Už se těším, jak pan psycholog bude řešit duševní zdraví rodičů, jejichž děti se vztekají, řvou, někomu ubližují a oni aby nenarušili zdravý vývoj dětiček plácnutím po zadku, budou mít sami nervy v řiti...
Začala jsem dělat to samé co děti...Nervy v kýblu. Nic nefungovalo, když dostali ten svůj "záchvat" emocí.
Takže začnu kvílet jako ony, napodobovat jejich pohyby, klidně si i sednu na zem... A vlastně jim nastavím zrcadlo. Ony se pak většinou rozesmějí a začnou mne poučovat jak to dělávám já 🙂
Takový cirkus na kolečkách, ale... opravdu jen na takové to domácí divadélko 🙂 Nicméně kamarádka to už udělala i na autobusové zastávce když se jí holka válela po zemi a vřískala, že nikam nejede...taky si tam lehla 🙂 a holku úplně zaskočila, že začala spolupracovat.
Trauma a pocit hamby bude mít dítě z těch facek. Mimochodem - do jakého věku se děti smějí fackovat? Do věku, kdy facku rodiči vrátí?
A co když dítě bije a šikanuje jiné děti ve škole?...Jak budete řešit tohle? Jako, že mě nějaký sýgr zbije holku až se počůrá a vy mu pak jen domluvíte aby němělo náhodou traumíčko?
Facka dítěti je projev výchovného selhání rodiče. Tak to prostě je. Tečka.
Znala jsem manželský pár (již jsou oba po smrti), který s větou :"Kdo uhodí dítě je ubožák", takto bez jediné facky vychovali své 3 děti. To, co z těch 3 vyrostlo je zralé na psychiatrii (1 už tam i skončila a léčí se, 2. trpí depresemi). 2 se pak při výchově svých vlastních dětí motem "bez facky" rozhodně neřídili. U všech 3 ztroskotala manželství. Nadlidi, jejichž názor a pohled na věc je vždy lepší než ten ostatních a v žádném případě nesnesou kritiku. Hodně z toho pak přenesli i na své vlastní děti... Já sem párkrát v životě jako dítě dostala, většinou i zaslouženě (někdy za sestru), a omlouvám se, ale oproti nim jsem naprosto zdravý, vyrovnaný člověk.
Bezúčelné surové mlácení dětí je samozřejmě špatně, ale o to se zjevně panu psychologovi nejedná. Naopak fyzický trest má své misto když selže vše ostatní nebo nelze z nějakého důvodu uplatnit nic jiného. Děti vychováváme ne proto aby měly dobré pocity a byly spokojené, ale proto aby byly dobře připravené na nástrahy života, věděly jak se mají chovat a znaly hranice které se nemají překračovat. A je potom na nich jak s tímto naloží v dospělosti. Zajímalo by mě kolik dětí vychoval pan psycholog a jak?
Souhlasím. Několikrát jsem dceři domlouvala, aby nestrkala kancelářskou sponku do zásuvky...bez efektu. Pak už mi došla trpělivost a nervy a plácla jsem ji přes ruku; a byl klid.
Kolegyně v práci pak argumentovala, že dneska jsou přece ty zásuvky už "bezpečné" a nemůže se nic stát... - ano, u nás doma ty zásuvky máme, ale děda měl v domě ještě staré..., to dítě rozdíl chápat nebude.
Prostě se to nedělá - ať už jsou zásuvky jakkékoliv- tady jde o život.
Kolik stát vybere od pracujícího za dobu jeho aktivního života? Pracujeme celý život a proto máme nárok na "dostatečný" důchod. Odvedli jsme více než dostaneme. ..........
Vzhledem k tomu, že se to zde točí pořád dokola, tak na to odpovím. Číst neustále dokola ty nesmysly, domněnky, bajky,....... mě už nebaví. Přitom stáhnout data zabere cca 10 min a samotný výpočet v excelu je do 1 minuty (cca vypití 1 kávy). Data dohledatelná pro všechny co mají zájem. Dle diskuze to vypadá na zájem minimální, ale o to větší zapálenost "diskutovat".
