No napíši to takhle. Moje máma se dostala myslím v roce 1984 do NSR za otcem a mým dědou, a hned na to do Kanady za rodinou paní K. Kdo chtěl, tak se ve většině případů dostal. Já jako šestnáctiletý s matkou samoživitelkou jsme byli v Jugoslávii, to bylo v roce 1981, ze které se v klidu dalo emigrovat přes moře do Itálie. Tak ať tady zase "kde kdo" neroztrušuje totální demagogie. Jsem též ročník 1964, a netoužil jsem někde lítat po světě, pouze jsem jezdil po čundrech, po naší krásné české a moravské zemi. Sem tam nás na nádraží zkontrolovali SNB, ale kdo se choval slušně, tak nebyl nikdy žádný problém. Jednou, když jsem si nechával narůst fousy, tak mi příslušník povídá, že na fotce na občance nemám fousy, ale reálně ano. Tak jsem mu odpověděl, že si je musím nejdřív nechat narůst abych se mohl nechat vyfotit a udělat novou občanku. Tak se pousmál, a bylo vše ok. S pozdravem.
Já to zase napíšu takhle .Měl jsem pravou sestřenici v tehdejší Jugoslavii ,žila legálně v Bělehradě a hodný komunisti mě nepustili ani na její svatbu. Od té doby jsem je měl ještě radši.
Zajímavé, že ta blokáda zrovna loni 7. října jaksi přestala existovat. To do Izraele dle TV záběrů mohly volně proudit stovky ozbrojenců a po žádné blokádě, natož po nějakém izraelském vojákovi ani stopy. Máte za souseda teroristickou organizaci, která se netají touhou vymazat vás z mapy, nejlepší výzvědnou službu a necháte se takhle nachytat na švestkách?
Asi to bylo trochu jinak. Vidíte nyní že mají dobré informace kde koho najít a zneškodnit. V Izraeli jsem byl a dostal jsem se díky kamarádovi který nás provedl i na palestinské území. Vůbec jsem nechápal jak to může fungovat. Bohužel to vydrželo jen 5 let.
Bez Hensleyho je to lepší revival. Ken Hensley, doprovázený kýmkoliv s dobrým zpěvákem byl daleko lepší, než Boxovi Uriáši. Ten ale bohužel už k nám nepřijede, takže lepší něco, jak nic.
Souhlasím. Hensley vystupoval bez Uriášů v Praze několikrát. Myslím že jsem na něm byl dvakrát.
Lepší jak Box a spol.
Pan Dressler kydá o něčem - ani netuší.Na vojenských stavbách - hygiena,stravování ..........Nepředstavitelné ani v těch letech (osmdesátých) !!
V Žatci u VÚ 1610 RTZ rozdělili a vytvořili VÚ 1610 Nechranice kde jsme bydleli a jezdili makat na stavbu bunkru ve Větrušicích. Vyčlenily civilní stavební profese po půl ročním výcviku v různých útvarech. Bylo nás asi osmdesát .Většinou Slováci a Maďaři, míň Češi. Například já vycvičený radiodálnopisec VÚ4453 letiště Žatec jsem byl k tomuto útvaru převelen a 18 měsíců makal zadarmo na stavbě.1979-80. Stavbu dozorovali Rusáci kteří se zúčastňovali kontrolních dní každý týden. Bunkr byl naprojektován VPÚ proti úderu atomové bomby. Měl sloužit k zabezpečení velení letiště. Jak dlouho trvala celá stavba nevím ale my jsme postavili hrubou stavbu. Týden před civilem nás převeleli k mateřským útvarům .Kdo nezažil neuvěří.
Za prvé, co je to VKVŠ? A za druhé, kde jste sloužil? Kde nebylo mýdlo a toaletní papír? Vyjma doby, kdy vyhořela továrna
Hezký den
To je mazec ta diskuse. Teplá voda pouze pro starý kusy .Mýdlo a toaleťák nikdy. Zpočátku jsme neměli ani co jíst díky mazákům.1978. Jo vlasně mýdlo zvané mazlák ano .Při rajonech až po kolena.
Tak co tam děláš? Šel jsi do války dobrovolně tak nebuď překvapený, že krvácíš a víš co je nejlepší? Třeba v Praze na zápase Cze- UA bylo tolik bojeschopných můžu z UA kteří se krásně bavili , zatímco ty krvácíš v cizí zemi .
