Mě se zdá divné, že si důchodce v důchodovém věku může spořit na důchod a k tomu dostává státní příspěvky. Žiji v zahraničí, ale zde všechny státní příspěvky pouze platí do důchodového věku a pak už ne. Jasně - ČR důchody jsou organizované jinak než v zahraničí. Zde jsou příspěvky na důchod odváděny před daněmi a mají daňovou výhodu v době produktivního věku. Po tom co člověk jde do důchodu, na důchod už spořit nemůže, protože už důchod dostává. Z důchodu ovšem platí snížené daně, dále si platíme zdravotní pojištění. To v ČR taky není.
Třeba řeší tímto zákonem důchodovou politiku. Dětí ubývá, tak zatlačíme na potraty, aby na ty důchody někdo v budoucnosti vydělal - stejně jsou postavené na principu pyramidy. Sama se divím, že to vůbec píšu, ale když následně vyčíslím všechny nevýhody tohoto nového zákona, nezbývá mi jiná odpověď než ty důchody. Každá žena by měla mít nárok rozhodnout zda možnost potratu využije a dostat zdavotní péči v ohrožení jak života dítěte tak matky. Mělo by být jasně specifikováno dokdy je potrat potratem a kdy je přerušené těhotenství (ze zdravotních důvodů matky či dítěte). Od určitého týdně by potrat měl být trestný. Nucení k porodu nechtěného dítěte může vést k a) tomu, že ho matka nebude chtít a tím zatíží sociální systém státu - domovy pro děti atd., b) k psychickým problémům jak matky tak i dítěte a tím k zatížení zdravotního či sociálního systému, c) úmrtím matek, které využijí potratových praktik pod pultem - tak to bylo vzdy a bude, pokud se k tomu nepostavíme moderně, d) zatížením soudů a věznic pro ty co zákon neposlechly, e) v případě nechtěných postižených dětí je to zatížení rodičů (kteří si je i možná neponechají a tím zatížení státu), zdravotnické péče a vlastních financí, f) k nezájmu o dítě což zase vede k psychickým a zdravotním problémům.
Dobrý den, asi mě tu zase všichni sežerou. Pokusím se nabídnout porovnání. V 25 letech operace čípku v ČR, původně jsem musela ležet v nemocnici 7 dní, na moje vlastní riziko mě propustili za 3, protože jsem byla v pohodě. V Nizozemí jsem rodila, mimochodem většina žen rodí doma, pokud nemají komplikace, nebo třeba dítě tak jak u mě se nepokakalo do plodové vody. Čili odjezd na porodní, porod - vše se provádělo na pokoji a ne na operačním sále - včetně zašívání po porodu. Žádný klistýr (rok 2007, 2009). Dítě a manžel neopustili pokoj ani na okamžik. Pak už se jen čekalo na to, až se budu schopna sama vysprchovat a vyčůrat se - což bylo asi za 3 hodiny a šup už mě posílali domů. V Berlíně rok 2016 - klinika MIK (minimal invasion klinik - doporučuji) - průzkumná laparoskopie z důvodu bolestí v břiše a následné odstranění endometrických nárůstků. 3 dny v nemocnici - operace byla večer, 2 noci jsem tam přespala a třetí den ráno už mě propustili. Po první noci jsem byla nucena dělat kolečka na chodbě, protože je statisticky prokázáno, že pohyb po operaci uzdravuje (no takhle jsem se tedy opravdu necítila). Myslím si, že je to otázka, jaká operace to je, jak je závažná a jaké komplikace z toho mohou koukat. Posouzení je na doktorech a ne aby to někdo paušálně za 24 hodin předepsal.
Pohotovost je zde proto, aby tam šli lidi s ohrožením života nebo se seriozními úrazy. Ti co tam chodí s 38 stupni, by měli platit jak mourovatí. Žiji v zahraničí už přes 20 let a na pohotovosti jsem ještě nebyla (ani já, ani děti - zaplať pánbůh). Zde za zneužití pohotovosti s lehkým onemocněním, se platí až 200 Franků na ruku (pojišťovna to nehradí). Nicméně podotýkám, že po pracovní době (po 18:00) máte možnost jít k doktorovi až do 22:00 - většinou je ordinace otevřena u nádraží, aby byla co nejvíce dostupná komukoliv (takova lehká pohotovost pro např. chytne vás močák, horečky, bušení srdce atd...), je to též pro lidi, kteří nemají, nechtějí nebo nemohou sehnat domácího lékaře. Spousta lékařů má v ordinacích EKG, sonografy atd. takže ani nemusíte ke specialistům.
Triage - selekce dle vážnosti onemocnění na pohotovosti by měla být standartem. Ne, kdo první příjde ten dřív mele (FiFo), nebo ten kdo víc křičí. Ochrana doktorů proti hrubosti pacientů by měla být také standartem.
