Dnes fakt každá druhá hysterčí, že z ní personál napadá na zadek… Co by dělaly v době, kdy rodily naše mámy? Děti jim vozili na kojení, když to nešlo, tak šly domů s umělým mlékem a dokrmovaly… třeba moje máma měla mléko “slabé” a bylo ho málo pro jedno dítě, natož pro dvojčata!
Ano je asi dost často tak.
Myslím, že jednou (třeba i ke sklonku života) budeme všichni ležet v nemocnici. Je to smutné, ale je to tak. Nepřeji nikomu, aby se takto k nám někdo choval.
V Myslím, že jsem v nemocnici strávil více času než většina maminek. Problém většinou není personál, ale ti co tam jsou. Personál se v 90% choval slušně a přívětivě pokud je neotravujete s nesmysly a neustálým fňukánim. Ono ty maminky si za to budou moci ve značné míře sami...
Romčo, o svoje blaho by ses měl starat hlavně sám, a protože to čekáš od jiných a kulové děláš, jsi životní looser. Tak se začni snažit, třeba se to změní, chlape.
Milý Tome, na daních odvádíme více než průměrný je průměrný plat, takže se špatně nemám, ale je mi zlé když vidím za co se peníze vyhazují a jak se okrádají ti schopní. Chápeme se?
Pan Fiala se snaží vysvětlit co je to rozdílový hráč, to je super, ale mohl by zjistit co je rozdílový politik a začít se tak jako premiér chovat, neboť momentálně se chová jak hráč horní dolní 10 třídy (vím, že neexistuje) a to tam ještě nosí sotva vodu... Takže pane premiére přestaňte komentovat fotbal a začněte se starat o blaho občanů a státu. Děkuji
Skutečnou hrozbou nejsou migranti na moři, to chce Rusko, abychom si mysleli... Ale ti, které sem Rusáci pouští přes své hranici a představují skutečnou hrozbu. Už před válkou na Ukrajině Rusko a Bělorusko společně vyhrožovali Evropě a pak sem začali pouštět uprchlíky, často je dokonce i ozbrojovali, jako se to stalo nedávno na polsko-běloruské hranici, kdy byl jeden pohraničník zavražděn. Vrazi, diktátoři a zločinci Putin s Lukašenkem musí zaplatit a jejich fašistické režimy zničeny, aby naše děti a vnoučata vyrůstaly v Evropě v míru.
To už je diagnóza.
98% ?? 🙂. A na to jste přišel jak? Myslím, že ji mám namontovanou v normě a myslím, že nejsme dva ze sta. Pán bude asi odborník od stolu, že ? :-)
Přečtěte si jak daleko má třeba být od nehořlavé konstrukce, kde má být hlavní jistič a vypínač. Nebo třeba jak má být řešen hromosvod... Víte já odborník nejsem, ale otec ano a ano 98% je jich namontováno s rozporem s normami a předpisy.
Vy nerozumíte psanému textu?
My máme TČ jako jediný zdroj jak pro teplovzdušné topení s rekuperací a ohřev TUV, tak pro chlazení a k tomu FVE. Celoroční spotřeba, včetně bivalentního zdroje, tedy topných patron v zásobníku vody, která zajišťuje topení a TUV, který kvůli topení "jel" za celou topnou sezónu jen cca 8 hodin při mrazech kolem -18°C a jinak jen při potřebě teplejší TUV nad 55°C, kdy nás doma bylo 7, tedy dalších asi 10 hodin, byla 1860 kWh. A protože nám FVE ušetří cca 75% spotřeby, dělá to 3.250,- Kč, které jsme zaplatili distribuční společnosti. Tedy mimo dalších 9.750,- Kč za ostatní odběr domu.
Chcete mi tvrdit, že dokážete protopit míň, včetně klimatizace, bez které v létě prostě dům nevychladíte ? Nesmysl o větrání okny pominu, protože při tropických nocích je to pouze zbožné přání a přes den byste ta okna nesměl otevřít vůbec. Stejně jako ta jedna klimatizace na celý dům. My máme celoročně nastaveno 24°C.
Pokud jde o FVE , tak letos jsme soběstační od 16.března dodnes, mimo 2 dnů, kdy tu egd přepojovala rozvody a 1 celodenního výpadku, kdy jsme museli vždy další den něco málo odebrat že sítě.
Nevím kde jste vzal cenu TČ 250.000,- , zřejmě vycucal z prstu. Tolik nás stál celý topný systém, tedy mimo rekuperace. Takže návratnost TČ mi vychází kolem 5 let, u FV cca 7 let.
Bez práce, celý systém si můžu naprogramovat podle potřeb a řídit odkudkoliv, bez potřeby skladovat hromady dřeva. A teď mi zkuste konkurovat klidně i plynem. Ani náhodou se byť jen nepřiblížíte, vy kráme.
