No, upřímně IT trh je teď tak přesycený, že junioři budou rádi, když je vůbec někde vezmou. Momentálně "tahají za kratší stranu provazu" a 50k junior, který vystudoval několikaměsíční kurz, při nástupu určitě nedostane.
Další věc je ta, že jeden kurz z člověka juniora neudělá. Například u nás v práci jsme hledali javascript programátora. Přihlásilo se přes 30 lidí, ale asi 25 jich bylo bez praxe jen s nějakým kurzem a s žádným pořádným projektem k ukázce. Všechny takovéhle lidi u nás ve firmě už většinou filterujeme.
Problém těhlech firem s kurzy je, že mazají med kolem pusy, aby prodali co nejvíce, ale realita je dost často jiná.
Je velký rozdíl mezi Prahou a ostatními regiony co se platu týče. A i v Praze je 50k měsíčně (byť by to bylo na IČO) pro začátečníka, po kterém budu muset vše opravovat a strávím s ním 3 hodiny denně na callech, protože mu něco furt nejde, hodně. Řekl bych, že je to nereálná částka.
Navíc mám pocit, že po Covidu už HO nikdo moc nedává, většinou je to 2 dny v kanclu 3 HO. U junioru to bývá více.
Další věc, kterou firmy často nezmiňují je stres a změna stylu na sedavé zaměstnání. Sedět denně 8+ hodin je pro lidi, kteří nedělali kancelářskou práci dost náročné. Navíc všude, kde jsem byl, byl na konci sprintu docela dost stres, s tím, že se nestíha, nebo testeři odhalili break chybu,... Opravdu je to tedy vhodné pro maminky na mateřské?
Pokud bych se chtěl znovu naučit programovat tak mi přijde daleko lepší kurzy z Udemy nebo Youtube. To aspoň nezruinuje peněženku a obsahově toho bude možná i více.
Možná nejlepší IT job je vytvářet IT kurzy..
Z článku je ale jasné, že se nejedná o školení programátorů...
Slušná manipulace 😄
Prakticky celý Západ má naprosto totožný problém… Prakticky počet obyvatel nahoru se žene jenom migrací, nikoli porodností “domorodců”…
V porovnání s Ruskem je náš demografický problém minimální. Porodnost není tak nízká. Emigrace je malá, vzdělaní lidé u nás z drtivé většiny zůstávají. Navíc máme stále zdroj v imigraci. Stěhují se k nám také z většiny lidé podobné kultury a náboženství (křesťané), takže potencionální problémy z diverzity nejsou tak velké jako v případě Ruska.
Na jednu stranu chápu majitele.
Na druhou stranu chápu přírodu.
Ať se na mě nikdo nezlobí, ale opětovné vyvraždění vlků nic nevyřeší, jak je vidět.
Stát, by měl pastevcům vypomoci s výcvikem pasteveckých psů. Finančně. Ministerstvo životního prostředí a zemědělství konkrétně.
Vlk do přírody patří.
V článku se píše, že stát proplácí zemědělcům téměř 100 % nákladů za ochranná opatření, za ploty, psy...
A čím chcete topit? Já Vás chápu, pro zdraví je to dobré. Ale uhlí zakážou, jádra je málo, plyn je problematický, a OZE to v zimě, v noci, nefouká, nebo moc fouká, nedá. Takže čím? V Londýně topí plynem, ale ten musíme draze dovážet a nestačí.
Moderní kotle jsou efektivnější, mají dokonalejší filtry. Bohužel venkov je venkov, jednak je tam chudší obyvatelstvo a dále jsou to konzervy, kterým se do "novinek" moc nechce. Stát nabízí dotace, takže i ti chudší by si nový kotel mohli pořídit... jen se jim nechce, že.
Jednak menší kluk dostane logicky menší porci, a jednak při nedostatečné inteligenci na Eton prostě neměl. O jeho skutečném původu nemluvě, který se patrně, jak to bývá, projevoval v jeho chování od malička a jen roste.
Článek jste asi nečetl pozorně. Psalo se v něm, že na Eton ho poslali proti vůli Diany. Ne, že se tam nedostal. On tam chodil. O jeho původu se sice spekuluje, ale to, že je zrzek je v rodu na straně Diany a také je velice podobný do rodiny Charlese. Takže jsou to jen nehezké drby, které Harrymu asi taky zrovna moc dobré nálady nepřidávají.