Příklad (mírně zjednodušený) : odvody pracujícího zaměstnance po dobu 40 let, při průměrné HM (data stažena z Wikipedie) a následné čerpání průměrného důchodu
Takže převedeno do "češtiny" :
A čím to? Jednoduché. Brutální solidarita důchodového systému. Kdy ti vysoce příjmoví (říkám jim Sponzoři) odejdou s výměrem ve výši do 30% (poměr D k ČM), průměr je 59%, no a nízkopříjmoví dostanou až 90% ČM.
Asi tak trocha reality do těch emocí. Pořád musí platit, že životní úroveň můžeme mít jen takovou na jakou jsme schopni sami vydělat
Ještě bych od toho Vašeho výpočtu odečetla "půjčku" od státu, kterou jste si vybral jako dítě - stát za vás od narození do XX let platil zdravotní pojištění, do státní školky jste taky chodil takřka zdarma - to školkovné, ketří platili rodiče samozřejmě nepokrylo ani energie, natož personál, vybavení a údržbu školky. Na základku jste zřejmě chodil také do státní... a pak možná i na SŠ nebo i VŠ - to jsou za ty roky opravdu velké peníze. Ženy pak ještě ukrojí o něco více, protože zůstávají na RD.
Tady byl jeden diskutující, jehož manželka, pokud chtěla chemo, musela se naočkovat. Zemřela ještě než se chemo začalo. Na její tělo to prostě bylo moc.
Otázka, kolik by přežila. Ale i zvíře, když je nemocné, očkování se odkládá.
Očkování nezabrání šíření nemoci, mohou se nakazit naprosto stejně. Tedy váš šéf by měl tak jako tak smůlu v tom nakazit se v prostředí opíchaných.
Na černý kašel je povinně očkován každý snad třicátník. Ti mladší, nevím, od kdy se neočkují.
U dospělých je očkování na černý kašel pouze doporučeno alespoň 1x za život - toto již nehradí zdravotní pojišťovna, ale platíte si z vlastní kapsy (popř. by vám to mohl zaplatit zaměstnavatel, pokud vás vyšle na služební cestu do země, kde je toto očkování doporučeno WHO).
S tím očkováním u onkologických pacientů to bude věda..., můj šéf má všechna povinná i něco navíc, protože cestoval a náš zaměstnavatel na tohle dbá - bez těch očkování prostě nepojedete (a pojede někdo jiný). Dobrá fyzická kondice a nějaké to kilčo navíc mu taky hodně pomohlo to zvládnout (shodil, a naštěstí měl co; můj táta rakovině podlehl a ze 100kg chlapa zbylo necelých 60kg).
Černý kašel samozřejmě může dostat i naočkovaný a měl by mít lehčí průběh... u nás očkování ovšem zafungovalo na 100% a žádný z očkovaných na pracovišti se nenakazil - kolegyně s tím chrchláním chodila do práce více jak 1 týden (ještě předtím měla covid a ten ji rovněž sedl na plíce - a tak si myslela, že má horší průběh "nachlazení" protože se jí ještě plíce po covidu úplně nezahojili). Pak ji ale zavolal kolega z jiného oddělení se kterým dojíždí do práce (a od kterého se v autě nakazila), že má černý kašel.... Jako u nás v práci se to rozmohlo celkem doširoka 🙂, a chlapci, kteří měli doma těhule se běželi okamžitě naočkovat.
Takže zblblá jako polovina dalších felčarů? Hlavně napíchat? A onkologický pacient taky, jinak nemá nárok na chemo? Nebo ošetřuje mě přednostně opíchané a neopíchaní mají smůlu a na výměnu kloubů nemají nárok?
Cítíte se být lepší než takový prof. Pirk?
I doktoři jsou dobří a mizerní. MUDr. Z vás dobrého doktora nedělá. Někdy jsou to spíš mudrlanti než léčitelé.
Jestli jste ta z plicního v Berouně, jejíž poslední recenze jsou víc jak 10 let staré, tak to je pro mě bezpředmětný náhled.
