deformovaných se zašroubovaným víčkem se mi jich do jedné igelitky vejde až 30 kusů, končí pak ve žlutých popelnicích a teď přijdete s takovou deb....ou, s výkupem zálohovaných nepomačkaných PETek.
A protože v Německu razantně klesla poptávka po elektromobilech (Volkswagen pociťuje obecnou nechuť svých zákazníků nakupovat elektrické vozy), má Volkswagen v plánu zdražit svá vyrobená auta se spalovacím, nebo hybridním pohonem (tím by chtěl podpořit prodej svých neprodaných elektromobilů). Výsledkem nakonec bude, že neprodá už vůbec nic a nahradí ho na evropském trhu například Čínský BYD 🙂. Kdo chce kam, pomozme mu tam. S tímhle přístupem nakonec Volkswagen zavře vše co půjde (jen 2 továrny? ani omylem), a pak postupně bude muset VW propustit ještě daleko víc svých stávajících zaměstnanců (30 tis. ze 130 tis. zaměstnaných v Německu je jen začátek). Když si Němci dokázali zavřít své Jaderky, určitě si dokážou cíleně zavřít a zlikvidovat i svůj automotive průmysl. Já jim věřím, že nás o5 nezklamou. Svojí schopnost sebedestrukce už prokázali viz. migrační politika. 🙂
Ne že by omrzely, ale dnes už je spousta daleko kvalitnějších a pohodlnejších bot, než placatý kecky od Nike. To asi Nike nedochází, že lidé se zaměřili na jiné lepší značky. Nike jsem měl naposledy před 5ti lety a už bych si je nekoupil, nejsou vůbec pohodlné. Naposled jsem kupoval Hovr a Phantom od UA , nebo Columbia eventuelně Merrell na hrubší zacházení, Nike už jen mele z kdysi populárních AirMax, teď jsou to jen obyčejneé boty oproti jinným.
Stojíme před úkolem vybudovat nový svět,“ řekl také šéf Kremlu během svého projevu. Rusko podle něj překonalo krizi, která vznikla po rozpadu Sovětského svazu, a doufalo, že se připojí ke „spravedlivému světovému řádu“, ale tato připravenost ke spolupráci prý „byla některými nepochopena“ Rusko překonalo krizi po rozpadu SSSR jen díky pomoci od západu ( technologie vyroby a těžby, dále díky otevřenému trhu a dodávkám moderních západních součástek), by Rusko ani nedokázalo využít své nerostné bohatství na svém území a překonat tak bídu, která u nich byla po rozpadu SSSR. Za dobrotu na žebrotu. Rus nedokázal zkousnout, že neni všechno pod jeho taktovkou řízeno a vlastněno. To bude pravděpodobně to nepochopení ze strany západu. Vše musí Rusko zabrat, vše musí řídit, nikdo mu nesmí vzdorovat. Taková je jejich politika.
Tak prý inflace 15 procent a v závěru článku uvedeno 15.8 procenta. Tak pokud to porovnávám celými čísly viz. Zároveň úřad čeká, že inflace příští rok klesne na 9,5 procenta z letošních 15 procent (mělo by se jednat a psát o letošních téměř 16 procent ?). Navíc v proběhu podzimu se zázračně snížila z měsíce na měsíc meziroční inflace pomalu z 20 procent na necelých 16. Zajímalo by mě, jakým stylem zázračně tak rychle klesla meziroční inflace, a kolik údajů muselo být v těch vládních tabulkách a grafech pokřiveno, aby se dosáhlo tak nízkého čísla.
Já bych diplomatickou cestu řešení plynu s Ruskem (Putlerem) zkusil stylem, jaký používal v září on na nás. Kolik, že nám chcete plynu dodat? Hm. Za kolik? hm. To je moc. Naše nabídka je 10% původní ceny minulého roku. Ne? Tak Ne. Tak si ho teda spalte v Rusku, když chcete za plyn tolik. Dohnal bych ho k prodeji za minimální cenu a vzal jen tolik, než se Evropa osamostatní. Možná bych mu nakonec ještě polovinu nezaplatil a vymluvil se na poškozené potrubí. Dal bych mu to vyžrat s plnou parádou. Jak on na nás, tak by jsme měli my na něj.
Tak ono je to celkem logické. Sociální systém je přetížen jelikož, výplaty u nás jsou daleko nižší než v jiných zemích EU, kupní síla obyvatelstva je pak nízká. Zboží v obchodech je už u nás dražší než ve většině ostatních zemích EU (hlavně potraviny). Poměrově vůči výplatám u nás například za bydlení (podnájem) zaplatí obyčejný zaměstnanec klidně i 3/4 z celkové měsíční mzdy. Ceny energií jsou i v Česku například dražší než pro Německého občana v Německu, a to si přitom z časti kupuje naší energii vyrobenou v Česku. Dále lidi neutrácí, protože nemají z čeho, a musí se nechat z části podporovat státem. Tahoun ekonomiky střední třída obyvatel, která nepotřebovala pomoc od státu pomalu mizí. A stále si naše vláda myslí, že většina obyčejných lidí málo utrácí (nevrací peníze do oběhu), protože podle nich údajně obyčejní Čecháčci šetří a syslí, ovšem pravdou je, že velká většina obyčejných Čecháčků nešetří, protože nemají z čeho, a neutrácí, protože nemají tzv. LOVE a jedou nadoraz od výplaty k výplatě, a to je průser pro českou ekonomiku, protože ta menší část bohatších to nezachrání. A pak nakonec ještě ten náš slavný a spravedlivý sociální systém, který rozdává tam kde nemá a demotivuje část obyvatel k tomu, aby něco dobrého udělala pro nás stát a státní kasu, a tam kde by náš sociální systém podpořit a motivovat měl, je už mimo limit a je k ničemu, viz třeba porodné, na které pracující rodina nemá nárok, ale nepracující porodné na první i druhé dítě dostanou. Kde je ta motivace? Jak pak řešit důchodový systém, když se rodí málo dětí a důchodců bude časem víc než pracujících
JOjo. Kdzž už lezu do internetového bankovnictví přes G-chrom, nikdy jsem k těmto přístupům neukládal hesla do prohlížeče, a vždy je pečlivě vypisuji růčo. Jen hlupák by si toto ukládal do svého PC. Pokud je to možné, ani certifikát přístupu do bankovnictví neukládám do svého PC, ale vždy jej mám šifrovaný na USB úložném zařízení. Vždy je mít zapotřebí sekundární ochranu, ať už je to sms na mobil nebo biometricka data pro potvrzeni přihlášení. A nikdy nikomu nesděluji nic po telefonu, nebo emailu, co se týká zabezpečení. Pokud banka něco důležitého chce, vyzve vás k návštěvě pobočky. Tož asi tak. Platby kartou bez 3Dsecure a limitovaných plateb na internetu, nebo platit čistě kartou s vypisováním CVC kodu karty, tak to mi akorát tak můžou ... Platím zásadně přes platební bránu jako PayPal Gpay apodobně.