No ze vzorku 1000 respondentů dělat takové závěry je hodně neprofesionální :-(
Vy bohužel o sociologickém/marketingovém výzkumu nic nevíte. 1000 respondentů je hodnota, která se učí na vysokých školách - tento počet je dostačující k získání reprezentativních dat pro dospělou českou populaci. Při vyšších počtech jsou získávány stejné informace, tedy nemá smysl vyšší počty respondentů dotazovat.
Je to mimořádně hnusné, sám jsem se kolem toho už projel několikrát tramvají a několikrát jsem kolem toho šel pěšky. Nerad to říkám, ale v tomto směru je Brno oproti Praze někde úplně jinde. Sice mne za to jako Pražáka nebudou mít Brňáci rádi, ale těch podivností se děje v Brně nějak moc. Největší podivnost je ovšem odsun nádraží z centra. To mozek opravdu nebere...
Jsem Brňačka a odsun nádraží mi nijak nevadí. O těch 300 m, s tím že tam bude jezdit šalina a busy, je to fakt opravdu hrozný "odsun". 😀
Co v článku chybí je graf natality v ČSSR, ČSFR a ČR řekněme od r 1960. Možná by čtenáři i redaktoři byli překvapeni. Zajímavé by bylo i srovnání počtu narozených dětí v jednotlivých zemích Evropy. Současná čísla neznám ale v r 1986 se nejvíc dětí rodilo v zemích chudých zatímco bohaté státy (Skandinávie, Švýcarsko, Rakousko) vymíraly a v UK, Francii, Nizozemí, Dánsku a SRN do zachraňovali přistěhovalci..
Úhrnná plodnost roste, nejnižší byla ve druhé polovině 90. let (tuším 1,2), od té doby roste, teď je na 1,8, což je druhá nejvyšší hodnota v Evropě. Nikdy nejspíš nedosáhneme hodnoty 2,1, kdy společnost přestává "vymírat", ale nijak dramatický ten stav není. Imigrace je nicméně nezbytná, ze strany Slovenska, Ukrajiny a podobných zemí pak ideální.
Pokud se do takových zemí budou valit finanční prostředky, nikdy se takové země nezmůžou na vlastní pracovní síly. Budou vždy jen brát, a vlastní rozvoj je nebude trápit. To raději zdrhnou do Evropy pro sociální dávky.
Tak svačiny pro holky, které studují a bez této pomoci několik dní nejí, mi přijde jako dobrá věc.
Neziskovky dělají vyspělému světu jen potíže, měli by se pořádně klepnout přes prsty!!
Neziskovky se zabývají sportem pro děti, péči o seniory, snižují kriminalitu mláděte, protože se věnují problematické mládeži, pečují o zraněnou zvěř... Neziskovky především zaplňují díry, které stát neumí nebo nechce vyplnit. Samozřejmě se můžete přestěhovat do zemí, kde neziskovky nejsou, ale asi by se Vám tam moc nelíbilo.
V Česku je snad bezdomovců a chidých dětí dost na to, abychom pomohli především domácím. Tyto projekty v cizině mne vytáčejí .... nemají mít prioritu před Českou republikou.
Ony nemají prioritu před českými projekty. Největší neziskovky (ve smyslu čerpání peněz) v Česku jsou navíc sportovní svazy (fotbal, hokej, tenis), takže očividně tady tolik lidí hlady netrpí, když jsou stamiliony na nová zatravnění fotbalových hřišť.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Článek je velice povrchní a chybí v něm spousta zásadních informací.
Kromě ekonomických faktorů, které zmiňují ostatní v komentářích (ekonomická nejistota, drahota, velice špatná dostupnost bydlení a předškolní péče o malé děti a malá nabídka zkrácených úvazků) je to také tím, že se teď do "plodného" období (tedy do věku, kdy teď průměrně ženy mají první dítě) dostaly extrémně slabé ročníky z druhé poloviny 90. let. Takže těch žen, které by měly děti, je v populaci mnohem méně než v předchozích letech. To mělo v článku také zaznít. Ne bít na poplach, že ženy odsouvají rodičovství do doby po čtyřicítce a že by se o tom mělo ve školách učit.