Pokud bych se narodil na pustém ostrove. A bylo by tam dostatek jídla abych přežil. Uměl bych si vytvořit jazyk sám pro sebe? Uměl bych pojmenovat věcí? Uměl bych bez jazyka přemýšlet? Nebo bych jen vědomě zíral?
Jak dalece potřebujeme někoho druhého který mně nechápe, a mít potřebu se s ním domluvit, abychom společně něco udělali, abychom společně přežili. Asi teprve vznikají myšlenky a jazyk.
Mám za to že vědomí tak jak ho známe my lidí je nutně spojeno s intarakcí z jiným vědomím. Teprve to učí.
AI potřebuje lidí aby se naučila stejně jako my lidé potřebujeme druhé lidí. A vytváříme tak skupinové vědomí. (rodina, firma, město, stát, jakákoliv právnická OSOBA) Každá ta skupina se chová podobně jako jednotlivec - rozhoduje se, má určitý názor, určité zvyklostí. Dokáže se přátelit s druhou skupinou, nebo bojovat.
Pak ale už jedné AI stačí druhá AI a proces nabírá na obrátkách.
To co my vidíme jako GPTchat - to není jedna iteligence - to je celé společenství inteligencí (modulů) kde jeden trénoval druhý
Mýto je jen jiná forma zdanění. Žádnou hodnotu nevytváří. Vyhodit 1 miliardu za přesunutí peněz z jedné peněženky do druhé je jen zbytečný a hodně drahý tunel někomu do kapsy.
Není se čím chlubit. Ty peníze jsme stejně zaplatili my občané v ceně zboží.
Pokud se budeme tím moc chlubit, tak dojdeme k tomu, že by bylo skvělé zavést chodníkové mýtné. Nebo turistické mýtné, podle signálů z mobilů. To by bylo miliard 🙂
Není rozdíl mezi uzdraveným a očkovaným v protilátkách. Očkovaní jsou na tom stejně jakoby už 2x-3x prošli covidem. Tak že očkováním jsme dostali společnost do jiného stavu než v loni, je z 70-80% promořená. A umíme líp léčit a testovat. Toto vše jsme v loni nemněli.
Tak že strategie dnes musí být jiná.
Jedině tak se tento vírus může stát chřípkou, se kterou budeme furt žít dlouhá léta. Půjde to, když budeme na něho natrénovaní, a občas se sním budeme muset setkávat tak jak z chřípkou. Nebo se nechat proočkovat, (ti slabší).
Když očkovaný onemocní a nedostane se na JIP - Tak to je možná dobře. Tak si jen imunitu posílí. Jako by šel na 3 očkování. Bohužel Ten kdo má více onemocnění tak mu to bohužel přitíží, stejně tak jako chřípka. My se toho víru nezbavíme. Musíme se na něj zvyknout.
Není rozdíl mezi uzdraveným a očkovaným v protilátkách. Očkovaní jsou na tom stejně jakoby už 2x - 3x prošli covidem. Jsou jen trénování.
Očkováním jsme dostali společnost do jiného stavu než v loni.
Do stavu že je z 70-80% promořena. A strategie dnes musí být jiná.
Jedině tak se tento virus může stát endemickou chřipkou, když budeme na něho natrénovaní, a občas se sním budeme muset setkávat tak jak z chřipkou. To nás zase na nějakou dobu posíli.
Když očkovaný onemocní - je to dobře, má další tréning, tak si jen imunitu posílí.
Bohužel ten kdo má více onemocnění, tak mu to bohužel přitíží, stejně jako chřípka. Na tréningu také někteří se zraní nebo to nedají.
Není rozdíl mezi uzdraveným a očkovaným v protilátkách. Očkovaní jsou na tom stejně jakoby už 2x - 3x prošli covidem. Tak že očkováním jsme dostali společnost do jiného stavu než v loni. Do stavu že je z 70-80% promořená. A strategie dnes musí být jiná.
Jedině tak se tento vírus může stát chřípkou když budeme na něho natrénovaní, a občas se sním budeme muset setkávat tak jak z chřípkou.
Když očkovaný onemocní - tak si jen imunitu posílí, Ten kdo má více onemocnění tak mu to bohužel přitíží, stejně jako chřípka.
Může mi někdo vysvětlit jak uvolněním opatření a exponencjálním nárustu zabráníme že se naplní Jipky - a lidé budou umírat na parkovištích? Zdravotnictví pojme max 9 000 nemocných a finito. A do nemocnice přijdou 5 týdnu po tom co onemocní. Podle čeho mají pak doktoři rozhodovat komu dát ventiláto a komu ne. A suplovat v tom Boha.
Ano - To co vidíme, čteme, koupíme si - To nás utváří, mění a velmi ovlivňuje.
Tak, že musíme dělat moudrá, zodpovědná rozhodnutí. A nepustit si nějaký informační vírus do hlavy, a do života.
Rozhodování co si vybrat je stále těžší, protože se ztrácíme v nepřeberném množství a čas zůstává stejný. A také nejsme schopni hned odhadnout kvalitu. Proto často rezignujeme a vypínáme se nebo rozhodujeme podle emocí. A to také neni vždy dobře.
Svěřit výběr do rukou umělé inteligence to znamená nechat se utvářet a vychovávat umělou inteligencí.
Kdyby Covid nebyl trochu nafouknutý, asi bychom ho nebrali vůbec vážně a nedělali ani ty nejjednodušší preventivní prostředky jako nošení respirátorů. Následky nevíme, a asi by byly daleko větší než tak. A také je to varování do budoucna - stačilo že by mněl trochu větší smrtelnost třeba jako Ebola a lidstvo by skončilo. V době prosperity nevidíme nebezpečné jevy, jako bezmezné cestování, neschopnost se semknout a disciplinovat jako společnost, neschopnost se rozhodnout jakou taktikou se bránit. Toto je daleko nebezpečnější než Covid. Paradoxně (promiňte mi mojí necitlivost) jsem rád že nám covid trochu otevřel oči na stav naší společnosti. Strach může paralyzovat, ale bez strachu je člověk nebezpečný sám sobě i okolí. Je ho třeba někdy zažít, aby ho umět vyvážit.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To není pravda - AI je náročná během procesu učení, tam musí udělat neskutečně mnoho pokusů, a vzájemně se korigují - ale pak dotazy přes síť propádavají velice rychle. Je to stejné jako učení lidí. Ve škole vynaložíme mnohem více energire,
2 odpovědi