Protože jste správně odpověděla, odměňuji vás pokračováním příběhu:
Manžel zařídí pohřeb i kar ze společného účtu, na kterém už moc peněz nezůstane. Dostane předvolání od notáře a má přinést soupis společného majetku a majetku ženy před svatbou. U notáře je mu přečtena závěť a vyzván, aby se vyjádřil k její pravosti. Pozná ženino písmo a podpis. Je vyzván, aby s ní vyjádřil souhlas, jinak má možnost ji napadnout soudně v občanskoprávním řízení. Mlčí, neměl by šanci soud vyhrát. Mlčení je pokládáno za souhlas, a tak je poučen, že bude předvolán i s dědicem ke konečnému vypořádání dědictví. Tam je mu sděleno, že polovina společného majetku byla ohodnocena několika tisíci korunami a ty mu pošle dědička, které připadl společný účet. Za dveřmi se ho neteř zeptá, zda by se spokojil se zemljankou v zahrádkářské kolonii, kde má rodina ženina bratra pronajatou parcelu. Manžel zůstane v bytě do okamžiku nabytí právní moci rozhodnutí, pak odnese své a ženiny vybrané osobní věci do auta, byt zamkne, klíč od dveří a domovních dveří vloží do obálky a na poště ji odešle na adresu dědičky. Odstěhuje se k rodině vzdálené dcery, která má dům a v něm místnost pro případ, kdyby některý z rodičů zůstal sám. Po ženě se mu dál stýská, prožili spolu hodně hezkého a nebylo co odpouštět. Nenaplněný mateřský cit přenesla na neteř a ta toho využila. Neprohlédla, že je to bezcitná a úskočná mrcha. Rovněž nevěděla, že závazky jsou v závěti neplatné. Manžel věří v Boží mlýny.
Je na čase, aby naši zákonodárci projednali návrh zneplatnění vlastnoručních závětí napsaných během posledního roku zůstavitele.
Doufám, ze je tohle vážně smyšlený případ.
V životě jsem se ale bohužel setkala naopak s tím, že horší jsou dědici ze zákona a těch se lidé zbaví jen těžko i přes několikaletou snahu je svým majetkem neobdarovat.
Napíšu smyšlený příběh a otestuji diskutující, co ví o závětích:
Dva ovdovělí důchodci usoudí, že ve dvou se to táhne lépe a vezmou se. Pohlaví nemusíme řešit. Vyřešili si předtím minulost a nechali si jen něco málo osobních úspor. Manžel je o něco starší, opustí svůj nájemní byt, vezme auto a odstěhuje se k bezdětné manželce, která vlastní pěkný byt. Jeho další vlastnictví neřeší, statisticky by měl manžel zemřít první a manželka se netají tím, že byt slíbila neteři. Manželství je hezké a všechny vdovy v okolí pukají závistí. Tak to trvá deset let a u ženy zjistí lékaři pokročilou a již neléčitelnou rakovinu. Pár dní před smrtí ji navštíví neteř a připomene, že ji slíbila byt. Medovým a přesvědčivým hlasem navrhne, aby ji udělala univerzální dědičkou s tím, že se manželovi postará o náhradní byt a bude se o něj starat. Babička svolí a ve vlastnoručně napsané závěti uvede, že dědice zavazuje, aby se postaral o kvalitní náhradní bydlení pro manžela. Pak spokojeně zemře.
Teď otázka: Je tento požadavek pro dědice závazný?
Myslím, že závazný není.
V našem městě nastoupili v září tři čerstvě vyučení do kovovýroby. Najednou tři dny po sobě nepřišli - čtvrtý den řekli mistrovi, že bylo hezky, tak byli u vody. Strašně se divili, že ještě jednou a bylo to naposledy a že ta ty tři dny nebude ani "ň".
No jo, je teplo, všichni u vody a my musíme makat, vždyť ono se to v praci bez nás obejde. Počkejte na Vánoce, to je taky další super období, to bude chripecka jak vysita 🤣
Několik věcí bylo špatně. Neměly čumět živé dráty ze zdi. Mělo být namontováno fíčko.
Co mě ale zaráží nejvíc je, že při zásahu elektřinou dojde nejčastěji k defibrilaci srdce, tak proč doháje nikdo neposkytl neodkladnou první pomoc? Postačí masáž srdce a nemusí dojít k žádné tragédii. To lidi neumí ze základní školy ani takovéto základy. Pak i v každém zaměstnání je školení bezpečnosti práce a stále se nic nenaučí.
Zažila jsem to několikrát, že lidé nechali své blízké umřít, protože čekali do poslední chvíle na sanitku a jen hystericky řvali do telefonu, rychle přijeďte. Nechte člověka, kterému se zastaví srdce, bez pomoci a je to.
Taky nechápu tu posedlost zrovna máslem. Doma nám jedna kostka v mrazáku výdrží klidně půl roku/rok. Já osobně máslo skoro na nic nepoužívám. Na chleba si ho nemažu (občas jen tavenej sýr) a vše smažíme jen na oleji. Žádný cukroví a sladkosti taky moc nepečeme, a když už, tak na to se snad hodí spíš Hera. Občas si jím omastím třeba jen brambory k filé, a to je vše..
To už spíš smetanu - na segedín nebo svíčkovou.
Já jsem na tom stejně. I když hodně peču, tak tuk na pečení, olej, tvaroh, krémy bez másla.
Dávala jsem máslo jen do bramborové kaše a jednou jsem ho neměla a v lednici byla Zlatá Hana a děti mě řekli, že ta kase je skvělá. Tak teď ani nemám proč máslo koupit.
Na vánoční pečení jsem ho nepoužívala ani když bylo levný....
Konečně zákazník s rozumem. Když vidím jak se vrhají někteří na červené cenovky a skupuji co nepotřebuji jen proto že je akce,tak s nostalgii vzpomínám na časy kdy si přišli koupit čočku, protože bude zítra na oběd a ne proto že je za 9.90
Mluvíte mi z duše, lidé si nechodí kupovat jídlo, co jim doma chybí nebo co budou vařit, ale honí akce.
Mám respekt k policii a vážím si jejich práce.
Renta je ale opravdu přežitek z dob minulých. Kdyby se renta promítla spise do současných platů policistů, nebyl by nedostatek lidí.
Uz jen statisticky takových rentieru může být víc nez sloužících policistů. Z hlediska trvale udržitelnosti kolik bude takovych rentieru za 10/20let....
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tomu se říká marketing s nadhledem a vtipem. Naprosto tleskám.
Je mi až hanba, že pracuji pro Penny, co náš marketer vyplodil za blbost. Hlavně, že máme v akci kuřecí prsa, který hned první den dojdou po dvou hodinách a další dny to stejný. Zaměstnanci na prodejnách Penny jsou v tomhle nevinně, jen se stydí a poslouchají nepříjemný narážky od zákazníků.