Jazykový zákon proti Ruštině nikdy nevešel v platnost (prezident ho nepodepsal) a jediná větší krvavá událost byla boj o dům odborů v Oděse, kde se porvali radikálové z obou stran (ukrajinští a proruští) a celkem bylo zabito 48 lidí, z nich většina byla proruských aktivistů.
Problém je v tom, že obě strany používaly zbraně, obě strany házely Molotovovy koktejly a policie ze začátku vůbec nezasáhla. Většina mrtvých souvisí právě s tím, že dům Odborů začal hořet a ve vzniklém zmatku a násilí se někteří lidé udusili a jiní zemřeli při vyskočení z vyšších pater budovy ve snaze uniknout požáru.
Jistě víte že volby na Ukrajině byli vždy 5O na 5O. Po tom slavném majdanu vlastně na Ukrajině začala občanská válka. Východ byl proruský a západ dejme tomu třeba prozápadní.Dalo se to zastavit stačilo pokračovat v jednání v Minsku.I když už nemám mnoho času věřím že až to skončí všichni se dozvíme kdo to jednání torpedoval.
Pořád nechápu, proč někomu vadí podporovat slabšího a napadeného. Vždyť nás to všechny kdysi učili i ve škole, že slabších se máme zastat. Přece když uvidíte nějakého gaunera jak napadl třeba maminku s dítětem, tak půjdete na pomoc a neřeknete si, že zbytečně eskalujete konflikt a že čím dřív ji zmlátí, tím dřív bude konec.
Nehledě na to, že Československo si v roce 1938 taky prošlo ozbrojeným povstáním v Sudetech (které vyvolalo Německo) a muselo ho potlačit vojensky. A Hitler právě tohle povstání a jeho krvavé potlačení použil v Mnichově jako hlavní argument.
Celá Evropa jen čuměla na to co provádějí Ukrajinci svým spoluobčanům na východě a bylo jí to fuk.No a ted´ roní krokodýlí slzy.
Komunisté co po roce 1970 nebyli angažovaný a jejich vstup do strany nebyl z ideologický. Stejně jak v případě Pavla. Chtěl být voják a něco v armádě dokázat a nebýt jenom gumou a k tomu byl nutný vstup do KSČ. Nabídka do strany nešla odmítnout. To stejné bylo v civilu. Lepší místa a lépe placená byla podmíněná vstupem do KSČ . Chtěl jste aby vaše děti studovali, tak byl nutný vstup do strany a účastnit se brigád. Přihlášky do strany se psaly podle jednoho vzoru, který koloval a všichni jej s malou změnou opisovali. Komunisté to věděli, ale hráli tuhle hru dál. Horší byli obyvatelé. Nebyli ve straně, ale díky jejich podpoře se drželi komunisté u moci. Oni zejména užívali všech výhod, který tenhle režim poslušným poskytoval. V momentě, kdy komunisté už neměli co nabídnout a začali být pro smích končili. Pavel angažovaný komunista nebyl. V roce 1988 si ho během postgraduálního studia zvolili spolužáci za předsedu základní organizace KSČ. Jejími členy bylo dalších 18 spolužáků Petra Pavla. Na školách tyto organizace vznikaly běžně, a to z čistě formálních důvodů. Funkci zastával jeden rok, byla neplacená a neplynula z ní
žádná výhoda, pouze organizační a administrativní práce .navíc. Informaci lze ověřit v osobním spisu Petra Pavla, který je veřejný.
Pane Řepíku to co jste napsal myslíte doopravdy nebo si děláte legraci?
