Je to psychicky i fyzicky velmi složitá situace. Bohužel, je třeba pamatovat na to v době kdy je člověk zdravý a v kondici a hlavně výdělečně činný. ( i když třeba jen trochu ) Odpustit si jednu návštěvu restaurace nebo divadla a být dobře pojištěn v případě úrazu a trvalých následků. Měsíční splátka pojistného se vejde do 2000,-Kč,ale žijete si tak nějak klidněji a neřešíte co kdyby....... co když..... co jak........apod.... Pokud neplatíte ani nemocenskou, ani pojištění......uf,uf....
Ale je mě jasné, že mnoho lidí to neřeší s poj. nemovitostí a už vůbec ne se svým zdravím..... Stačila dobrá pojistka a aspoň částečně by byla situace materiálně vyřešena.
Ještě bych pro technicky neznalé doplnil, že viditelnost na Panoramě/Google Streetview je skoro srovnatelná s viditelností z pozice řidice busu/kamionu (snímací kamera na Streetview je umístěna na podstavci na střeše auta!!!!). Viditelnost z pozice řidiče osobáku je daleko horší!!!
Tedy pokud se podíváte na Panoramu a zdá se vám, že přes horizon vidíte 500 metrů, tak z pohledu osobáku to může klidně být znatelně méně. Nebo třeba z Panoramy vám přijde úsek přehledný, ale z pozice auta tam může být místo, kde se vám přes horizon schová v kapse auto. Výhled nízkých osobních aut je prostě menší než z dodávky, ale Panorama je ještě o mnoho lepší!!!
Naprostý souhlas. Projížděl jsem místem snad 1000x. Ve směru od Rožnova/Rad. na vrcholek Pindula je dlouhé táhlé stoupání, výborný asfalt, úsek do kopce na předjíždění je dlouhý a přehledný. Čára přerušovaná.... Ale horizont je tam sviňa !!! Pokud jedete z opačné strany z Frenštátu/R. odbočujete přesně na horizontu na parkoviště , ale musíte napříč projet vozovku. Navíc slunce v tuto dobu svítí přímo do očí. Pokud motorka jela 120km /h a více, měl to řidič relatívně složité. Slunce-rychlá motorka-horizont-přejetí napříč cesty a ještě sledovat kde je na parkovišti místo kde chtěl vjet ..... Není to až tak jednoduché. DŮLEŽITÁ BUDE RYCHLOST MOTORKY............... JESTLI JI MOHL VIDĚT PŘI TOM ODBOČOVÁNÍ
Jet na Sardinii v říjnu a divit se je opravdu divné.
Nooo, dal jsem na reklamní katalogy, diskuze,články,knížky,vyjádření českých občanů žijících dlouhodobě na ostrově, že pouze 60 dnů v roce je zamračených a deštivých a 300 dnů má Sardegna modré nebe. A že z 90% jsou deštivé a zamračené dny právě v lednu a únoru. Že Sardinie je výjimečná na počasí, že je prostě jiná....Tak, že jsem se fakt divil, bo třeba Sicílie, Lipary, Baleáry, nemají v říjnu s počasím problémy. ( a už vůbec ne 14 dnů na jeden zátah. ) Věřte, že dělám do počasí 35 let a že jsem to nepodcenil a sledoval. Není to tak, jak píšete. Ale hold počasí a příroda jsou prostě takové. Chtěl jsem jen reagovat na nadpis, že "Sardinie mimo sezonu ideální dovolená. "
pro mne nejhorší, nejhorší dovolené................pláže špinavé, moře nic moc, personál hotelu a restaurace arogantní, jídlo podprůměrné až hrozné.......špatně, tam už nikdy.........
Dávám za pravdu. A to jsme objížděli celý ostrov dokolečka do kola. Nic světoborného oproti jiným ostrovům jsme neviděli. Zbytečně se Sardinie nafukuje jako velká bublina se vším krásným. Není tomu tak...... A počasí ? Od poloviny října- rizikové, zatažené, větrné a občas deštivé. Tak pozor na to !!!
