Jsem bezpartijní důchodce, kterého ještě baví život a nebojí se střetávat s názory jiných lidí, oponentů a slušnou formou říkat věci na rovinu .
Nemusíme rušit důchody aby bylo 5% na obranu. Stačí, když zrušíme z téměř půl milionové armády státních zaměstnanců 20%, 100% politických neziskovek, většinu nejrůznějších pseudoústavů ze kterých stát nic nemá a jenom je platí, zredukovat počet obcí na úroveň před rokem 1989, protože aby platil stát starosty a další aparát v každé Horní - Dolní dědině je zbytečný přepych, zredukovat Městskou policii, která narostla do obřích rozměrů a která stojí např. jedno krajské město 300 milionů ročně a tak by se dalo pokračovat. Ale to by museli mít naši politici "koule" a osobní statečnost, kterou samozřejmě nemají a politiku berou jako celoživotní dobře placený džob bez konkrétní zodpovědnosti za kvalitu odvedené práce.
Bavit se o bilanci rozpočtu za socialismu je oxymóron. Naše měna v té době byla vůči zbytku světa irelevantní. To je jako byste si dnes v nějaké vesnici natiskl kupu bankovek s čísly a řekl, že jste v přebytku, protože peněz máte dost.
Nezáleží na měně, ale co si za ni koupíte. Voda za sociku 90 haléřů za kubik, nájem za byt dvě stovky, rekreace na podnikové chatě v Krkonoších za pár halířů pro každého, našemu státu dlužili ostatní země, sám stát žádný záporný rozpočet neměl jako je dnes, ve školní jídelně jsem měl oběd za 2,80 Kč, mohl jsem si jít třeba třikrát na přidání a nemusela mě na to přispívat obec jako bohužel musí přispívat nemajetným rodinám dnes aby děti nebyly bez jídla a tak by se dalo dlouze pokračovat. Takže když zůstaneme u faktů a nebudeme strašit komunisty a politicky to zdůvodňovat, že jsme neměli svobodu slova a chyběli nám banány, tak vůbec nezáleží na měně, ale na tom co si lidé za ni koupí...
O snižování penzí zde není řeč. Jen prostě nesmí penze růst tempem posledních tří let. A: nikdo nechce zabíjet lidi, jen je hloupé zůstat bezbranným vůči ruskému agresorovi, který by nejraději uchvátil celou východní Evropu...
Růst penze pro důchodce o 350 Kč oproti Fialových 19 000 Kč měsíčně se vám zdá velké tempo...
Všude to nebylo jako v Janovicích. Na druhé straně přece když jde člověk na vojnu, tak předem ví, že nejde na rekreaci, ale do společnosti lidí, která má svůj řád, který je nutné dodržovat. Bohužel dnešní rozmazlená a vyhulená mládež má úplně jiné hodnoty než nějaké češství a to už vůbec nemluvím o nějakém vlastenectví, protože k tomu přispívá i současná politická garnitura, která ani žádné národní hodnoty nevyznává a jenom se soustřeďuje na EU..
Víte co by to stálo státní kasu, udržovat půlmilionovou armádu? V porovnání s tím jsou výdaje za F 35 drobáky. ČSSR měla na svou velikost obří armádu, ale také to znamenalo obří výdaje na obranu, znamenající nízkou životní úroveň obyvatel a nedostatkové základní životní potřeby . Poraďte vy ekonomický génie, kde na to vzít?
To je zajímavé. Za sociku jsme na půlmilionovou armádu měli a státní rozpočet byl přebytkový. Tak kde je asi chyba?
Za to budou z Moskvy prémie!
Děláte to dobře, žádná hrubá proruská propaganda, nakonec na to mají svoje lidi, pan Medvěděv a jemu podobní.
Prý "nevytvářet nepřátelskou atmosféru", jenom toho ruského "Hitlera" moc neprovokovat, že ano, vy jste opravdu kabrňák a falešný až to bolí.
Když nejsou fakta, tak se na to musí jít politicky, že pane Herman. Nebo si myslíte, že jsou Vystrčil a Pekarová hrdinové, když jezdí za státní prachy na Tchaiwan a dráždí Čínu, která je stejně příbuzensky i ekonomicky s ním propojena a tyto návštěvy jsou jenom utrácením peněz daňových poplatníků ?
