130% je dáno zákonem. Učitelé jsou jediní, kteří to takto mají dáno. Ale. Platí přeci rozdělení do tabulek dle délky praxe, tak jak mohou chtít všichni 130% průměrné mzdy? A ještě by mě zajímalo, jestli se na učitele bere stejný metr jako na ostatní státní zaměstnance. Tedy, kdo si zaslouží, dostane nějakou odměnu a kdo ne, tak nic. A posuzují to nadřízení. Pan Stanjura to kdysi řekl jasně, ne všem stejně, ale podle zásluh.
Správně, tak jako to mají poslanci. Tak jste to zřejmě myslela.
A co učitelé. Kolik hodin za cely rok učí ? Pokud odpracují tolik hodin jako normální pracující , tak zvládnou při svém vysokoškolském vzdělání i ty hodiny cizích jazyků. Jenom s ruštinou to naše děti daleko nedotáhnou , tak jako jejich dědové a báby.
Proč se ptáte, kolik učitel odučí hodin? Asi jste se chtěla zeptat, kolik si jich odpracuje. Můžu vás ujistit, že 8 denně.
Předpotopní myšlení. Vy se nedíváte kupředu a nemáte vize do budoucna? Chcete se vracet jak to dělají raci? Klasická výuka se neosvědčila, času na to měla dost. Je to přežitek, který nemá do budoucna co nabídnout. Je to kruté tvrzení leč pravdivé. I v minulosti se v životě uchytili hlavně ti nadaní, kterých je tak max. třetina. Škola tam mohla sehrát roli, ale ne zásadní. Pro většinu byly třeba integrály nebo derivace španělskou vesnicí a strašákem. Je i možné, že tehdejší učitelé byli nadáni větším učitelský umem.
Klasická výuka se osvědčila, na rozdíl od té současné.
Asi máte pravdu. Ovšem není to tak všude. Uznejte ale, že když máte ve třídě do 20-ti děti a k tomu asistenta je už vážně párovy učitel a dělení třídy trochu moc. U nás škola 16 tříd, v každé do 20 deti a v každé asistent. To už si říkáte, jestli opravdu tohle je potřeba.
Asistent pomáhá jednomu konkrétnímu žákovi, jinak nepomáhá učiteli vůbec s ničím.
Ne milá Simonko. Mohla dovolenou odložit a letět za tři čtyři měsíce. Já totiž už dvakrát zažila ,že se na palubě letadla ve výšce 10 kilometrů udělalo cestujícím nevolno, ztratili vědomí. Legrace to nebyla. Jednou letadlo doletělo do cíle a paní se udělalo lépe,ale přesto ji převzala záchranka. V druhém případě to bylo horší . Letadlo muselo nouzově přistát ,tři hodiny jsme stáli na cizím letišti, cestující se svou dcerou (jako doprovod) byl odvezen do tamní nemocnice . Takže vaše poznámka je nemístná. Být vámi tak létám jedině s letadélkem Káně.
A odkud víte, že se nedržela doporučení lékaře a kolik týdnů po operaci letěla?
Jenže je obrovský rozdíl mezi "soukromý" a "volnotržní". U nás sice máme spoustu soukromých škol, ale ty musejí vypadat a přesně splňovat státní parametry - parametry státního monopolu na školství, který vám musí udělit povolení, abyste si mohla školu vůbec otevřít. Jedná se tedy jen o školy státního typu v soukromých rukou. A učitelé v těchto školách se mají hůř nebo stejně právě proto, že tu není umožněn ten popout ze školství a daní - jinými slovy po soukromých školách není taková poptávka, protože jsou tu státní, které už byl občan nucen zaplatit, tak na co by dával další peníze za soukromou, která musí být z principu stejná, jako státní. Jinými slovy to, co je tu v sektoru soukromého školství nemá s volným trhem nic společného a podléhá to natolik státnímu nátlaku, že se ve výsledku jedná prakticky o státní školy, které se musí platit navíc - a proto se tam mají učitelé špatně.
Promluvte si s ředitelem soukromé školy, myslím, že se mýlíte.
Akorát, že ve školství je jich dost a je to více vidět. Takže se nedivím pak zdejším komentářům...taky znám takové "učitelky". Nevím jak by mohly pracovat hlavou, to by tam za prvé něco musely mít a je vůbec zázrak, když do té školy někdy dojdou...jestli vůbec na ty 4-5 hodin. Krom toho, dělají doma takový hluk, že jim fakt nevěřím nějaké vyčerpání.
Takže dost dětí chodí ze školy zhnusených ze svých učitelů, dost dětí se nedostane na vysněnou školu. Takhle to vnímáte ve svém okolí? Mám jinou zkušenost.
Z jaké statistiky o nemocnosti učitelů vycházíte? Nebo je to opět jen pocit?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Asi by bylo dobré si po sobě článek přečíst, než ho zveřejníte.