Střídavá péče má jakž takž smysl, když jsou k dispozici 3 byty. Dva pro bývalé partnery a jeden, kde žije dítě. Potom má děcko pevnější půdu pod nohama a nepřipadá si jako kočovník. Jenže jak je to dnes s byty a kdo na to má.
To bohužel nemá nikdo, ale naprosto s Vámi souhlasím. Chudák dítě, které jako balík stěhují z místa na místo. A nikdo se ho neptá.
Čím lépe se budeme mít, tím méně budeme mít dětí. Tak to prostě je. Nicméně mateřský pud zajišťuje, že většina žen touží mít alespoň jedno dítě. Pár žen mateřský pud nemá, a mají právo děti nemít. To je většinou důsledek nějakých emocionálních zranění a problematického dětství. S pohodlností a sobectvím to vůbec nemá nic společného.
Jistě, oficiální název oboru „Filosofie“ byl v průběhu období mezi 1948 a 1989 nahrazován různými názvy, které formálně demonstrovaly marxisticko-leninskou orientaci, zejména názvem „Marxistická filosofie“ nebo „Marxisticko-leninská filosofie“. Nic to nemění na tom, že na katedře oboru s těmito názvy vedle kariéristů a přisluhovačů řežimu přednášeli i skuteční velikáni dějin myšlení druhé poloviny 20. století, jako např. právě Milan Machovec, jeden z prvních signatářů Charty 77, dále světově přijímaný a uznávaný filosof Karel Kosík, nebo hegelián Milan Sobotka, který se aktivně zabýval též např. fenomenologií. Chcete jejich práci smést ze stolu jako ideologické bláboly? Fakt to byli je "kariéristé", kteří blábolili? Nikoli na tomto oboru, nicméně stále v rámci Filosofické fakulty působil i Jan Patočka, žák Edmunda Husserla a mluvčí Charty 77, který tu přednášel existencialismus a fenomenologii. Taky kariérista? Tím bych rád ukázal, že bylo možné v rámci Filosofické fakulty UK veřejně, byť omezeně, kvalitně působit a dokonce rozhodně není pravda, že se v rámci oboru s názvem "Marxisticko-leninská filosofie" vyskytovali pouze kariéristé, kteří blábolili.
Za opravdovou filozofku považuji docentku Jaroslavu Peškovou, ta byla ovšem za socialismu “uklizena” na katedru Pedagogiky. Žádný marxismus -leninismus nepřednášela.
Tak ale tohle přece není pravda. Na Filosofické fakultě University Karlovy se před rokem 1989 samozřejmě vyučoval obor filosofie, byť se do něho režim snažil neustále zasahovat. Na zdejší půdě přednášeli filosofové, jako např. Milan Machovec, Dušan Machovec, Ivo Tretera, Jiří Cvekl, Jan Patočka nebo Milan Sobotka. Chcete říci, že i oni byli jen kariéristé, kteřé přenášeli ideologické bláboly?
Obor Filozofie na FF ÚK za socialismu neexistoval. Vyučoval se předmět dějiny filozofie v rámci některých oborů, ale jako obor existovala pouze marxistickou-leninská filozofie. Na katedře MLF učil mimo jiné i Milan Machovec.
Paní Hogenová se prezentuje jako filozofka, ovšem do roku 1989 se na filozofické fakultě studoval pouze obor Marxisticko-leninská filozofie. Vybírali si jej jen kariéristé, kteří měli tímto v rámci režimu všude dveře otevřené. A paní nejen že to vystudovala, ale ještě tyto bláboly vesele přednášela. Tento paobor pak byl po revoluci ihned zrušen.
Je to ztráta času opět děláte úsudky aniž byste cokoliv znala,je mi Vás opravdu moc líto musíte mít strašně nudný život,přeju Vám hezký den
Vím o tom dost - on je živ a zdráv, ona zmlácená a zavražděná. A ten zbabělec na ni ještě kydá špínu, teď, když už se nemůže ani bránit. Ať by byla jakákoliv, nikoho to neopravňuje na ni vztáhnout ruku. Není to ani sebemenší polehčující okolnost.
A jaké je tedy správné řešení? A rád bych slyšel i něco jiného než něco co zní jak jak citace ze srazu feministek.
Umět se domluvit a střídat se u dítěte. To si jejich rozvod nevymyslelo, tak by ho neměli takto týrat. Čím bude starší, tím to bude vše ještě horší. Starší dítě potřebuje mít svůj život, své plány s kamarády, relax podle svých představ, ne být putovním balíkem ke zpestření života svých rodičů.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Na začátku je napsané, že článek obsahuje spoilery...a stejně to čteš, tak nebreč jelito...
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jsi sprostá…, fuj