Děkuji, to jsem opravdu nevěděla, že Smetana nezemřel 1984, vás mi poslalo samotné nebe.
Myslela jsem tím informace od místních pamětníků. Pokud je mojí kamarádce sdělila její teta, narozená těsně před rokem 1900, která se o tom dozvěděla zase od svých blízkých předků, dá se podle mého hovořit skutečně o informaci z první ruky.
Ale pro váš klid to raději upřesním - z třetí ruky.
Jinak ještě dotaz - jste tak precizní i ve své práci a kriticky náročný i vůči vlastní osobě?
Paní Jochmanová, je dobrým zvykem hledat chybu v někom jiném.
Mýtus v daném případě již dávno neplatí = netřeba ho bořit. Na kolejích jsem měla kamarádku z Jabkenic = řada pikantních informací o Smetanovi z první ruky. Ale to je v případě umělce celkem běžná záležitost.
Jen bych vám rád připomněl, že Smetana zemřel v roce 1884, nikoli 1984, a tedy že jakékoli informace z první ruky tedy jaksi neprochází časovým testem. Pokud jste ovšem nestudovala na začátku 20. století.
Tohle je něco, co měla vláda řešit. Tím, neříkám, že je současný stav její chyba, ale snahu o řešení nevidím. Problém drahých nemovitostí vznikl hlavně tím, že se během devadesátek města zbavily bytového fondu. Kdyby se tak nestalo ,měli by páku na ceny. Pokud by se třeba 20-30% bytů pronajímalo za řekněme 100 Kč za metr, nemohly by soukromí majitelé prodávat za dvojnásob. Tím pádem by se kupovalo měně bytů na investici a to by drželo i ceny nemovitostí. Bohužel to už je něco, co nevyřešíme.
Podle mě je řešení v tom zdanit více nemovitosti. To by zapříčinilo to, že by samotná babička v 80 letech nebydlela ve 4+1 o 120m (konkrétní případ, který znám) a mladá rodina se nemačkala na 60m. Prostě by to těm lidem už nedávalo ekonomicky smysl.
Více zdanit byty, které slouží k pronájmu a danit je tak stejně ať jsou obsazené nebo ne. Vyřešilo by to prázdné byty.
Zakázat AirBNB, to je problém hlavně v Praze.
Zjednodušit výstavbu nových bytů a motivovat města, aby stavěly část nemovitostí samy (viz první odstavec).
Napadá někoho něco dalšího?
To by se ale muselo hlouběji sáhnout do systému. Ta babička, co samotinká obývá velký byt, půjde na úřad a dostane od státu příspěvek na bydlení.
Jednoduché...skončí zase pár set tisíc OSVČ, stát paradoxně vybere ještě méně, tak zase zvedne odvody a skončí to likvidací veškerých drobných podnikatelů. A kdo na to zase doplatí? Jen a jen obyčejní lidé, kteří na OSVČ vesele nadávají - zaplatí si řemeslníka z velké firmy, kde se ale ceny pohybují úplně někde jinde. Tak snad budou mít radost...
To asi ne. Jsem OSVČ od roku 2001 a tohle mi nepřipadá jako extrémně zvýšená zátěž. A pokud podle vás OSVČ skončí, tak se budou muset nechat někde zaměstnat a odvedou ještě víc.
Je otázka o jak velký rodinný dům jde a kolik v něm žije lidí. Dneska se dá ohřev vody řešit celkem úsporně tepelným čerpadlem a vzhledem k tomu, že se dům jaro/léto/podzim vytápí minimálně a většina nákladů na topení je v zimě kdy je noc delší než den, tak ta návratnost není bůhví jaká. U moderního bungalovu může být návratnost až 10 let, čili dost hraniční - nesmí se nic pokazit. Můžeme se bavit o FVE s bateriemi, ale tam zase bude daleko vyšší pořizovací cena, takže to ve finální návratnosti sice asi pomůže, ale otázka jak moc. No a návrat přebytků do sítě je dneska poměrně dost problémová záležitost.
Jenomže dlouhodobé náklady na pořízení a provoz tepelného čerpadla budou vyšší než u malé FVE.
Dodnes jsem se obával jestli budu někdy schopný žít ve svém… Dneska jsem si už skoro jistý, že nebudu. Nechápu povinnost solárních panelů na luxusně zaizolovaný bungalov se spotřebou do 5 MWh ročně, tam se ani panely za svoji deklarovanou životnost nezaplatí. Je to tedy zase jenom past na lidi.
V moderních rodinných domech představuje až 50 % nákladů na energie ohřev teplé vody. A to zrovna FVE poměrně pěkně řeší.
Jenže to je přesně naše povaha. já budu okrádat stát a pak budu řvát, že mají učitelé málo, nepedagogičtí málo atd.. v neposlední řadě (viz herci) mám malej důchod. Děláme si to sami.
Hele já to nehájím, já považuju zrušení EET za nesmyslnou chybu, v podstatě ideologický krok. Jenom říkám, že je v povaze většiny lidí myšlení „bližší košile než kabát“.
11
Sledujících
4
Sleduje
11
Sledujících
4
Sleduje
Celosvětová poptávka po EV roste, loni o 20%. Tak proc evropské automobilky nesekají EV po milionech, ... pak by i cena šla dolů. Vše mohlo jít do světa, což přece dělali i se spalovákama, takže ty trhy a prodejní infrastrukturu ve světě snad mají ne?
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Vy ale uvádíte celosvětová čísla. V Číně je poptávka hodně vysoká, jinde to už taková sláva není.
Zde je přehled prodejů podle kontinentů za rok 2023:
Asie
Evropa
Severní Amerika
Ostatní regiony
Odkaz