Ano, celkem souhlas s tím, že "délku aktivního života", kdy pouze nepřežíváme, ale můžeme žít "naplno" můžeme "do jisté míry" každý sám ovlivnit. Pak ale přijde uměle vyrobené svinstvo, se kterým se žijící lidé doposud nesetkali, jako např. Covid a je "hotovo". Mnozí z těch, kteří doposud žili zdravě a o zdraví pečovali po onemocnění tímto svinstvem dále pak již opravdu přežívají a to zcela nezávisle na tom, zda byli očkováni, nebo ne. Dobře vím, o čem píši!
"Vážený pane", jste POUZE ulhaný pražák, nic víc! Viz text Vašeho článku. Také jsem "řešil" bydlení v Praze v r. 1977! Měl jsem velice zajímavou práci.a dobře placenou práci. Na byt bych v PRAZE samozřejmě NIKDY nedosáhl. Byl jsem ve svépomocném bytovém družstvu. Ale i tam byly těžké levárny, pokud šlo v té době o přidělování bytů. Naše akce byla "přestavba Starého Střížkova". Ještě než se poprvé koplo, byly už některé byty "přidělené". Tehdy ale také měli přednost v přidělování městských bytů "budovatelé metra a Jižního města", takže Slovenští dělníci dostali byty bez problému. Ano, byl také tzv." pořadník". kde byly "priority" následující: Pracovníci "Národní fronty" (kdo to byl, je každému jasné, veřejní funkcionáři, matky samoživitelky a Romvé. Já jsem do žádné kategorie "nespadal". Takže - řešením byl "podnikový byt". Z Prahy se mi opravdu nechtělo. Přijel jsem do Plzně a na Osobním odd. Škoda Plzeň jsem řekl: "Budu dělat cokoli, když mi dáte byt". Oni mi řekli: Dáme, když si jej zaplatíte. (nebyl jsem dělník, ani člen KSČ, takže jsem platil).Musel jsem SAMOZŘEJMĚ nastoupit tam, kde se zrovna nikdo "nehrnul". Musel jsem to "skousnout" a časem jsem se vypracoval na již docela zajímavé pracovní pozice. V bytě, (panelák sídliště Lochotín) za který jsem tehdy zaplatil cca 25 tis. bydlím dodnes. Svého rozhodnutí NELITUJI. Ale VŽDY bylo a je -NĚCO ZA NĚCO!
Bohužel nemáte pravdu.Němci technickou převahu neměli.Jenom taktickou.Pěšáků s automatama bylo zrovna tak málo jako v jiných armádách.Základní zbraní až do konce války byla opakovací puška Mauser 98k,která vycházela z typu M98 z roku 1898.Tahání kanonů koňmi bylo v roce 1939 běžné i v německé armádě.Nedostatečná motorizace provázela Němce až do roku 45.Francouzi měli v roce 40 lepší tanky a větší množství.Tak zůstává snad jen ten Meserschmidt. A co se týče toho bláta,tak to by se bořily všechny kanony,vlastní i ty nepřátelské.
Vy snad popřete i to, že francouzi a angličané při vpádu Němců do Francie nestačili utíkat. Prosím, přečtěte si o tom něco. Díky.
Faktem je, že na počátku války měli Němci opravdu velkou technickou převahu prakticky nad všemi armádami, jejichž státy napadli. Vzpomeňme např., že při napadeni Francie obránci nestačili utíkat. Zřejmě úplně stejně bychom dopadli i my, kdybychom se pokusili o nějaký odpor. Sice např perfektní kanony ze Škodovky, ale na lafetách tažených koňmi. Letadla Avie (tuším 525) sice dobře vyzbrojené, ale dvouplošníky, takže mnohem nižší rychlost než tehdejší Meserschmity. Němci pěšáci automaty, obránci Francie mnohdy pušky z 1. svět. války atd. Proti jejich technice ani nezměrné odhodlání obránců nebylo vůbec nic platné. Ani počátek války nebyl zvolen "náhodně". 19. březen 39 - všude plno bláta a kanony na lafetách se bořily do něj až po nápravy - takže část kvalitní techniky nepřítele vyřazena. Atd, atd.
Domnívám se, že pokud opravdu "zůstane" jen u "zírání", tak to není ŽÁDNÁ forma zločinu. Vždyť "milé dámy" na sobě každé ráno usilovně pracujete, abyste alespoň za to kouknutí stály! Pokud Vám to opravdu vadí, pak si zřejmě moc nerozumíte. Doporučuji se k objektu, jehož pohled je mi nepříjemný, otočit se zády a ignorovat jej! Také doporučuji říci si: Pokud jim stojím za pohled, tak to se mnou ještě není tak špatné. Nebojte, brzy se to změní!