Prý, že T-90M zničil jiný ruský tank. Já to vidím tak, že dostal T-90M pěknou ránu na bok, a ještě byla exploze v místě , kde byla věž otočená zadním nejslabším pancířem, munice explodovala v zadní části věže, věž sice neodlítla, ale tank to odskákal tak jako tak. Dobrá práce, sláva Ukrajině , čest mrtvým ruským tankistům, Putin je ......
Takže z rozhovoru v článku vyplývá, že inflační spirálu roztáčí vysoké ceny energií a pohonných hmot. To má dopad na cenu hnojiv, potravin, celkovou výrobu, kde se používá nejen elektrická energie, ale zejména plyn. Po tomto jsou konečné ceny základních komodit navýšeny rostoucími cenami PHM, a to všechno vytváří takto vysokou inflaci. Naše vláda místo, aby se soustředila na zamezení růstu cen energií a PHM, a tím i růstu inflace, dělá úplné .... a dělá si z lidí blázny.
Ojety elektromobil by si koupil opravdu jen neandrtálec. Už po 4 letech jsou baterie načaté a dost záleží, jak se k nim předchozí majitel choval (počet nabíjecích cyklů). Pokud dojde k závadě byť jen jednoho kusu článku, mění se celý packet, nebo rovnou komplet celý bateriový díl. Cena takové výměny atakuje 200 až 250 tisíc korun. No neber to. Další problém je, že nové nejlevnější auto v základní výbavě s nejhorším motorem se dnes nedá pořídit pomalu pod 500 tisíc, a při dnešních výplatách a nejistotě na trhu práce, si většina lidí pořídí ojeté bazarové auto za hotové a ušetří. Nedivím se tomuto počínání lidí, a tomu i nakonec odpovídá text článku "Ojetá auta válcují prodeje, elektromobilů je ale na bazarovém trhu málo."
Sqvělé. České rafinerie nejsou české, a nejsou v rukou státu. Který Imbecil tohle dopustil. Strategická surovina (pohonné hmoty) ovlivňující cenu snad všeho na trhu, a my si jí nedokážeme pro sebe ani vyrobit. Kolik pohonných hmot bude pro nás Čechy záleží z jedné třetiny na dovozu, a ze dvou třetin na výrobě cizího vlastníka ORLEN našich bývalých rafinerií. Pecka.
Za celé září bylo zatím nahlášeno 44 úmrtí u pacientů pozitivních na covid-19, zhruba 66 procent byli neočkovaní lidé a 34 procent byli pacienti po dokončeném očkování. Průměrný věk těchto nakažených po dokončeném očkování byl 81 let a šlo o pacienty s řadou vážných chorob, tedy covid sám zde jistě nebyl jedinou nebo základní příčinou úmrtí,“
Tak, a je to jasné. Když umírají lidé v nemocnicích, jsou to lidé bez očkování. Pokud umírají v nemocnicích očkovaní, jsou to lidé staří s různými dalšími nemocemi, které se dostavují téměř u každého člověka v pokročilém věku! Každý ať je strůjcem svého osudu, ale ať si tady lidé nestěžují na roušku, je to to nejmenší, co mohou pro své spoluobčany udělat, a je to jejich slušností chránit nasazenou rouškou ty starší, co kolikrát zbytečně umírají v nemocnicích kvůli lidem, co si postavili hlavu, že nebudou dodržovat absolutně nic.
Prý čipy. Celosvětově klesá poptávka po autech, lidi jezdí v tom co mají a pomyslné nůžky mezi bohatými a chudými se rozevírají čím dál víc. Těch aut už prostě nebude tolik co prodají, a po přechodu na elektromobilitu se to ještě více prohloubí, protože elektroautomobil bude mít jen někdo, a jen ten kdo má kde nabíjet, ne každý bydlí v rodinném domě s garáží. Dále z principu není možné nahradit počet aut na fosil stejným počtem aut na baterie, na to není dost elektřiny a navíc jí časem bude i málo a cena elektřiny bude časem také stoupat. Čipy jsou jen zástěrka jiných problémů.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Já na svém PC odmítl upgrade na wydle11 od Mrkvosoftu několikrát. Nedávno došlo na W11 k aktualizaci, která způsobila uživatelům z určitým hardware chyby v systému, samovolné restarty a jiné krásné věci. Až dozraje W11, upgraduji z W10, zatím postrádám důvod pro přechod na novější OS.
1 odpověď