Na druhou stranu je třeba ale také napsat i toto: Loni jsme Sardinii absolvovali v termínu 15.10.-30.10. Téměř žádné slunce, občasný déšť, silný vítr. Počasí tam není po sezoně takové, jako vám všichni říkají, nebo píši. V tu chvíli, kde se "nesvítí", se stává Sardinie tuctovým ostrovem, i ta nejpěknější pláž je zamořena chaluhami, hory jsou pod dešťovými mraky, kde velmi často prší. Můžete ten deštivý čas trávit u některého z termálních pramenů ( ale pozor, jsou často soukromé a nepřístupné ),nebo jej můžete trávit v hlavním městě či někde u kulturní památky. Nikdo negriluje, nikdo z místních nic nenabízí. Všichni jsou schovaní a čekají... a čekají.....ALE !!! je potřeba si půjčit auto a jezdit a jezdit a jezdit. Vylehávání na pláži s azurovým mořem je v tu chvíli na míle vzdálené. TAK ŽE : Sardinii určitě ano, ale pozor na počasí, které se radikálně mění v druhé polovině října. Aby jste nebyli zklamáni, tak jako my a tak jako tisíce turistů posedávajících v restauracích a vyhlížejících, jestli ten "pupek" aspoň na chvíli vyleze, nebo přijde déšť.....A pokud někdo tady bude psát, že na Sardinii je stále pěkně a svítí, NENÍ TO VŮBEC PRAVDA. Je to stejné jako na Korfu, Korsice či jiných ostrovech ve středomoří......Někdy je hezky a někdy také ne.
Však toto mohou a jistě udělají nyní, v článku píší ze to zastupitelé řešily a tedy debatovali i předtím, jen předtím zamítly, nyní to už na rade podpoří.
TO MÁTE PRAVDU. Je ještě důležité,jaká stanoví obec kritéria pro prodej. Zda nejvyšší cenovou nabídku,nebo podnikatelský záměr,udržitelnost, apod. Může přijít nějaký "střelec" s vyšší nabídkou,dobrým podnikatelským záměrem,prostě bude prokazatelně lepší a potom je pro zastupitelé složité rozhodování. Nehledě na to, že ten kdo prohraje se může začít odvolávat, napadne výběrové řízení........medializuje celou záležitost a vše může trvat léta..........Je spousta takový případů. Pokud podmínky výběrového řízení budou jednoznačně tak,aby to vyhrál původní provozovatel ( např. že to musí být místní člověk, ) je to jasné zvýhodnění určité části zájemců před jinými zájemci .........prostě když to nějaký "taky podnikatel" bude chtít blokovat, tak potom je to o nervy a na dlouho..............
Je třeba respektovat " Zákon o obcích". Nevím, jestli referendum je více než zákon. Pokud je to jinak, tak mě opravte.
O prodeji se musí předně vést debata v zastupitelstvu. Když zastupitelstvo záměr podpoří, přijme o tom usnesení a obec musí zveřejnit informaci o prodeji svého majetku na úřední desce. To je nezbytná podmínka. Pokud k tomu nedojde, všechny další úkony jsou neplatné.
Cestovala jsem a cestuji doposud docela dost. O tom však " machrovat " nechci. Žijeme ve středu Evropy. Každý světadíl, každá země , má své. Jiná země , jiný mrav. Jestlipak mladá paní zná celou naši zem...jižní Čechy, Moravu atd.? A žijí tam i milí lidé.Poznávat cizí země je fajn . Sama říkám, že každý člověk než odejte, měl by poznat celou naši planetu. Není to bohužel reálné. Na druhou stranu , kolik lidí by natrvalo chtělo žít např. ve Vietnamu ? Proč je u nás v téhle " zasmušilé a nepěkné zemi " jak někteří píší, tolik trvale žijících Vietnamců ? Proč neodejdou do té nádherné domoviny ? Všechno má své pro i proti. A proto cestujte , poznávejte a zase se vracejte ve zdraví zpět , domů !