Rok 1983–1985 výsadková průzkumná čety zvláštního určení, Prostějov, rok 1985–1988 velitel výsadkové průzkumné roty zvláštního určení Prostějov, 1991–1993 funkce u Vojenského zpravodajství, rok 1994 zástupce vojenského a leteckého přidělence ČR v Belgii, Nizozemsku a Lucembursku, rok 1994 vojenský asistent ředitele Vojenského zpravodajství gen,. Radovana Procházky rok 1996–1998 velitel brigády speciálních sil, Prostějov, rok 1999–2002 voj. asistent zástupce velitele pro řízení operací, velitelství AFNORTH (AFCENT), Nizozemsko, rok 2003 národní představitel při velitelství US CENTCOM, Tampa, USA a Katar, rok 2003–2004 zástupce velitele společných sil / velitel specializovaných sil, Olomouc, rok 2007–2009 zástupce ředitele sekce MO – ředitel operačního odboru, Praha ,rok 2009–2010 zástupce vojenského představitele ČR při EU, Brusel, Belgie, rok 2010–2011národní vojenský představitel ČR v SHAPE, Mons, Belgie, rok 2011–2012 zástupce náčelníka Generálního štábu AČR, Praha, rok 2012–2015 náčelník Generálního štábu AČR, Praha, rok 2015–2018 předseda Vojenského výboru NATO-
Ano je to neuvěřitelná kariera.Jenomže v té době byli angažovaní komunisté zalezlí strachy za bukem ale on plynule stoupal víš.Nemohu uvěřit tomu že jako angažovanému komunistovy mu šlo tak hladce.
Generál Pavel v minulosti úspěšně prošel nejpřísnějšími bezpečnostními prověrkami, jak na stupeň PŘÍSNĚ TAJNÉ, tak i NATO COSMIC TOP SECRET ATOMAL. To je nejvyšší bezpečnostní prověrka, kterou občan členského státu Aliance může získat. Tajné služby USA i Velké Británie si důvěryhodností generála Pavla musely být natolik jisté, aby s ním sdílely své plány na použití jaderných zbraní. Jeho čisté lustrační osvědčení potvrzuje, že Petr Pavel nikdy nebyl spolupracovníkem vojenské kontrarozvědky ani jiné složky StB
Vzpomínám si jak z armády museli odejít zástupci pro věci politické a samozřejmě se rušili i komunistické organizace tamtéž.A předseda stranické organizace mohl zůstat?A že by se zakládali z formálních důvodu?Nějak si vzpomínám že krátce po změně režimu odešel na nějakou funkci do zahraničí a nemyslím tím NATO.
Válku rozpoutali rukou společnou Hitler a Stalin. Němci za to byli po právu potrestáni, Rusáci ne. Bohužel se spravedlivému trestu vyhnuli a dodnes si myslí, že jim všechna zvěrstva a svinstva projdou. Je načase jejich řádění zastavit a dohnat je k zodpovědnosti za válečné zločiny, okupace zemí a národů a bilionové škody.
Tak jste to konečně rozlouskl.Až na to že vás ze záhrbý zdraví dvacet milionů Sovětů šest milionů Židů,dva miliony Poláků statisíce Britů,Američanů,Francouzů,Jugoslávců.Řeků,miliony Čínanů a samozřejmě i Němců.A všichni bojovali aby přežili tu zrůdnou ideologii.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Máte pravdu. Na Majdanu se Ukrajinci rozhodli, že se přestanou kamarádit s Ruskem a začnou se kamarádit se západem.
Stejně jako Maďarsko v roce 1956 a Československo v roce 1968. Dopadlo to stejně. Vpadli tam Rusáci.
Je to tak, když jeden stát (Rusko) si myslí, že všichni budou tancovat , jak oni pískají.
Za mě byl Majdan demokratický. Že nevyhráli vaší borci, to je Vaše věc.
1 odpověď
0
Sledujících
3
Sleduje
0
Sledujících
3
Sleduje
Nemůžete vědět co si ten jeden stát myslí. Od té doby co se Ukrajina odtrhl od Ruska tam proběhlo několik voleb. Jednou vyhrál východ po druhé západ.Jak řešit nespokojenost s vládou? Jít na barikády a mlátit odpůrce?Říká se tomu puč revoluce nebo kontrarevoluce,převrat..A zase jsou jedni spokojeni a druzí ne.