To v Beskydech neeistují žádní roubenky, které by mohly být vzorem pro novou stavbu? Nemohl se majitel, potažmo architekt, inspirovat tím, co je pro danou lokalitu typické? Proč inplementovat do našich míst (zde do hor!) něco, co je našim podmínkám historicky zcela cizí?
Ó, jak jsem vděčná, že územní plán naší podhorské vesničky zakazuje stavy srubů z kulatiny jako zcela cizorodého prvku...
Myslím, že největší chybou je zřídit v restauraci/ hospodě/ bistru/ cukrárně atd. atd. "herní koutek" Je to jakási divná móda. Vždyť to tak nikdy nebylo - a nebyly děti, rozjíveně běhající mezi stoly.
Je třeba dítě naučit, že prostě ne všude si může hrát.
A když to neudělají nezralí rodiče, tak to halt musí udělat okolní svět.
(Kdo chce, aby si při jídle dítě hrálo, tak k tomu jsou určená speciální zařízení, kde s tím musí počítat jak návštěvník, tak personál.)
Myslím, že ta restaurace/ hospoda/ bistro/ cukrárna atd. atd. zjistí, že zrušením herního koutku a stanovením jasných pravidel (například, že menší děti se budou převlíkat pouze v místě tomu určeném a větší děti nebudou běhat po provozovně) si nakonec přijdou k lepšímu kšeftu, protože sice odpadnou nevychovaní rodiče, ale budou přicházet lidi, kteří se chtějí v klidu najíst... plus ti slušní rodiče, kteří vědí, že dítěti musí stanovit mantinely, protože bez nich to prostě nejde.
Poznámka pod čarou: je smutné, že v dnešní hyperkorektnosti se musí i v této situaci bistro skoro omlouvat, zatímco ti smradi (a teď myslím ty bezohledné rodiče) se určitě budou na sociálních sítích houfně rozčilovat. 😉
Tak hlavně, že tady v diskuzích nechává Seznam řádit neověřené profily!!!
Nechápu, že to pořád lze a dokonce bez postihu!
Však se podívejme jenom tady v této diskuzi - kolik proruských kolaborantů se tady snaží zprávu BIS jakkoliv bagatelizovat a napadat.
Přitom tím sami dokazují, že ta zpráva je pravdivá.
Na těch časopisech jsme vyrostli všichni. V té době by uspěly i v širší konkurenci, dokonce jsem se jako dítě dostala i k zahraničním dětským časopisům a ty naše byly lepší.
Co se týká GRAFIKY, tak ta byla tehdy výtvarně dokonalá, protože ji dělali profesionální grafici - výtvarníci, a mnohdy velmi kvalitní, jako například pan Karel Franta.
Každý časopis měl svůj xicht.
Dneska jsou časopisy na jedno brdo, protože jejich podobu dělají graficky/výtvarně prvoplánově plytké PC programy, se kterými pracují výtvarní amatéři.
Co se týká OBSAHU, tak je třeba si uvědomit, že v redakcích se tehdy velmi neúnavně, nenápadně a obtížně bojovalo za to, aby se to "budování socialismu" do těch časopisů promítalo co nejmíň.
Častokrát se muselo bolševikovi ustoupit, aby časopis nezaniknul - proto se třeba ze "Sedmičky" stala "Sedmička pionýrů", a z časopisu "Stezka" se stala "Pionýrská stezka". Tak takováhle hnusná doba to byla!!!
---
Věřím tomu, že generace, co tu dobu nezažily, si neumějí představit, že velká část národa tehdy patřila do tzv. šedé zóny, což znamená, že lidi nebyli aktivními komunisty a nebyli ani disidenty, ale na svých pozicích dělali, co mohli, aby se tady dalo žít i v těch hnusných podmínkách. V tom švejkování bejvali Češi fakt dobří...
25
Sledujících
0
Sleduje
25
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
1938