S AB se nedá a podle mě by ani nemělo jednat. Je to populista, který moc dobře ví, jak okouzlit voliče, které potřebuje, protože je jich mnoho. Bubák, který hartusí ze skříně, straší, vyhrožuje, lže, obrací svoje názory rychleji než aprílové počasí. Další důkaz toho, že ANO je jenom Babiš, žádný dialog, žádný konsenzus, žádná demokracie. Pytel plný beznázorových blech, které čekají, až jim dá pán napít. A pokud by se už náhodou někdo utrhl z řetízku, klidně takového opovážlivce zostudí a poníží, vyhodí, prostě s ním naloží jako s nepohodlným zaměstnancem.
Problém Babiš je pro Českou republiku podle mého soudu zásadnější, než to, že vláda neumí vládnout. Tady se nebavíme o tom, kdo má kde ulité peníze (nepochybuji o tom, že kde kdo, vč. AB, je někde má). V tomto případě jde o podstatu fungování státu a demokracie vůbec. Obhajováním Babišových estébáckých metod je způsob, jak sami sebe zbavujeme práva podílet se na veřejné kontrole státu. Je zřejmé, že Babiš ve vlastní straně nevládne jako demokratická autorita, ale z pozice síly. Patolízalství jeho spolustraníků je pro mě jasným důkazem toho, že v ANO nevládne diskuze ani demokracie. Je to autoritářsky vedená strana a historie dokazuje, že AB v pozici premiéra vládne úplně stejně. Je bezpečnostní hrozbou svým populismem. Dokazuje to dlouhodobě svou rétorikou ulovit kohokoliv a za cenu jakýchkoliv slibů pro získání potřebných hlasů. Jeho myšlenkové veletoče jsou toho jasným důkazem (s SPD nikdy...s SPD proč by ne) Jediným cílem tohoto člověka je moc a více peněz pro sebe. Je iluzorní si představovat, že mu na srdci leží blaho jeho spoluobčanů nebo státu.
A stejně ho budou zase volit. Je k uzoufání, že se lidem čím dál tím víc stýská pro Stb praktikách a nezlomí je v jejich úsudku vůbec nic. To mě vede k myšlence o úsudku chatrném. Naše vláda stojí za starou bačkoru, není nutné si nic nalhávat. Svými kroky umetá Babišovi cestičku tak, že se leskne jako zrcadlo. Ale je velmi pravděpodobné, že na ní nakonec uklouzneme všichni bez ohledu na stranické preference.
Mám pocit, že pro mnoho Rusů je neostalinská Putinova éra vzkříšením toho, o co přišli rozpadem SSSR, pocit (vel)moci, jedinečnosti a poptávka po režimu, který je schopen jim do posledního nadiktovat, co mají dělat a jak mají myslet. Zvrácenost Putinova režimu netkví ani tak v Putinovi samotném, jako v hluboce zakořeněném pocitu potřeby samoděržaví. Elity mají jedinečnou možnost stát se součástí establishmentu, který sice neovládají, ale pokud s ním budou držet ústa a krok, patrně očekávají, že jim to opět přinese výhody, na které byli zvyklí z éry bolševizmu. SSSR to trvalo více než 70 let, než skončil a myslím, že máme před sebou dalších 100 let, než se Rusko znovu změní. Pokud ovšem neudělají něco šíleného, co tento čas zkrátí.
Myslím, že jejich vedení mnoho rozumu nepobralo. Jejich akce prakticky vždy svými důsledky zvyšují celkovou ekologickou zátěž, nutnou na likvidaci jimi způsobených škod. V případě blokád silnic více zplodin ze stojících aut v kolonách a větší spotřebu pohonných hmot. Nevypadá to na nějakou intelektuální špičku lidstva.
Na to je celkem jednoduchá odpověď. Pokud by významný počet zákazníků, dejme tomu na 14 dnů, bojkotoval nákupy a na těchto 14 dnů by se omezil jen ne to nezbytné, snížení cen by přišlo. Pravidlo je totiž jedno, cenu tvoří zákaznická poptávka a pokud jsou lidé ochotni brblat a nadávat na vládu a přesto nakupuje draho, nic obchodníky nenutí jít s cenami dolů. Vládní regulace cen nepatří ani do demokracie ani do tržní ekonomiky vyjma životně důležitých komodit, jako například energie, kde má stát přímý vliv na cenu a jde v podstatě o monopol. Ano tady se to vůbec nepovedlo, ale v obchodě? Přestaňme brblat a přestaňme předražené zboží nakupovat.
