Mistrovský kousek ČNB zafixování kursu na 27 Kč a následná ztráta 500 mld. Kč svědčí o tom, že je v ČNB něco v nepořádku. A to nemluvím o dalších průšvihách.
A víte, že švýcarska SNB měla daleko větší průšvih než ČNB v roce 2015. Ano je to ekonomický silnější stát ale ten průšvih byl mega. Tak jako u nás byl na ně pořádán spekulativní nátlak a museli ho řešit. Jako u vašeho příkladů i jejich firmy měli dostatek času se na povolení kurzu, které logicky následuje, připravit. Vzdělaná část obyvatelstva měla učinit totéž. Ovšem zásadní rozdíl mezi Čechy a Švýcary je, že tolik do všeho nereptají.
To je zas článek 🫣🫣🫣 ,tento index roste už 100 let a dá se říci, že každý rok tvoří nová maxima ,takže není nic divného na tom ,že ho tvoří i tento rok , kdyby si lidé do tohoto indexu před 20 lety začali dávat pouhých 1000 Kč ( je mi jasné, že před 20lety byly jiný peníze) ale kdyby si to do toho dávali, tak by tam dnes měli 2,5mil Kč a investovaná částka by byla 240tis. Lidi místo toho raději jdou a investujou v bance a nebo u finančních poradců, pak platí nehorázné poplatky a mnohdy vydělají jen almužnu a většinou neporazí ani inflaci , jelikož banka jim na poplatcích vezme 2-3% ,potom je inflace třeba kolem 3-4% ,takže potřebuji 6% roční úročení a banka jim nabídne 6% ,takže jsou na nule a pak pláčou a říkají, že investice jsou na prd. Je to hodně jednoduše napsáno až trochu hloupě ,ale kdybych to rozepsal, tak to spoustu lidí v této zemi ani nepochopí.
Napsal jste to opravdu zvláště, ale zdůvodnil jste to správně. K investicím přes banky nebo finanční poradce bych se vyjádřil takto: např. fondy Amundi nebo Conseq poplatek okolo 5% a navíc ho většinou strhnou hned na začátku ( 1/ dostanou zaplaceno aniž by pro vás už něco udělaly(jak můžou být tedy motivováni?)a zároveň si vás zavážou na daný počet let. 2/ přicházíte hned z kraje o výhodu složeného úročení, protože tyto peníze ještě neinvestuje. 3/nemáte téměř žádnou možnost reagovat v případě, že při ukončení smlouvy jsou trhy zrovna proti vám.). Nedávno mě finanční poradce nabízel DIP od ČPP s poplatkem 17% po dobu 5 let což svědčí pro mě o mnohém. Je fakt že přes něho je to jednoduché, řekne vám jen samé pozitivní informace a dokonce vám ukáže, kde se máte podepsat ... .😉
Ano, proto výrobci dávají na baterii 8 let záruku, což je pouze marketingová záležitost, u baterek je důležitý počet cyklů, než zdegraduje na nepoužitelnou úroveň. Obecně platí, že většina dnešních baterií v EV vydrží 300.000 až 500.000 kilometrů, než jejich kapacita poklesne na nepoužitelnou úroveň (mezi 70-75%). Někteří výrobci, jako například Tesla uvádějí, že jejich baterie mohou vydržet i více než 500.000KM při zachování použitelného dojezdu. Je potřeba také uvést faktory, které určují životnost baterie, např. pomalejší nabíjení AC je k baterii daleko šetrnější než hyper-chrgery. Baterie vystavené extrémním teplotám zejména vysokým, zrychlují degradaci a nakonec je potřeba říct, že boderní managementy správy baterie (BMS), dokážou optimalizovat nabíjení a vybíjení a tím výrazně zvyšují životnost baterky. Navíc nové technologie, jako jsou solid-state baterie nebo LFP (Lithium Iron Phosphate), mají potenciál prodloužit životnost baterií, čímž by mohly překonat milion kilometrů bez významné degradace, což se promítne až v nové generaci EV (odhad 2026-27). Na závěr je nutné podotknout, že u dobře udržovaných spalovacích motorů se životnost obvykle pohybuje mezi 200.000 až 300.000 kilometry než je na odpis.
Myslím, že článek jste měl napsat vy. Shrnul jste to dle mě celkem lépe než autor. Nejsem zastánce elektromobilů ani hospodských keců.
Lékařské vyšetření přes počítač na dálko..posouzení invalidity bez účasti posuzovaného...NOVÁ DOBA...je to špatně a nikdo mě o opaku nepřesvědčí
Snad se nedožijí toho, že tento princip bude používám i v soudnictví. Vinen, nevinen, kouknou do papíru a odsoudí. Na co vyslechnutí obžaloby. Tak moment, nebyla tu už taková doba?
Ono celkové je v ČR problém v podvědomí lidí o investicích na kapitálových trzích. A nedivím se jim. Jednak za ty léta poměrně velké množství podvodníků všeho druhu, co potom dostanou několik let v "nižší nápravné skupině", k tomu když přidám stále nově se objevující osvědčené "investiční guru učitele" a skončím průřez českého investičního prostředí investičními fondy které si sráží nemalé poplatky předem, tak je to mix, který ještě dlouho nedůvěru bude podporovat.
Vy ten produkt ale zrusit muzete, jen v tom pripade vratite to, co vam stat odpustil na danich. Za me je to ok, prubezne nakupuju dividendove akcie, pokud mi stat jeste kazdy rok prida 7200Kc, budu spokojenej.
Jestli jsem dobře pochopil, tak mě stát pouze zlepší daňový základ a né že mě přidá čistých 7.200 CZK?
Jako, snažíte se tady tu Fio tlačit zuby nehty, ale normální člověk se podívá na jejich aplikaci e-broker a otočí se na podpatku. V porovnání se současnými online brokery je to fraška, zasekli se někdy před 20 lety. A bohužel to není jen o frontendu té aplikace, veškerá komunikace s nimi, jak to vypadá na pobočkách, to všechno bohužel vytváří stejný dojem.
Přesně, skoro to vypadá jak BrokerJet co jsem měl od České spořitelny v letech 2008 - 2010.😉. Navíc jejich poplatky a nabídka pro běžného střadatelé nic moc.
Tak jsem si při čtení (ani to nechci nazvat článek) vzpomněl na hodiny občanské nauky v 80.létech, kdy učitel nám vypravoval, že v komunismu nebudou peníze neboť se jich dobrovolně vzdáme a budeme si brát jenom to co budeme nutně potřebovat. V té době jsme se mu všichni smáli... .Smutná to dnešní doba... .
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
jakože by jedna ruka peníze brala a druhá by je vracela? není lepší vykašlat se na ten gryndýl úplně?
1 odpověď
0
Sledujících
3
Sleduje
0
Sledujících
3
Sleduje
Tak ono už se delší dobu děje ( pobídky, dotace, odpouštění daní na nějakou dobu, ...). A "grýndýl"? Ten už stál hodně peněz a jednoduše zastavit nepůjde, ale minimálně revize a následné přehodnocení dosavadního i budoucího přínosu je podle mě nutné.
1 odpověď