Měli radši zajistit, že většina lidi nebude jezdit 20 let starými vraky s emisemi (a nejde o CO2!) - no jenze spousta lidi nove auto nepotrebuje. Na co si kupovat auto za statisice kdyz s nim jezidte jen na nakup a jednou za cas nekam na vylet, pripadne jednou za tyden 50 km na chatu. Kamos nedavno kupoval jednickoveho superba nestal ho ani 50 tisic. Proc? Protoze proste nove auto nepotrebuje. Jezdi s nim jednou za cas i proto, ze po Praze je rychlejsi jezdit hromadnou dopravou. Vemte si kolik let potrva nez budou dostnupna takto levna starsi ev auta. A hlavne jestli budou pouzitelna. Ten zminovany superb ma stale stejny dojezd jako v dobe kdy byl novy.
Ty vaše nákupy a výlety. Především lidi jezdí všude mimo města do práce ! Dvě třetiny ČR je venkov. Chcete jim zakázat starší auta ? A ještě je urážíte a říkáte jim vraky ? Ty lidi ani nemají třeba na jiná auta a hlavně pro přesun z bodu A do bodu B, t.j. do práce a zpět jim stačí. Omezte pohyb a ekonomika se zhroutí.
Chce to zrušit výsluhový systém. Zaplatit dobře kvalitní a sloužící lidi, než tam nechat ty podprůměrné, kteří ani nemají zájem kvalitně pracovat, ale spoléhají na to, že si v tom systému vysedí výsluhu a od 45 let nebudou muset moc už pracovat. Tenhle systém totiž podobné typy přitahuje a schopné nemotivuje.
Musel by se úplně změnit systém ohodnocování a platové tabulky. Zde se nic nezměnilo za posledních 50 let. Průměrný plat u policie je 57.000 Kč. To není zrovna málo. ALE ! Ten průměr tvoří bafuňáři ve všech možných funkcích od okresu výše. Řadový policista, i kdyby se rozkrájel, nasazoval krk každy den, na takový plat nedosáhne. Jakékoliv plošné zvyšování platů u policie, hlavně procentuální, vydělají na tom opět ti bafuňáři, kterým se pak z toho počítají výsluhy. Ty pak činí běžně i 35.000 - 40.000,- Kč měsíčně. Výsměch lidem, kteří na to vydělávají. Je dobře, že se o tom začalo mluvit veřejně. Sám jsem od policie pryč téměř 10 let a vidím, že policie funguje stejně tragicky jako tehdy.
Pracovní náplň učitele není jen přímá vyučovací povinnost. Učitelé mohou mít o prázdninách třeba zahraniční stáž (např. učitelé cizích jazyků), seminář, školení... nebo také mohou být v době prázdnin v pracovní neschopnosti. Tím nevyčerpají řádnou dovolenou během hlavních prázdnin a mohou ji čerpat o prázdninách vedlejších.
ok tedy
Dobrý den, bylo by slušné nelhat a podávat pravdivé informace.
1)prázdniny byly 2 dny- ne týden
2)pokud chtěl mít učitel volno- musel mít ušetřenou dovolenou
3)na VOŠ a VŠ se řádně učí
4) v řadě škol sice nebyli žáci, ale učitelé ano- dělali inventarizace(oni kromě výuky spravují pomůcky pro výuku), měli různé vzdělávací akce, pracují na úpravách ŠVP v souvislosti s digitálními kompetencemi; pokud se dělají nějaké stavební úpravy ve škole, tak balí-uklízí-vybalují.
Je otázka, kolik učitelů mělo skutečně volno.
Jak to vypadá, když si chce učitel ušetřit dovolenou? To jako místo toho učí o prázdninách?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Dobrý den, pokud neznáte pořádně zákon o požární ochraně, tak se prosím k tomu nevyjadřujte. Je v něm totiž jasně napsané, že pokud kominík zjistí závadu, která ohrožuje bezpečnost a zdraví, je povinen to nahlásit na místní stavební úřad nebo na místní hasičský záchranný sbor… Pokud to totiž nenahlásí a něco se stane, může dostat pokutu kominík za to, že to nenahlásil…
2 odpovědi
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ano, pokud zjistí závadu, která ohrožuje bezpečnost a zdraví. A to opravdu kotel, ktery byl do srpna OK, neni.