Podle mne Němcům (resp. těm, kteří jsou za to zodpovědni a kteří by mohli) vůbec nejde o nějakou snahu tento problém řešit. Navíc nůž není opravdu problém schovat a přenést kamkoli a to i delší. O nezájmu řešit tento problém svědčí i výrok "zvýšená kriminalita s přistěhovalectvím nesouvisí". Tvrdí to nějaký Baier (viz článek), což je zřejmě člověk za tuto problematiku přímo zodpovědný. Němci se holt MUSÍ více "semknout" a být více "zděšeni". (muter Merkl). A co: Wir schafen das?
Tam mnoho vysokoškoláků nebude, bude to opět jen montovna, vývoj je v Koreji, bude se skládat z dovezených součástek😉🙃 jediné plus je že jsou baterky drahé tak tam 3000 lidi bude mít výplatu podobnou té ve škodovce otázka je jak dobře budou čistit vodu od jedů a těžkých kovů...
1000 bodů. Naprostá pravda.
Včera Pospíšil na CNN tvrdil, že soudy jsou nezávislé...
Měl naprostou pravdu! Jsou nezávislé na paragrafech a slušnosti. Vždyť "výklad" znění každého paragrafu si vlastně může každý soudce "vyložit" úplně jinak. Občas jsme přeci svědky naprosto rozdílného přístupu a názoru dvou soudců na jednu a tu samou věc!
Nejsem sice ekonomický "expert", ale domnívám se, že pouze klesající produktivita (což je čistě věcí názoru) není příčinou poklesu. Jako hlavní důvody vidím příliš vysokou inflaci, často uměle udržovanou, drahé vstupy do výroby zejména energie, investice, které nejsou příliš efektivní a návratnost fin. prostředků do nich je velice "pozvolná" a komplikovaná a určitým způsobem také "nasycenost trhu".
Nepamatuji se, že by prezident Svoboda nabádal k pasivní rezistenci. K pasivní rezistenci vyzývalo vysílání Čs. rozhlasu krátce před tím, než byl v srpnu 68 umlčen. Osobně jsem si vzal pasivní rezistenci coby tenkrát šestnáctiletý k srdci a pasivně jsem odporoval režimu tím, že jsem nevstoupil do žádné normalizační prorežimní organizace, neúčastnil se žádných normalizačních oslav, nevolil jsem kandidáty Národní fronty a nehrál jsem s režimem hru na císařovi nové šaty. A v rámci možností jsem se snažil být alespoň vnitřně svobodný. Nevím, jak by bylo možné a efektivní být v aktivní rezistenci. Byla buď pasivní pasivní rezistence, nebo aktivní kolaborace. A aktivně kolaborovalo překvapivě velké množství lidí. například při volbách volilo kandidáty Národní fronty 99,7% voličů. A teď je to najednou samý komunistobijec, odbojář a disident. Teď je sice "jiná doba", ale lidi jsou povětšině křiví stejně.
Jsem o pár let starší. Doslova o pár. Na jeho výzvu k pasivní resistenci si velice dobře pamatuji. Nabádal k ní již při v článku zmiňované schůzce v Moskvě. Také ostatní účastníky české delegace tehdy nabádal, ať Rusům příliš neodporují. On tvrdil, že on sám dobře ví, čeho jsou schopni. Asi to věděl, při formování čs. vojska v Buzuluku zřejmě lecčím prošel. Trochu jste můj příspěvek "překroutil". Já jsem psal o PASIVNÍ RESITENCI, nikoli o AKTIVNÍ RESISTENCI!
Omlouvám se, ale nedokázal jsem článek přečíst celý. Systematické a naprosto jednostranné napadání kohokoli, kdo by snad jen zapochyboval o tom, že Rusové (ač je opravdu nemusím) si sami likvidují Nordstream 2, díky kterému by mohli vydělávat nekomplikovaně na svém plynu (a navíc by učinili alespoň část Evropy na jejich dodávkách alespoň částečně závislými) mne ujišťuje o faktu, že IQ autora se zrovna příliš neliší od dnešního data.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ano, také jsem měl kamaráda, který bojoval alkoholem proti tehdejšímu režimu. Byli i takoví sprosťáci, kteří o něm tvrdili, že je notorik! Byl to bojovník až do "vítězného konce". Zemřel v 65 letech na úplné vyčerpání organismu. Mám návrh: Neměl by snad president těmto neúnavným bojovníkům udělovat nějakou medaili, např. "Za statečnost" in memoriam?