Je zvláštní číst reakce na krok paní Čaputové. Živě si pamatuji na debaty u nás o tom, zda prezident musí nebo může jmenovat ministra, navrženého předsedou vlády. Neznám ústavu SR, ale nepředpokládám příliš velkou odchylku do té naší. Nicméně když se toto stalo v případě nejmenování některého ministra Zemanem, zvedla se vlna nevole i vole, že si to nemůže dovolit a já jsem zastával stejné stanovisko. Po tom, co jsem se dočetl v článku musím opravit svůj názor, je to možné a v případě paní Čaputové to považuji za rozumné a správně odůvodněné. Prezident není mocipán, v tomto případě mocipaní, ale někdy je to třeba. Uvidíme, zda Fico to požene k ústavnímu soudu. Nicméně v obecné rovině je podle mého názoru Ficova vláda pro SR velký skok zpět.
Budu Polákům držet palce, aby jejich pokus o změnu měl delšího trvání, než u nás nebo na Slovensku. Je to skoro jako přes kopírák, časem se projevuje nespokojenost s vládou despotismu, demagogie a propagandy, přijde změna, následně pocit očekávání vystřídá pocit zklamání a pak návrat k tomu, co jsme už jednou odmítli. Teď je nutné, aby případná nová vládla nepropásla svou šanci, jinak ti, kteří byli vyhozeni oknem, se hrdě s velkou slávou vrátí dveřmi. Stejně jako se to stalo na Slovensku a stane se patrně i u nás.
Bezpochyby není ekonomická situace u nás růžová, ale pokud chceme hodnotit, je fajn si připomenout, v jakém stavu Babiš zemi předal. Významný manažer zadlužil hlavně naše a Vaše děti a vnoučata za jediným účelem - více moci, více osobního bohatství a více ega. A to se mu podařilo na výbornou. A třetina národa mu stále žere jeho divadélko o jeho práci pro blaho země a obyčejných lidí. Alibismus typu "mě se to netýká, to ať řeší někdo jiný v budoucnu" je jen důkaz sobectví každého, kdo bezhlavě obhajuje předchozí vlánu ANO. Už v Římě platilo, že lidu je třeba dát chléb a hry, převedeno do Babišových dnů - koblihy a přidávání a rozdávání z půjčeného, o zábavu se postará jeho bezbřehá arogance a neustálý boj se soupeři, zejména těmi domnělými, "veselé" báchorky ze soudů, televizních debat atd. atd. Lhát a podvádět se nemá, to ví tak nějak všichni. Ale je s podivem, že třetině národa jeho lži a zlodějina nevadí. Jasně, vždyť nekrade z našeho, ale podvádí EU a finančák, takže to je OK. Ale to všechno jsou naše peníze. Současná vláda udělala už tolik bot, že ji to připraví o vítězství v dalších parlamentních volbách, ale po nich se vrátí zpět ANO a ...bude hůř. Když ne nám, tak zajisté naši dětem. Dluhy se platit musí.
Lidé s květinami se cítí šťastni, proto nižší DPH, tak tedy lidé s krásnými hodinkami se cítí šťastni, lidé s pěknými botami se cítí šťastni, lidé s drahými auty se cítí šťastni... lidé by se cítily šťastni bez DPH, tak proč ho rovnou nezrušit. Tak jestli tohle má být výkvět příštího vládnutí pod praporem ANO a recept na to, jak řídit a zvládnout financování státu, tak potěš.
