Jednou jsem se setkala s tím, že mi do bytu, kde jsem bydlela v podnájmu, zazvonil exekutor. Prý manželka majitele měla dluh 20000, který vznikl z jedné dávno neuhrazene pokuty dopravnímu podniku. To vám přijde vážně v pořádku? Nejsou to sice statisíce z tisícovky, ale desetitisíce ano. Proč tedy nevymahaji třeba místo 800 s připočtením inflace 1000, a náklady exekutora řekneme 200, celkem 1200? A vymahalo se 20000 úplně v pohodě.
A proč to nezaplatila, když to bylo 1000,- ? Já myslím, že neplatit za zboží nebo služby, které užívám je stejné, jako krást.
Jakto, že je porad možné, že nezaplacenim pokuty (která je cca 1000 Kč), se člověk muže dostat do existenčních potíží? Proč se třeba nezavede maximální poplatek exekutorovi 10% za vymáhání? Tak strhne 1100, a vyřešeno, žádné přetahování o desetitisíce.
Za prvé nevíte, jak dlouho jezdil v mládí na černo a za druhé si pořizoval telefony na splátky a nesplácel. Takže nejde o statisíce z tisícovky. Vůbec nechápu, jak si takový člověk může stěžovat, že něco nedostane od státu a proč má nárok být živen ze společné kasy, když nepracuje jen proto, že se mu nechce.
Důchod sám o sobě je totální nesmysl. Výmysl komunistické garnitury, která si za totality udělala z obyvatel Československa pokusné králíky.
Důchodový systém byl jen další "pokrokový" plán, jak se udržet u moci. Bohužel tehdejší inženýři neměli k dispozici demografické plány z minulosti a tak se jim dobře plánovalo. Aneb ve stylu po nás potopa.
Po revoluci se bohužel nic nezměnilo a namísto aby se udělala opravdová revoluce se vším všudy, důchod. systém zůstal zachován.
Stát zde není od toho, aby někoho vodil za ručičku, ale každý by se měl o sebe v produktivním věku naučit postarat tak, aby v penzi nestrádal.
Spoléhat v tomto na stát a být vesele finančně negramotný a namísto zhodnocování peněz na investičním trhu si život prosedět po hospodách, doma s lahváčem a nadávat přitom na vyhlídku malého důchodu je bohužel tristní selhání celé společnosti.
To, čemu říkáte, že stát vodí za ručičku znamená, že státu je měsíčně odvedeno 30% ze mzdy každého zaměstnance na důchodové pojištění. Lidé jsou zaměstnáni 35 a více let (někteří déle , než 45 let , než mají důchodový věk) a když chtějí za toto poté důchod, tak řeknete, že je stát pro nás berličkou? Tak kdybychom celý pracovní život toto místo státu dávali na své soukromé důchodové pojištění a chtěli potom důchod z toho, tak by to bylo OK? A z čeho bychom žili, pokud bychom toto vše odváděli současně?
Pravděpodobnost blížící se nule. Tak to bude jenom v pohádkách. V realitě to bude dítě, které bude deprivované neexistencí rodičů. Dítě bez znalosti své dědičné zátěže. Dítě, které bude pravděpodobně žít v podmínkách neodpovídající jeho genetické výbavě, kde najít jakékoliv štěstí bude nadlidský úkol. Ano, můžete říct, i kdyby to klaplo jen u jednoho ze sta, bude to furt plus. Máte pravdu. Jenom nad tím nějak nejásám. Obávám se, že jinými cestami by šlo dokázat rozumný život třeba padesáti ze sta, a že babyboxy blokují hledání těch jiných cest. (ale třeba se mýlím.)
Nebude deprivované neexistenci rodičů, protože je za 6 týdnů právně volné a má nárok na milující rodiče. A genetická výbava neurčuje podmínky, ve kterých bude člověk šťastný. Kdyby ano, měli by to všichni sourozenci stejně, což sám musíte uznat, není pravda. Receptem na štěstí přece už vůbec není opakování chyb biologických příbuzných.
Proč tu tak nadáváte na program ČT. Opravdu nechápu. Programu máte v tv tak minimálně 35 k tomu tu je Netflix, vojo a internet, kde je mraky hovadin. Takže když vás program ČT nenadchl, není nic snazšího než tv přepnout jinam. Nebo si zahrát deskovou či přečíst knihu. Já mám třeba pohádky moc ráda. Některé více některé méně. Já jsem s programem v pohodě.
Možná proto, že ČT všichni platíme?
No jistě .o)) tam muselo být politiké zadání klidně od učitele. A hezky poslechli toť vše. Nehodnotím obsah ale provedení. Scénka s důchodci byla určitě vtipná.
Kdy jste se naposledy bavil se středoškolákem? Vážně si myslíte, že by si svou volnočasovou akci nechal naprogramovat učitelem? Určitě ne. Ani nyní, ani nikdy v historii. To právě k tomu věku patří. Jsou sví.
Mandatorní výdaje stoupají a kde na ně vzít? Na veškeré důchody dává stát 8,5% HDP. Za pár let se to zvedne až na 10%. Takže buď zvednout hranici odchodu do starobního důchodu, nebo zvednout daně, aby na vyplacení důchodů byl budget a nebo vyplácet na dluh. Ani jedno není populární.
Ze stránek České správy sociálního zabezpečení (finančně správní instituce státu: Přínos ČSSZ do státního rozpočtu tvoří více než 1/3 všech příjmů.
Neumím to spočítat, ale vzhledem k tomu, že se na důchod posílá 30% ze mzdy zaměstnanců a OSVČ odvádějí cca 15% na důchodové pojištění tak je to pravděpodobné.
Takže na důchody by možná bylo, kdyby se nemuselo dávat ze státního rozpočtu tolik těm, od kterých se nikdy nic nevybralo.
Nevím, jak ostatním, ale přijde mi logické, že čím více budete makat a do systému odvádět, tím více poté dostanete. Co nebylo logické bylo zrušení superhrubé mzdy, což pomohlo zejména těm nejbohatším. V nastupující krizi rozpočet přišel o stovky miliard a díky stranám jako je ANO, SPD a ODS teď místo toho platíme ročně 100 miliard na úrocích.
A taky vám přijde logické, že každý další ročník dostane ze stejné odvedené částky méně a méně?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Právně volné, ale musí se dovědět do určitého věku, že bylo odhozeno do boxu. Že zákona to tak musí být.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Odhozeno by bylo do popelnice. Do baby boxu je odloženo a dostalo od biologické matky šanci žít a mít milující rodinu.
1 odpověď