To je v praxi ukazka toho, ze genialni matematik muze byt naprosto nepouzitelny pro normalni zivot. Je to videt na jeho 3 manzelstvich a dalsich vztazich, asi 6 detech, silenych napadech vcetne kandidatury na prezidenta a vsech moznych extravagancich, ktere vyvadi.
ono nadstandardni inteligence je pro zivot casto totalni prusvih. osobni zkusenost.
Maminku mám v ještě strašnějším stavu než je v článku. Jsem na ní de facto sama, sestra žije na druhé straně republiky. Naštěstí byla maminka neskutečně inteligentní a chytrá dáma, vždycky nám říkala, že jí máme zajistit péči, kdyby se o sebe nemohla postarat. Tak osvícená žena.
Takže jsme jí zajistili péči v nedalekém domově a navštěvuji jí 4x a více týdně. I když nemluví, nesedí. Ale občas vnímá a držíme se jen za ruku.
Měla pravdu, maminka. Ani bych to fyzicky sama nezvládla v klidu a pohodě. Obětovat se není potřeba, ale být s tím člověkem ano.
Pro mě je HO dar z nebes. Když se mám soustředit, tak doma je to krása. V obrovitánském open space to fakt jde mnohem hůř. Výkonnost a výsledky jsou u mě doma opravdu lepší.
Ale - programuju, k tomu nikoho v tu chvíli nepotřebuju, žiju sama max s kočkou. Za mě je takové řešení šmahem všichni na nic. Každý to může mít jinak.
Je to možná i dobré vědět jak pro okolí, tak i pro člověka. Já se celý život potyčkám s neschopností rozumných vztahů, nemám téměř přátelé, pořád jsem pro většinu lidí jiná. Hodně si to výčitam, léčím se. Až po 50tce jsem zjistila, že je to právě nadáním. Až teď mi spoustu věcí začíná dávat smysl.
Právě proto je fajn, když to lidé vědí a pak s tím faktem budou moci pracovat.
Všem přeji hodně štěstí a logiku v životě.
Pokud uděláte pracovní povinnost, tak nikdo soudný medicínu studovat nebude.
Nemyslím si, spousta mediků je na medicíně i z dalších důvodů, než peníze. Ale celkem bych rozuměla, že povinnost je náročné akceptovat. Možná by to pak mělo platit pro všechny VŠ. A hlavně by se studium mělo uznávat jako náhradní doba důchodového pojištění.
Jak pán píše, koncepce zdravotnictví - kvalitnější pokoje, kvalitnější léčba, kvalitnější zařízení nemocnic, ordinací. To vše by mohlo celé zlevnit = kvalitnější a rychlejší léčba a rychlejší zajištění pacienta. Digitalizace péče, sdílené výsledky léčby a testů a pod.
Ale taky povinnost studentů pracovat v ČR po vystudování x let.
Zrušení Bc. pro zdravotní sestřičky, spíše nastavit systém celoživotního vzdělávání.
Atd atd.
Starám se o těžce postiženou maminku - poslední 3 roky jsem v nemocnicích, ordinacích a sociálních službách jako doma a je to HRÚZA !!!
postarala jsem se o své rodiče i o rodiče mého muže, moc dobře vím o čem píšu
Opravdu netušíte o čem se mluví.... Nelze komunikovat, určitě tam byla i péče o hygienu a základní potřeby... Nelze nic. A domovy ani pečovatelky nejsou, čeká se několik let...
Opravdu na zbláznění...
Já paní držím palce, ať skončí s mírným trestem a hlavně se dostane na řadu k dobrému psychiatrovi a psychologovi, ti totiž taky nejsou....
A můžete mi říct, PROČ to děláte? Jsem o něco starší - a nemám problém říkat své názory, které se mnohdy neslučují s oficální doktrínou. A co se vám asi tak stane, když ten drsný vtip řeknete? Zavřou vás? Zakážou vašim dětem studovat? To ne - takže jestli držíte hubu a krok, je to jen vaše pohodlíčko, a hloupý strach "co by tomu řekli lidi"
NO, postih ze strany zaměstnavatele už jsem dostala. A o práci teď přijít nemůžu, takže Vaše poznámky jsou dost nemístné.
Že je výrazem "smějící se bestie" (lachedne bestien) - který mimochodem Heydrich jenom zopakoval po dalších nacistech - myšlen náš národní smysl pro humor, je pozdější interpretace. Která vyznívá "hezčeji" než to, jak to bylo původně myšleno - že se Češi ochotně a s úsměvem pod nátlakem skloní, aby při nejbližší příležitosti (kdy to bude výhodnější) dotyčného podrazili.
A zhruba takhle je to i se zbytkem článku. Český humor nikam nemizí, jen se posouvá. Dneska vtipy jako "Američan, Rus a Čech vejdou do baru..." už nejsou tak vtipné, tak je tolik neuslyšíte. Česká soda v TV neprojde, protože nejsme v divokých devadesátkách, kde stačilo, aby si Čtvrtníček prdnul a bylo vysmáto.
