Umíte odepisovat na otázku , nebo ze sebe děláte negramota.
No, jelikož jste žádnou otázku nepoložil, tak v kontextu vašeho komentáře budete patrně negramot vy. Ve svém komentáři pouze spekulujete nad cenou oproti Polsku. Svou zmatenou logikou jste si vytvořil zmatené vysvětlení, že cenotvorbu zboží v obchodech určuje stát. Patrně v slzách vzpomínáte na komunisty, kdy to mu tak skutečně bylo. Ale ta doba je už snad navždy pryč.
Nicméně, i když to stejně nepochopíte, řeknu vám, jak to s tou cenou je. Cenu zboží určuje primárně poptávka. Říká se tomu křivka poptávky a nabídky a bere se to, co si pamatuju, i na základce. Zde, i když obchody každoročně zvyšují cenu másla, ho lidi kupují a proto tento scénář pokaždé obchody opakují. Lidé si patrně nedokáží odepřít nějakou chvíli bez másla, nebo bojují za to, aby mohli jako každý rok napéct svých 20 kilo cukroví a chroustat ho až do května. Scénář je každý rok stejný. Obchody zdraží, lidi sice remcají, ale stále ve velkém kupují, pak to v nějaké akci občas zlevní a lidi jim vykoupí celé sklady (nevím, co s tolika máslem dělají).
Zajímá vás, proč je v Polsku levnější? No, zaprvé Polsko je primárně zemědělský stát, za druhé by jim to asi lidi za tu vyšší cenu nekoupili a pro prodejce je vždy lepší levně prodat a zboží se zbavit, než mít sklady plné zkaženého másla.
Regulace cen (po které patrně voláte) má smysl pouze u strategických komodit, které jsou bez alternativy. Tedy jako elektřina apod. Sem máslo tedy rozhodně nespadá a tedy jeho cena nemá co podléhat regulaci.
Pořád opakujete dokola kdyby lidé nekupovali. Oni by nekupovali, kdyby mohli nakupovat za hranicemi. Majínse snad pro lepší ceny probojovat hladovkami? A proč? Protože se dotyční chovají jako prachsprostí lichváři? Vždyť oni už nevědí co by s těmi cenami dělali. V Německu koupím ty samé sušenky nebo chipsy v tom samém supermarketu i o 130% dráž..130%! To je doslova výsměch za bílého dne.
Vy jíte pouze máslo? To musí být dost náročné. Nějaká speciální forma diety?
Nechovají se jako lichváři (lichva je trochu o něčem jiném). Chovají se jako obchodníci. Pokud vědí, že to lidi za tu cenu ve velkém nakupují a následně, když to o pár korun zlevní jim vykoupí sklady, tak je to jen logické chování. Chyba je zde jen v tom, že lidi remcají a pak poslušně nakupují. A o tom vykupování lehce zlevněných věcí? to už je diagnóza.
Pán ale dost mozna pise o pomeru k prumerne či medianove mzdě v CR.
Je jedno, jaký je který poměr. Za svou mzdu je odpovědný každý sám. ČR patří mezi země s velmi nízkou nezaměstnaností a to do těch nezaměstnaných patří spousta těch, co nepracují, protože nechtějí. Ať už člověk pracuje čistě duševně nebo řemeslně a zároveň se vzdělává a zajímá se ve svém oboru má spoustu možností, jak si vydělat dost. Pokud mu nevyhovuje jeho zaměstnavatel, může zkusit se postavit na svoje nohy sám. Možností je spousta. Chápu, že je spousta lidí, kteří o to nestojí, ale pak nemají právo naříkat. Mimochodem, i pokud člověk pracuje jako dělník, tedy ani duševně, ani řemeslně tak ani zde (nato že dělnická profese bývá často zcela nekvalifikovaná) , nejsou platy nijak nízké.
Typická demagogie Fialových ubožáků! Nebrečím - konstatuji. Cigára nekupuji pro sebe a ano je to pro ni důležité. Říká se tomu tradice, kdyby jste náhodou nechápal. Vy už ten mozek musíte mít úplně vygumovanej
Hmm jedna reakce a tolik urážek. Podpis vzdělaného a schopného člověka. Když je to pro ní důležité, tak si pár korun připlatí. Nevidím nikde problém. Je to sice jen fráze, ale život je opravdu otázka priorit.
Pane vysvětlíte lidem , když jste tak chytrý , proč třeba v Polsku jsou levnější potraviny. Teda myslím veškeré potraviny. Jednoduchá odpověď, tam si ty ceny někdo hlídá a hlavně , stát není tak nenažraný.
