Jediná otázka tady je, co lze považovat za nepřiměřený fyzický trest. Samozřejmě jsem jasně proti jakémukoliv cílenému mlácení dětí. Výchovná facka nebo plácnutí přes prsty ale přece nemůže být bráno jako fyzické násilí. Měl by tady rozhodovat selský lidský rozum každého rodiče. I když jsem si samozřejmě také vědom, že jsou mezi námi rodiče, kteří ten selský rozum nemají. A možná kvůli takovým vzniknul tento zákon. Opřel bych se o větu v úvodu článku: „…pokud dítěti nijak neublíží a nezraní ho.” O to jediné tady taky asi jde.
Zajímalo by mě, kolik těch chytráků, co tady dělá ramena, že by nezaplatili ani korunu, skutečně síť X aktivně používá. Nějakých 23 Kč ročně fakt není v dnešní době žádná zlodějina. Nehájím všechny kroky Muska, protože svým způsobem kazí určitými kroky kouzlo Twitteru. Ale tento poplatek má naopak uživatelům pomoct. Spamů a falešných účtů je na síti skutečně mnoho, takže to za ten primitivní poplatek uvítám. Další vezme poplatků už jsou zcela dobrovolné, ani já se do nich nejspíš nepohrnu. Raději dám pár korun za Twitter, který je narozdíl od Facebooku ještě relativně kultivované prostředí. Facebook je plný nenávisti a věčných diskusí, které nikam nevedou. Před rokem jsem se z něj stáhnul, používám už výhradně jen Twitter a jsem spokojenější.
Svým způsobem jde hlavně o to, že Titanic je legenda, která vždy táhla zájem veřejnosti. Už přes 100 let tahle tragédie fascinuje lidstvo. A to natolik, že je schopno riskovat i své životy, aby se k této legendě dostali blízko. Proč neodsuzujete lidi, kteří se dobrovolně vydají na Mount Everest a zahynou tam? Je to víceméně úplně stejné dobrodružství, jen se lidé vydávají jiným směrem.
Tak dlouho vydávali každý rok úplně stejné sportovní hry, mnohdy kromě nápisů bez jakékoliv inovace, až to nečekaně přestalo hráče bavit. EA jenom sklízí to, co si zaselo. Mít především ve sportovním odvětví nějakou adekvátní konkurenci, už dávno by zkrachovali. To jediné je prakticky ještě stále drží při životě. Chtít stále stejné peníze za léta stejný produkt, je čistokrevná zlodějina. Pro motivaci, aby si lidé nové tituly koupili, u starších her vypnou on-line servery, odstřihnou aktualizace a mají na rok hotovo. Léta sklízeli kritiku i peníze. Logicky však s takovým přístupem už za chvíli nebudou sbírat nic.
I kdyby bylo 1000 různých studií, že hry prospívají rozvoji (samozřejmě v určité omezené dávce), tak se fanatici nebo straší generace budou do smrti hádat, že to není pravda. Já na hrách vyrostl. Je mi 34 a když najdu volný čas, tak si je zahraju i dneska. Beru to tak, že někdo tráví mraky času sledováním seriálů nebo filmů. Já ten čas strávím raději ve hře, kde jsem součástí toho děje. Přitom jsem nikdy neměl nutkání k žádné agresivitě. Předně je to o tom, jak se k tomu dítěti stavíte. Ano, pokud ho to necháte hrát 24 hod. denně, nejspíš z toho může zblbnout a na školu už nezbyde čas.
V první řadě je si třeba uvědomit, že to není jenom o prezidentovi ani o vládě, ale především o samotných lidech. V dnešním civilizovaném světě chybí především vzájemný respekt, tolerance a pokora. Když vyhraje volby jiný člověk nebo jiná strana, vždycky se najde určité procento národa, které výsledky voleb nebude respektovat. Nikdy za žádných okolností, protože jenom jejich názor je jeden a ten správný. A když vyhraje jiný kandidát, budou chrlit nenávist zase druzí. Vždyť se podívejte. Když byl z moci Babiš, plnilo se Václavské náměstí nespokojenými občany. Teď jsou u moci jiní, tak se zase plní to samé náměstí. A když příště vyhraje někdo další, tak de zase sejde na stejném koutu planety tisíce buranů, kteří nebudou nikdy schopní převzít vlastní zodpovědnost za svůj život. Poslední léta ukázala, že je úplně jedno, kdo ty volby vyhraje. Lidé budou s výsledky nespokojeni vždy, jen to bude pokaždé někdo jiný. Tím samozřejmě netvrdím, že máme volby ignorovat. Jen by to chtělo alespoň špetku respektu, když má jiný člověk jiný názor. Mnoho generací před námi totiž neměli zdaleka takové štěstí jako my, že mohli křičet na veřejnosti co se jim zachce. A co víc, ti před nimi se mnohdy měli ještě daleko hůř.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Většina lidí tady z toho dělá zbytečně haló. Tak jak se kdysi posuzovalo umění podle štětce a papíru, tak se v dnešní moderní digitální době posuzuje umění podle práce na počítači. Maximálně to podporuje fakt, že dneska nejde věřit všemu. Rozeznat realitu od fikce je skoro nemožné, což je děsivé a fascinující zároveň. Pokud svůj život trávíte dostatečně v realitě, ničím vás tyhle umělé krásky neohrozí. Už od dětství je mou zálibou sledovat vývoj digitální technologie. Tohle je jen další krok.