Situace v Palestině a Izraeli má hluboké historické souvislosti, které většina zde diskutujících nezná nebo nechce znát nebo si zjistit. Současná podpora Izraele neznamená automaticky vyhlazení Palestinců, většina z nich je v tom nevinně jako ve většině ozbrojených konfliktů. Většina vládne menšině nebo jim silou svou vládu vnucuje. Ano, Izrael má právo se bránit a ano, Palestinci nemají svá práva, kterých se však většina z nich nemůže domoci. Doporučuji všem diskutujícím nejprve něco zjistit, pak teprve psát. Palestina a okolní arabský svět první návrh vlastního státu po druhé válce odmítla a rozpoutali sérii válek za zničení Izraele, který si svou existenci vojensky ubránil. Nicméně Izrael svou politikou zasahování do Palestiny významnou měrou už dlouhé roky eskaluje situaci. To nic nemění na tom, že současná situace je terorismus nejhrubšího zrna a s teroristy se nevyjednává. Pokud však zůstanou nějaká rukojmí na živu, k jednání stejně dojde. Vždy ale bude záležet na tom, kdo jednání povede, s jakým cílem a čí zájmy jak na straně Izraele, tak na straně Palestiny bude zastupovat. Palestinci nechtěli stát Izrael na svém území (nikdo se jich na to neptal) a odmítli nabídku na svůj vlastní kousek, teď by ho patrně i chtěli, ale nechce už Izrael. Dohoda je možná jen tehdy, kdy obě strany budou ochotny upustit od některých ze svých požadavků - Izrael např. stavět osady v Gaze, Palestinci zničit a vyhladit Izrael z mapy. Ale vždy to odnesou nevinní lidé na obou stranách. Militantní islám a Bohem vyvolený národ podle mě nikdy shodu nenajde.
V současné době Rusko sází na opotřebovací válku a spoléhá na to, že podporovatelům UA dříve nebo později dojde trpělivost. Putin jen čeká na nejednotnost západu, protože na rozdíl o zbytku světa má v současném Rusku velkou výhodu - on nepoleví a nemusí se s nikým dohadovat o tom, jak dlouho a za kolik ještě. Teď jde pouze o čas a tady Putin tahá za delší konec provazu. Je třeba v podpoře UA nepolevit, ale je to podobné, jako když se společenství vlastníků panelového domu má shodnout na investici do opravy střechy. Těch dole se to netýká, tak proč by měli pomáhat těm, co jsou pod střechou.
Jak je v jednom z komentářů napsáno, tuto skutečnost je třeba si stále připomínat, abychom ji nemuseli znovu prožívat. Bohužel jsem přesvědčen, že většina "chcimírů" se do této sekce Novinek, která přeci jen předpokládá určitou intelektuální zralost čtenáře, vůbec nedokliká. Ta podobnost s dnešním děním v Evropě je více než zřejmá. A po výsledcích voleb na Slovensku je podle mého názoru zcela zřejmé, jak dopadnou příští volby u nás. Bohužel.
Když zapojím trochu selského rozumu, tak bojovníci proti změnám klimatu způsobené výfukovými plyny zastaví dopravu, kde dvě hodiny třeba jen polovina aut brumlá naprázdno, a nakonec stejně většina z nich dorazí do cíle. Tak se v kolonách nakonec spálí více benzínu a nafty, do ovzduší se díky "ochráncům klimatu" dostane více zplodin. Tak jestli tohle je aktivní ochrana ovzduší, tak nás potěš. Myslím, že by se měli přejmenovat se "stop oil" na "oil boost"
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Odpor proti paktu je typickým příkladem českého švejkovství. Politici straší situací, která u nás není. Jak na země jako Česko mají reagovat pobřežní státy, které skutečne prožívají migrační krizi? Jak budou hledět na Čechy, kteří natahují ruce pro evropské peníze, ale ve chvíli, kdy mají na oplátku pomoct zemím v těžkostech, začnou mít plná ústa o nespravedlnosti a diktátu EU. Reciprocita v očích většiny lidí je prostá. Peníze sem, nic za to a až se z Česka stane přímý plátce (na dotacích přijme méně, než kolik dává, jako třeba Německo), začnou agitovat pro vysroupení z EU. Tohle nás čeká a populisté jako Babiš a Okamura nebo jim podobní nástupci na tom vytřìskají politické body. Je mi z Čechů dost smutno. Profilujeme se jako banda vychcánků a je to typické pro všechmy státy postkomunistického bloku. Je vidět, že "spravedlivý socialismus" má hlubší kořeny, než jsem myslel.
3 odpovědi