Mohl byste mi vysvětlit, jak cena másla v supermarketu souvisí se státem? Nicméně, někde je dráž, někde hůř. Patrně by jim to v tom Polsku lidi dráž nekoupili, tady to koupí. pokud jim to lidi budou ve velkém kupovat za stovku, bude za stovku.
Tady těžko, funguje tu dohodnutý kartel a každý opravdu nemá čas a auto na to, aby jezdil každý týden nakupovat za hranice.
Ono to máslo není zas tak strategický výrobek a navíc se docela rychle kazí. Věřte, že obchodník potřebuje peníze za prodané zboží a ne plné sklady zkaženého másla. V tom mu ani kartel nepomůže. Kdyby lidi nekupovali, zlevní.
Milá paní. Kromě alkoholu je v Polsku levnější skoro vše. Cigarety o 30 kč na krabičce či mleté maso za 46 kč za 0.8 kg když jsou samozřejmě v akci. Co se toho másla týče - vy na vánoce nepečete? Moje maminka ano a když tam jedu pro cigára a jogurty a maso, vezmu jí i levnější máslo.
Když máte na cigára máte i na máslo. Když je pro vaši matku vánoční pečení tak důležité, hold si trochu připlatí. je to její volba a tedy její problém. Jezděte jí do toho Polska a nebrečte tu.
Nebudu lhát, že bych nebyl naštvaný, ale ruku na srdce. Kdo jsme v tomto věku neudělali nějakou podobnou pitomost. Situaci bych řešil pouze tak, že bych trval na tom, aby byl tablet přede mnou (nebo před dcerou) uveden do továrního nastavení - tedy pokud se již tak nestalo hned při předání. Ztráta účtů a informací, které mohou být k zařízení připojené mohou být mnohem větší problém.
Vměšováním se do problému může dceru ve třídě zcela „společensky“ zničit a udělat z ní v kolektivu vyvržence. To za těch pár tisíc nestojí. Tak jako tak, dcera už svůj trest dostala ztrátou zařízení. Jako zkušenost to pro tu dceru bude k nezaplacení a pro příště si uvědomí, že nic jako jistý lehký zisk neexistuje. Jednou za ní bude možná vděčná a zvlášť v současnosti je vidět, že spoustě lidí tato zkušenost chybí.
Mimochodem, pokud by její dcera tablet naopak vyhrála, byla by ta matka stejně neústupná v tom, že má dcera vrátit?
Kdyby se Fiala zbavil min.50.000 státních zaměstnanců, stav 2014, rozhýbal by se trochu trh práce a ušetřil by v rozpočtu. Takhle v tom firmy nechává vykoupat.
No, tohle zrovna není relevantní přínos pro pracovní trh. Obávám se, že většina státních úředníků je mimo své stávající zaměstnání nezaměstnatelná. Většina firem má na „zakládání kopíráků“ už nějaký stroj nebo program.
Nevím, na kolik let ten život nahackuje biologicky, ale patrně s tak bezduchým způsobem života spáchá do 20 let sebevraždu 😕 nebo se na všechno vykašle a bude žít opačným extrémem. Nicméně fandím jí. Samotné smrti se tolik nebojím, takže když se dožiju nějakého rozumného věku a život si užiju, bude mi to bohatě stačit.
Sexuální styk s osobou mladší patnácti let je trestný drahně let. Tak nepindejte..
Já snad někde tvrdím něco jiného - nikde ani zmíňka o tom, že jde o nový zákon? Píšu to, že v tomto zlomovém případě, kdy šlo o dva téměř stejně staré lidi (oba děti) ve věku kolem 15 let, ten zákon je spíš formální a neřeší svou zamýšlenou úlohu (tedy zamezení pohlavního styku dospělého s dítětem). Naštěstí se soudce zachoval správně.
Před rokem by to bylo v poho, za rok by to bylo v poho, jen toto jedno období je to trestné 😕. Zákon nemůže podchytit vše a od toho tu je soudce, aby ty krajní situace vyřešil. No, alespoň zde se to podařilo. Nicméně zde mělo platit to, že kde není žalobce, není ani soudce. Ta vychovatelka to měla řešit nějakým přiměřeným výchovným trestem a netahat do toho soudy.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Na to je pouze jediné řešení. Lidi začněte se chovat tržně a pokud vám výrobek přijde drahý, uskromněte se a přestaňte jej kupovat, nebo jeho nákup omezte na nezbytné minimum. A věřte, že se cena obratem sníží. Oni ti prodejci opravdu nestojí o to mít plné sklady zboží, které se nepodává a ještě navíc takového, které podléhá zkáze.
2 odpovědi