Jinak stupidní vtipy si v hospodě klidně vykládejte dál, oni ti "woke" lidé, jejichž případného udavačství se tak strašně bojíte, beztak popíjejí kafíčko někde v hipster podnicích, kam zase nepřijdete vy.
Nesouhlasím, v práci jsme si kdysi smáli pořád, ted je ticho a nikdo si netroufne nic říct. Dokonce za vtip jsem uz dostala i vytýkačku kvůli etice. Je to zoufalé.
Souhlas, jsem 50+ a uz se zase učím držet jazyk za zuby. Vyrostla jsem v období, kdy se mluvit moc nesmělo, ale doma jsem byla odkojená drsnými vtípky mužských členů rodiny i přátel. Svaté nebylo v humoru nikdy nic a recese a vtípky i na mou adresu byly pořád. A naučilo mě to umět i vtipně a rychle reagovat a taky si dělat legraci ze všeho a všech včetně sebe. A ejhle. Posledních tak 10 let mlčím a mlčím, občas mě někdo napomene, že je moje poznámka nevhodná.
Já si jen se slzy v očích vzpomenu na tátu a dědečka, jak by se smáli, až by se za břicha popadali, sklopím hlavu jdu. A nahoru do nebíčka jim pošlu díky za krásné dětství a lásku k humoru.
Mno. Možná by stálo za to se zamyslet nad a) způsobem vzdělávání učitelů. Za mě jsem se na VŠ učila opravdu odbornou matematiku, kterou ani na vysoce specializovaných gymnáziích nikdy nepoužiji. Ani mě nedovede ke kvalitnějšímu porozumění oboru.
b) opravdu nikdo nás naučil jak, co a jakými různými metodami učit
c) nikdo nás nepřipravoval na různé techniky zvládání praktických situaci ve třídách.
A možná by právě kratší VŠ, ale správně odborně směrovaná, připravila učitele, kteří budou opravdu učitelé a vzory.
Nyní jsou to často vysoce vzdělaní specialisté za mizernou mzdu.
Proč musí učitel pořád blábolit u tabule o něčem, co dnes v sekundě vyjede každý průměrný chatbot? Všechno je to otázka informací, technologií a financí. Dřív měli informace k dispozici zejména učitelé, dnes je může mít každý žák a student ve stejném rozsahu a kvalitě ve svém mobilu nebo tabletu. Pomocí hypertextových odkazů ve Wikipedii nebo Kiwixu lze nastudovat jakékoli téma i s kontextem a souvislostmi. Možný je i výklad a správná interpretace obsahu, pokud není zřejmý jeho přesný význam. Buď se lze doptat dobrého chatbota, nastudovat online materiály z referencí nebo zadat pokročilý dotaz do vyhledávače. Možností je mnoho. Takto si lze osvojit téměř každý tematický celek, zvláště pokud se jedná o popisné vědy. U technických a odborných předmětů lze dostat teoretický základ jako definice, věty, vzorce, značení a manuály činností, ale často i výklad technických zákonů a pouček. Jak je z textu výše zřejmé, až kolem 80 procent školních procesů lze už dnes efektivně nahradit používáním moderních elektronických prostředků a jejich aplikací. Naučit žáky a studenty za 14 let výuky trochu česky a anglicky je velmi žalostný výsledek současného školství. A nezachrání to ani 15 až 20 procent studentů přirozeně nadaných na technické předměty.
Pokud by se naše školství řídilo přirozenými principy, logikou a zákonitostí trhu, tedy čistě nabídkou a poptávkou, tak by ve školství dnes byla potřeba maximálně pětina učitelů ze současného stavu. Protože se ale školství neřídí vůbec ničím, tak se jen stále straší veřejnost a to zcela bez příčiny a tudíž neoprávněně. Je to zcela evidentní.👎
No, asi se, podle Vás, vrátíme k 5lete docházce, jak za Marie Terezie. Stačí číst, psát a počítat. Ostatní si najdou na netu 😂 Sice nebudou vědět co, ale to je fuk.
Zkuste to na svých dětech. 👍
A jaký bude rozdíl oproti gymnáziím???? Chybí řemeslníci, ne obecně vzdělání lidé, kteří do života nic neumí.
Raději zrušit zdravotním sestrám bakaláře, zaměřit se na maturitní řemeslné obory, přiblížit průmyslovky praxi. Všeobecné vzdělání opravdu pro ty, kteří vědí, že chtějí dál. Zmodernizovat střední školy. A opět vrátit matematiku na úroveň. Bez toho se naprostá většina moderních oborů nehne.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Mám pomelo moc ráda, ale za 100,-????? To je neúnosné.