Polovina plicních, kteří jsou zásadně pro, když je to může ohrozit. A půlka zásadně proti, protože negativní účinky a vážně příběhy u očkovaných jsou v podstatě smrtelné.
A co se týče studií, taktéž mám za sebou VŠ, kde právě probíhaly různé studie na podobná témata.
Dobrý den,
můj šéf letos v březnu již podruhé utekl hrobníkovi z lopaty (rakovina). Vždy se po chemo a rekonvalescenci vrátil do práce. Samozřejmě, že v době, kdy se na nemoc přišlo, jezdil na vyšetření, a čekal na operace, se očkovat nesměl. Ale velmi ocenil, že většina kolegů v práci povinná (i nepovinná) očkování má. Když přišel podzim a měli jsme běžné virózy nosil roušku a nechodil tolik do kolektivu. Když kolegyně do práce zatáhla černý kašel, šel raději domů, než se to rozneslo na další lidi (a u nás to chytili jen ti nenaočkovaní).
žloutenku typu B? jste v pořádku? tady se nebavíme o žloutence tzv nemoc špinavých rukou, ale o žloutence typu B! prosím vás tetanus se může rozjet leda v ráně, která nebyla špatně vyčištěna, je uzavřena a nejde do ní vzduch, každý normální rodič ránu svému dítěti ošetří, umeje, dezinfikuje.
Žloutenkou typu B se dítě může nakazit třeba hned během porodu a při pobytu v nemocnici. Přeji hezký den.
mohla byste tady prosím napsat, jak přesně dojde k přenosu těchto nemocí u normální rodiny, která má správné hygienické návyky, čistou domácnost a IQ minimálně 90? Co se dětské obrny týká, tak existuje i tzv vrozená, na které očkování stejně nepomůže.
Ráda bych vám řekla, jak přišel ke žloutence typu B tátův kolega (necelých 30 let)- ale ani on sám nevěděl. Bylo to hodně rychlé a v nemocnici umřel. Jeho manželka byla v té době TĚHOTNÁ, riziko nákazy tedy bylo reálné, následovala karanténa a vyšetření, a měli "štěstí" že přišli jen o tatínka.
Mě by třeba zajímalo ,kolik úmrtí ročně máme v bolestech na tetanus?
A spousty ročníku nemělo černý kašel a teď najednou očkování vyvanulo?
Taky v ČR nebylo tolik cizinců ze země, která na tom s očkováním není úplně nejlépe. Bohužel, někteří UA s sebou přivezli do ČR svrab, černý kašel a jiné lahůdky (toť naše zkušenosti z práce) - a to znamená, že riziko nákazy se zvýšilo. Očkují se novorozenci, děti v 10-11 a doporučuje se se nechat v dospělosti alespoň 1x za život přeočkovat - tady už všem zmiňovaným 18 bylo a je to váš boj, jestli se necháte naočkovat nebo ne... Loni se u nás černý kašel otočil, naštěstí je u nás většina lidí přeočkovaná i v dospělosti, takže ze 4 lidí, kteří přeočkovaní nebyli to chytli 2. 3 týdny kašlání, kdy nic nepomáhá a pak byl klid. Jedna kolegyně ovšem předtím prodělala covid a byla již delší dobu ve fázi, kdy se jí "hojili" plíce - s každým zakašláním skučela a protáhla se jí doba rekonvalescence.
Ano, ano, ... stát se nemá cpát mezi rodiče a dítě, ale má vám cpát peníze za rodičovskou dovolenou a platit dítěti zdravoní pojištění dokud nedostuduje. Nebo to vše platíte sami? Školku, školu taky platíte v plné výši bez podpory státu???
Nedivte se, že po vás stát chce, aby se dodržela nejaká pravidla. Stát potřebuje, aby z dítěte vyrostl dospělý výdělečně činný člověk, který za svůj produktivní život vrátí státní kase zpět to, co do něj investoval (i s úroky). A proto potřebuje, aby se produktivního věku dožilo co nejvíce dětí.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Vy jste tam byla ? Aha.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Hodně známých značek má skandály ohledně výroby...třeba takové H&M jich má spoustu. Doporučuji shlédnout video Odkaz 1