Dle Wikipedie je Srbsko na 6 místě s počtem zbraní na obyvatele. Hned za Černou Horou, není náhoda, že v Top20 jsou 4 bývalé jugoslávské země. Ve Švýcarsku si můžete taky koupit zbraň relativně jednoduše, jakákoliv národnost, ale ex-jugoslávské země mají výjimku - ti nesmí. To taky není náhoda. Ten kluk zcela vědomě ukradl zbraň rodičům a zcela vědomě věděl, co dělá. Šikana či nešikana, měl by za to sedět až zčerná. Rodiče by měly sedět taky, ti se mají postarat o zabezpečení zbraně v domácnosti - v trezoru. Zbraň sama o sobě nebezpečná není, stává se však nebezpečnou v rukách magorů. Ve čtrnácti děti moc dobře vědí co je správné a co není. Nehledě, že tyto národy jsou silně věřící - nezabiješ je vtloukáno do hlav od malička…
No už jsem pracovala v 5ti státech a ve všech kromě ČR se mzda nekrátí prvních pár dní nemoci. Naopak zaměstnavatel do 5ti týdnů nemoci platí normální plat a po 5ti týdnech to převezme pojišťovna a platí dle dohody buď 80% a v nejlepších případech i 100% (záleží na zaměstnavateli). V Anglii měli 5 dnů na nemoc za rok, pokud jsi byl delší dobu nemocen buď nedostaneš nic nebo se zaměstnavatel rozhodne tebe nadále podporovat. Čili to zkrátím a jsem proti krácení či kompletnímu neplacení prvních dní nemoci.
Neuvěřitelné, že automaticky bylo vše nastaveno na povolené. Očekávala bych před zveřejněním od MV zprávu, kde bude vše vysvětleno a také dané instrukce k tomu, jak co zvolit. To přece není tak těžké. Teď naštvaní neuvěřitelné davy lidí. Nikdy mi nevadilo, že uživatele Datových stránek mě najít mohli, ale že to jen tak zveřejnili bez našeho povolení, je strašné. Nastavila jsem to na zakázané, ale kdo si stáhl originální seznam, má tam všechno.
Ti co tu vykřikují, že jsou humanitární vědy volnočasové aktivity, by se měli zamyslet nad tím, čím se humanitní vědy vlastně zabývají. Například etika a logika tu spoustě blogerům schází, protože ji považují za zbytečnou. Opravdu??? To se odráží ve jejich schopnostech v diskuzích, kde se spousta lidí bez použití pádných argumentů položených slušně, raději ohání sprostými slovy. Zdá se vám zbytečná výuka jazyků? Jsem inženýrka a nedovolím si pohrdat žádnou jinou vědou, jenom proto, že jejím produktem není fyzický výrobek nebo že nám nepřináší peníze? Tuto situaci sleduji pozorně už pár měsíců, akreditace FF UK a jejich výsledky jsou výborné, přesto dostávají docenti FFUK zlomky mezd docentů těch oborů-fakult, jako např. lékařských fakult, kde tak dobré výsledky nemají. Odkaz 1
Jazyky mluvím výborně pěti, psaním a gramatikou neexceluji (kdyby se náhodou nějaký gramatikář do mě chtěl pustit. Holt někomu funguje líp pravá nebo levá hemisféra). Kultura, umění, design - vše kolem nás odráží humanitární vědy, jen si to nikdo moc neuvědomuje.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Střílím sportovně ve Švýcarsku, v ČR jsem si dělala zbroják v 2022. Porovnání mezi těmito zeměmi: 19. místo Švýcarsko, 64. místo ČR v legalne evidovaních zbraních na počet obyvatel. Švýcarsko nemá zbrojní průkaz, každý kdo má povolení C a národnost CH může koupit zbraň (a není z bývalého Balkánu), pokud si podá žádost WES (žádost o koupi zbraně). Pokud ji žádá poprvé, musí projít screeningen u policie - takže žádný trestní čin (stejné je to v ČR), pak jste pozvaní na polici, kde vám pokládají otázky. Jde o jejich ohodnocení domácí situace atd, žádná lěkařská prohlídka, teoretické testy, manupulace se zbraní či test střílení není nutný. V ČR - nejprve lěkařská prohlídka, teoretický test (který vyžaduje znalost zákona o zbraních a střelivu - není jednoduchý, musíte se učit cca. 400 otázek!), pak pokud projdete, tak jde se k manipulaci (kontrola probíhá za přítomnosti 2 policajtů a jednoho komisaře), pokud projdete, jde se na střelnici, kde záleží na kterou skupinu jste si podali žádost, musíte se strefit 2x, 3x nebo 4x do terče buď dlouhou nebo krátkou (v některých případech i oběma) zbraní. Zbraň sama od sebe není nebezpečná, stává se nebezpečnou v rukách idiotů. Tomu testy nezabrání. To co se stalo na Universitě je tragické. Ale jako důvod k tomu, aby se už již relativně ztížené podmínky k získání zbrojáku mely jeětě více stěžovat, jako dobrý důvod nevidím.