Pořád myslím na naše lidi kteří padli ve Španělsku před druhou světovou válkou a asi zbytečně. Myslím že režim tam vydržel do sedmdesátých let minulého století. Taky se říkalo že za Prahu se bojuje u Madridu.
a čím podporují putina? tím, že celý svůj život žijí na jednom místě a umí pouze ten jeden jazyk?
četl jste ten článek? jedná se o lidi starší 60 let.
Můj praděda a děda přišli do Prahy z Vídně podnikat po založení Československa. Z vyprávění vím že praděda taky česky neuměl ale neměl s tím nikdy problém. Vybudoval firmu a je tady pochován. Na vojně fůra kluků slovensky taky moc neuměla, mluvili maďarsky. Není to tak jednoduchý.
Ok.Každá armáda chrání režim.Dva roky života v armádě byly na h..no.Byla to služba vlasti.Dnes na službu vlasti každý kašle.Dnes je to povolání za pěkné peníze v expedičním sboru a stejně se tam nikdo nehrne.Řepka s Černochovou si o takové armádě jako byla ČSLA můžou nechat jenom snít.Tehdy záklaďáci obsluhovali na tu dobu nejmodernější techniku,kterou dnešní profíci používají jako šrot.
Souhlas ale s tou nejmodernější technikou tenkrát určitě ne. Radiodálnopisec 4453 Žatec.1978/80.
Z vašeho komentáře souhlasím s jediným. Na Ukrajině probíhá ruská agrese. Podobně, jako probíhaly předtím spousty dalších agresí. O tom, jaké má cíle a jak krutá je ta agrese vůči civilistům, o tom se asi neshodneme. To bychom totiž museli zahrnout do úvahy, kolik civilistů zahynulo za 2,5 roku na Ukrajině a kolik jich zahynulo za 3/4 roku v Gaze, kolik jich zahynulo v Iráku, v Afghánistánu nebo Libyi. Proč třeba Rusko hned zkraje války nebombardovalo masivně Kyjev, tak, jako to udělalo NATO v případě Bělehradu v roce 1999? Že by ti Rusové byli menší vrazi, než státy NATO? Zkoušela jste se někdy zamyslet, nebo jen opakujete, co si přečtete v titulcích médií?
V Bělehradě jsem byl u přátel v době po bombardování a masivně tedy vypadá jinak. Např. nyní na Ukrajině. Každopádně ale nesouhlasím i s tím co jsem tam viděl.
Pro SSSR jsme spolu s NDR byli nástupním prostorem pro útok do západní Evropy. ČSLA měla být útočným hrotem, projet Německem a zajistit přechod přes Rýn, pokud by z ní ještě něco zbylo, pokračovat na Lyon. V obavách, že se NATO vzchopí k obraně, se lhůty k dosažení Rýna a buď zajištění mostů, nebo vybudování provizorních mostů v revizích útočných plánů od roku 1951 stále zkracovaly, Sověti tlačili na početní stavy čs. armády. Ty se za Gottwiče dostaly až na 300 tisíc osob a na zbrojení šly tou či onou formou čtvrtina rozpočtu. Něco takového byl pro SSSR zcela normální stav od začátku 30. let (tam nyní vlastně cítili ulehčení oproti válečným rokům), ale československá společnost byla přece jen zvyklá na jiný životní standard. Takže když Stalin skápl, naši soudruzi trochu couvli a přislíbili Sovětům napevno jeden armádní sbor. Sověti ale průběžně tlačili na to, abychom měli ty sbory dva. Naši soudruzi se tomu ale nepodřizovali. V srpnu 1968 tak Brežněv zabil dvě mouchy jednou ranou, zajistil si loajalitu důležitého strategického předmostí a současně sem umístil svou Střední skupinu vojsk.
Ještě dodatek. Měli zde svojí další vojenskou techniku. Sloužil jsem na letišti Žatec 1978-80. O tuto techniku jsme se museli starat a přesně jak píšete, my by jsme šli první a za námi oni. Proto asi ta technika předem připravená .Každý den bylo rozkazem odveleno několik vojáků a oni se měli den starat o tuto techniku .Měli jsme z toho srandu .Dostal jsem krém na boty a mazal a leštil kola velkých náklaďáků Zil a myslím Kras .Bohužel už si nepamatuji jaký SPZ ty krámy měly. Rusové tam jako obsluha žádní nebyli. S naším autoparkem to nemělo nic společného. My měli Vejtřasky a Tatry. V té době jsem byl ve výcviku jako radiodálnopisec. Předpokládám že to tak bylo i jinde.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
A co Marian Varga?
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Přesně to jsem chtěl napsat. Geniální.