Představa, že dítě bude zraněné kvůli bundě v sedačce, je prostě absurdní. Tvrzení, že kvůli bundě se mu zaříznou pásy do těla nemůže snad nikoho příčetného napadnout. Autorka patrně hodiny fyziky ve škole úspěšně sabotovala.
Možná je to podle vás absurdní, ale je to pravda. Viz například zde Odkaz 1
Příště se zkuste raději lépe informovat.
Ne, není hloupý, je naopak osvěžující, v té dnešní módě falešné korektnosti (ve všem) a s ní souvisejícího pokrytectví. Také jsem se na dítě těšila, ale když mi někdo řekne, že je nadšený z toho, že je stále přioteklý, valí se jak velryba a má problém si i zavázat boty, a že porod byl pro něj opojný zážitek, musím se usmívat. I pro mě byl příchod syna na svět opojný zážitek, ale až v okamžiku, kdy byl (konečně) venku. Na větu "mládí skončilo, začíná mejdan", si ještě mnohokrát vzpomenete. Ale k tomu musíte dojít sama, to je nepřenosné. Teď jste ve fázi kakáníček, blitíček, kašiček a zoubků, možná už vystřihávání písmenek nebo tréninku dělení dvojciferným dělitelem, a momentálně tím žijete, ale vězte, až jednoho dne vaše dítě vyroste, pak už vás čekají jen samá pozitiva a sociální jistoty 🙂
Každý prožívá jinak. A každé těhotenství je jiné. Tkaničky jsem si zavazovala i na konci normálně, oteklá jsem nebyla. Nějaká negativa tam byla, jako horší spánek, ale celkově prostě převládaly pozitivní pocity. Porod bolí, ale také je to pro mě ve výsledku pozitivní zážitek. Třeba snahy o kojení jsou pro mě otřesné, ale to neznamená, že jsem si svá miminka neužívala a celkově tu miminkovskou fázi považuji za nejkrásnější. Tak je to s celým životem. Jednou se cítíme bezva, jednou ne, ale přece záleží na tom jak vnímáme vše jako celek. Jak se cítíme jako člověk a jak máme nastavené myšlení.
Tato zpráva je velmi zavádějící. Viz web Odkaz , kde se jasně píše, že zkouškové období proběhne podle harmonogramu akademického roku, tj. 15. 1.–18. 2. 2024. Veškeré atestace budou probíhat na bázi dobrovolnosti. Státní závěrečné zkoušky budou probíhat také na bázi dobrovolnosti. Neúčast na státních závěrečných zkouškách v lednu/únoru 2024 u nikoho neohrozí možnost úspěšně dokončit studium. Zkoušky tedy budou, státnice si mohou studenti "beztrestně" přesunout třeba na léto a jediné co bude dobrovolné jsou atestace. Novináři by snad mohli rozumět psanému textu...
Mohou za to sufražetky z konce 19. století a jejich boj za rovnoprávnost.
Bez jejich rozvratné činnosti mohly být doma, starat se o domácnost a vychovávat děti.
V domácnosti je to bez práce a břicho při tom při menstruaci nikdy nebolí. Žena získala právo volit a finanční nezavislost a rozvinuly se u ní bolesti. To dá rozum.
Mezi generací dnešních matek a generací dnešních babiček a prababiček je patrný především posun ve vnímání termínu mateřství. Dříve si lidé při péči o dítě představili spíše péči o jeho fyzické potřeby, vytváření plen a starosti o domácnost, která zabrala mnohem více času než dnes. Na samotné děti neměli tolik času jako my. Dnes na druhou stranu péči o dítě vnímáme spíše jako čas strávený s ditětem a věnování se jeho (správnému) rozvoji. Dříve byla práce v domácnosti náročnější fyzicky, kdežto dnes je péče o dítě a domácnost náročná především psychicky, což si myslím, je horší. Lidé obvykle od stresující psychicky náročné práce ubíhají k fyzické aktivitě, která je obecně pro mysl ulevující. Naopak přechod k duševní činnosti funguje spíše jako pocit naplnění. Člověk celkově lépe snáší fyzickou zátěž než psychickou.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Nic proti bezpečnosti, ale přiměřeně.
Není to zas tak dávno, co většina aut pásy vzadu neměla a děcka tam seděly jen tak. Přežili jsme to 🙂
5 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Přežili jste proto, že jste neměli nehodu a provoz byl nesrovnatelně menší. Zrovna sundat bundu při nástupu do auta opravdu není problém. Dítě během té minuty nenastydne.
1 odpověď