Naprostý souhlas. Mám projeto opravdu hodně. Jsem uchvácen z úsměvu,klidu,pohody,levného života,krás přírody např. v Uzbekistánu. Vydržím tam měsíc a už se těším domů. I přesto,že se lidé dívají do telefonu ( tam taky ) že tady není vždy hezké počasí, ( tam taky ne ) že tady lidé spěchají ? Tam někdy taky. Prostě ať máte cestování rád sebevíc, u nás tak špatně není. Všichni kteří vychvalují jak je dobře ve světě , si dobře uvědomují, že do té doby, než přijde nemoc nebo úraz. To už se pospíchají lehnout si do našich nemocnic k našim doktorům ( i když vykládají,jak je zdravotnictví špatné ) Když se ocitnou v těžkém problému, už už volají na ambasádu a chtěji okamžitě domu..... Prostě,když jste 100% redy, tak je ve světě hezky. Když přijde problém , tak 99% lidí fňuká a chce zpět do toho zamračeného "Česka"......
každá obec to může mít řešené individuálně a skutečně jsou obce, kde trvalý pobyt zavazuje k placení poplatků za odpad...tak nešiřte nesmysly o jediné pravdě
Zákon o odpadech je pro všechny obce stejný a zavazující. Jistě, že obce mohou na základě svých závazných vyhlášek o místních poplatcích pravidla upravit. Nic to však nemění na tom, že pokud jste vlastníkem nemovitosti tak poplatek za odvoz odpadu platíte.
Je to o trvalém bydlišti a potom jak to má obec nastavené. Někde mají nastavené, že i občané s adresou na obecním úřadě mají povinnost platit poplatky za komunální odpad.
NENÍ TO O TRVALÉM BYDLIŠTI. Ze zákona o odpadech je to o tom, že když jste vlastníkem nemovitosti zapsaný na katastru, tak platíte. Je úplně jedno, že tam nikdo nebydlí a nikdo tam není přihlášený......
no že výhody jsou super, ale povinnosti plnit nechceme...pokud má v obci někdo trvalé bydliště, tak mu vzniká i povinnost platit za odpad...
pane, jemu vzniká povinnost platit z toho, že je vlastníkem nemovitosti zapsaný na katastru. Odvíjí se to od toho.Lidé se mylně domnívají, že je to na základě trvalého pobytu...........NENÍ TO TAK.
Tak asi máme trvalé bydliště v normální obci,než dostaneme své popisné číslo v novém domku v jiné obci,máme zatím to trv.bydliště na OÚ v minulé obci kde jsme prodali domek.Zaplatíme odpady v obci kde žijeme a pošleme sken zaplacení odpadu do obce kde máme zatím trv.bydliště na OÚ a je vyřešeno.Neplatíme 2x.Pokud někdo platí 2x,je okrádán.
NENÍ TO TAK..... stačí když jste vlastníkem kolaudované nemovitosti a platit musíte bez ohledu, zda tam někdo bydlí či nikoliv.Je to ze zákona.!!!
nikdo se vás nemusí na nic ptát.Úřednice jedním klikem na PC zjistí z evidence obyvatelstva jaká je situace na vaší adrese co do počtu osob.Kolik lidí je tam přihlášeno k trvalému pobytu.Rovněž je propojení s katastrem nemovitosti,tak že ví komu nemovitost patří. Nikdo se vás na nic ptát ani nebude. Vlastníme straší dům, kde nikdo nebydlí ( majitel zemřel ) a stejně chtějí odpady platit......... Je to prý ze zákona. Nikdo odpad neprodukuje, nikdo tam není přihlášený...... ALE PLATIT SE MUSÍ 🙁(
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Umí,tak má.Je to v naprostém pořádku.Neschopni jen budou sténat a naříkat,místo toho,aby začali na sobě pracovat..