Petr Ondráček
Petr Ondráček
Před 9 minutami
Klasika, nic nového a přece to stojí za zmínku. Češi bohužel neznají poválečný vývoj kapitalismu, znají pouze značky aut a Burda katalog, proto dělali revoluci.
Ono to ale tak jednoduché nebylo, první velká krize začala po válce už v 70-tých letech m.s. Začala pomalu a vyústila v roce1989 kdy bylo jenom v Německu 3,5 mio nezaměstnaných. Otevřela se východní Evropa a bylo po krizi jako když švihne proutkem. Tato krize začala před Covidem ca kolem roku 2015 a postupuje plíživě dál což vidíme na výši státního dluhu včetně ostatních problémů s HDP a pod. Prostě jsme přeplnily světové trhy a odbyt klesá diametrálně. Dnešní turbo-kapitalismus si dříve vždy našel nové a perspektivní trhy aby mohl z problémů vycouvat a dále expandovat. To se hodnotí vždy na výši nárůstu HDP. Situace dnes je ale katastrofální, globální trhy se propadají, dluhy narůstají a odbyt klesá. Už dlouhodobě narůstá propouštění, bankroty a insolvence. Dnes trhy z různých politických důvodů opouštíme a Putin nás dál na východ nepustí, nebo pouze za jeho podmínek. Prostě jsme to podělali, vybudovali jsme z Číny během 30-ti let ekonomického giganta a přítele Ruska. To že chce VW zavřít hned tři továrny zde ještě nikdy nebylo, už ani nemluvě o zkrácení platů. Zda si Češi vůbec uvědomují jaký vývoj to pro ně znamená zůstává dnes ještě napínavou otázkou. To samé se týká nových trhů, kde je chcete otevírat když už žádné jako bývalá východní Evropa neexistují.
Sami jsme si zavřeli dveře na největší odbytiště zakázek,tím myslím na východ.a co bude dál zde je jen otázka času,kdy to zavřou..
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Jak z čistého nebesa se to sneslo, nepozorovaně,.
1 odpověď