Tak ještě jednou pro mě je to zbytečný krám, topení dřevem mi vyjde na 2000,- měsíčně v zimě tedy cca 6 měsíců, ano nevýhoda je skladování dřeva, ale životnost kámen s výměníkem je tak 20 let, takže ještě jednou tepelné čerpadlo je pro mě krám a ještě s drahým provozem. Chápeme se, nebo budete vnucovat ostatním to s čím jste vy spokojen? Ono totiž to, že vyhovuje něco vám neznamená, že bude vyhovovat ostatním.
z dlouhodobého hlediska je tato kombinace ideální. Navíc ještě k tomu virtuální baterie, kde ukládám přebytky z léta, které mohu čerpat v zimě. Ne každý má tyto možnosti, rozumím. Ale i pro bytové domy s velkou plochou nevyužité střechy se už rýsují obdobné možnosti, jen je využít.
Fotovoltaika na střeše? Pokud by měla být namontována dle norem, tak se nedoplatite. 98% fotovoltalik na střechách neodpovídá normě.
Poř. cena po odečtení dotace - 60000 Kč, bez zálohy dopředu,platil jsem až když přijeli a zabudovali,servis není zatím potřeba, vzhledem k malé hmotnosti chladiva není ani potřeba každoroční revize, takže návratnost našeho Tč byla ani ne po dvou letech a na to nepotřebujete ani tu paní učitelku,kdyby nevzrostla cena el., tak jsem do dnes u el. kotle a byl bych absolutně spokojený,nedělám nikomu reklamu ale uznávám pouze pravdivá fakta a toto je absolutní fakt, kdybyste měl zájem, můžete klidně přijet na návštěvu a vše vám ukážu včetně faktury za montáž Tč, s pozdravem Ladislav Urban, spokojený uživatel Tč. zn. PANASONIC 9Kw
A jaká byla cena bez dotace?
Asi to tu již padlo, na baráku TČ jedno, zda země nebo vzduch venku -20, výpadek elektrického proudu a v baráku kosa jak z nosa. Totéž u jakéhokoliv kotle, kde je uzavřený systém a nucený oběh vody. Klasika, kdy jde o systém gravitačního vytápění je sice zastaralá a hodí se asi jen na tuhá paliva, ale kosa, jak z nosa tolik nehrozí. Vše má své mouchy, ale nějak mi u TČ prostě vadí ta závislost na elektřině.
No chtěl bych platit nové spádové topení v mědi. Jinak u topení dřevem v kotli (kamnech) jde tlačit vodu čerpadlem se spotřebou 10W na hodinu a se slušnější baterií jako záložním zdrojem vydrží jet 24 hodin.
TČ je dosti vysoká investice, která dává málo muziky. Proč někdo neprotlačuje kamna s teplovzdušným rozvodem nebo výměníkem, za mě mnohem lepší a stromy jde znova sázet atd. Jinak brečet, že má zasáhnout EU mi přijde dosti ubohé, aneb další socialistický pokus o ohýbání trhu stejný jako za komunistů. Prosím o změnu rudozelene EU na aparát který bude mít smysl.
Mám jednoduchý dotaz, který by snad mohli pochopit i ty desítky zdejších "diskutujících", kterým jsou TČ osinou v pozadí, ačkoliv ani nechápou princip jejich práce a nutné předpoklady pro jejich optimální používání.
Zkuste mi nastínit jak se vám daří, při postupně stoupajících teplotách v létě, těmi svými kotly na dřevo, krbovkami či kondenzačními kotly chladit vaše domy, což TČ zvládnou stejně, jako topit či ohřívat TUV.
Díky za smysluplné odpovědi.
Protože chladit radiátory je nesmysl, navíc stačí otevřít okna a nebo jedna klima. TČ má možná smysl u novostavby, jinak je to krám k ničemu. Kamny s výměníkem vytopim mnohem lépe a i dost levněji. Jiní volí kamna s rozvodem teplého vzduchu, což je možná lepší do menších domů jak výměník. Takže odpověď je jednoduchá za tepelné čerpadlo 250k s návratnosti investice 15 let, nebo kamna s výměníkem s cenou do 50k a návratnosti 5 let. Spíše bych se zamyslel proč prosazovat takový nesmysl jako TČ.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak vy to vidíte z pohledu personálu - to je v pořádku a také názor.
Už jste někdy, ale v nemocnici ležel? Jako nemohoucí a v bolesti se sám o sebe postarat?
Osvěta musí být na obou stranách a snad se dočkáme nějakého vzájemného pochopení.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nevidím to jako personál, nikdy jsem tam nepracoval, ale strávil hodně času jako pacient. A proto to hodnotím z pohledu pacienta a to i toho skoro nemohouciho, aneb měl jsem i vážnější úrazy. Takže maminky méně stěžovat a otravovat a to že něco není příjemné a nebo i bolí to tak je a třeba s tím počítat. Ten personál se tam stará o více lidí, nejen o jednu maminku a nemá čas někomu kdo není schopen se starat o sebe sám vysvětlovat proč něco nejde.