Všechno to je pouze hra na vojáčky, která nás stojí každoročně kolem 150 mld za co by bylo mnohem užitečnější postavit nové dálnice, školy atd. Vojenská praxe na Ukrajině nás už třetím rokem učí, že když nedojde k atomové válce, což není reálné, protože by zničila civilizaci, tak nejdůležitější věcí vedle dronů, děl, letadel a tanků jsou vojáci, kteří dobývají a obsazují dobytá území. A těch je potřeba opravdu hodně, desetitisíce, statisíce...A ty nemáme, tak na jakou válku se připravujeme. Nás nezachrání předražené ef pětatřicítky dodané za deset let, ale kdybychom měli pravidelnou dobře secvičenou a podstatně modernizovanou půl milionovou armádu, samozřejmě na vyšší úrovni než byla za sociku, pak můžeme hovořit, že máme nějakou slušnou základnu na obranu státu. Ale v současné době si pouze nalháváme sami sobě, že jsme schopni se ubránit. A spoléhat na NATO je dost iluzorní, protože v případě války se nejdříve každý stát začne starat sám o sebe, zvlášť po vybrakovaných zásobách zbraní které šly na Ukrajinu, a teprve potom nám možná někdo pomůže...A ty hrátky mezi Řehkou a Černochovou jenom svědčí o nekompetentnosti velení a podtrhují žalostný stav naší armády...
Neschopný Brusel shání nové pravomoce, jak zabránit schopné Číně v nárůstu jejího dovozu do zemí EU. A přitom to je tak jednoduché. Stačí být lepší než Čína...Jenže to bychom nesměli mít "Gryn dýl", emisní povolenky, neschopnou evropskou komisi v čele s von den Leynovou a tak by se dalo pokračovat...
Je to hnus, když si uvědomíte, jak takovéto pijavice spolu se svými kamarády vycucávají legálně státní rozpočet a prakticky se nic neděje. A to určitě není jenom v Praze, kde si státní úředníci zodpovědní za hospodárný výkon svých funkcí prakticky dělají co chtějí a vládní garnitura to přehlíží a toleruje. V každé prosperující soukromé firmě musejí být vynaložené peníze na mzdy včetně odměn podložené odvedenými výkony, což ve státní zprávě se vůbec neděje. A ten zoufalec, co nárůst milionových odměn zdůvodňuje inflací by se měl dát vyšetřit k Chocholouškovi...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ano, jak s oblibou říkají s nostalgií pamětníci socialismu, všechno bylo a skoro zadarmo. No ale je třeba k tomu dodat, že to bylo proto, že komunisti ve 48 vše ukradli těm, kteří to vybudovali a udržovali v chodu. To pak za 40 let socialistického managementu vyjedli a přivedli ke krachu. Lidé byli také jeden ze státních zdrojů, takže jejich práce byla levná. Navíc mohli pracovat v těžkém průmyslu, stavebnictví nebo zemědělství, nic jiného tu nebylo a západní svět nám veselé ujížděl. Ano, vše základní pro lidi bylo, jídlo, oblečení, základní bydlení, energie. Ale pokud jste z toho ráje chtěl odejít, tak vás zastřelili na hranicích, letět letadlem na dovolenou kamkoliv do světa bylo z říše snů, jet koncert Rolling Stones nebo Woodstock, lyžovat do Rakouska, Itálie, koupit si auto jaké chci, i televize byla problém natož barevná. A souhlasím, že lidi, kteří tohle nepotřebovali, si žili dobře, ale co lidé, kteří by toto chtěli?
1 odpověď
Jsem bezpartijní důchodce, kterého ještě baví život a nebojí se střetávat s názory jiných lidí, oponentů a slušnou formou říkat věci na rovinu .
0
Sledujících
1
Sleduje
Jsem bezpartijní důchodce, kterého ještě baví život a nebojí se střetávat s názory jiných lidí, oponentů a slušnou formou říkat věci na rovinu .
0
Sledujících
1
Sleduje
Pane Ochotnický, rád diskutuji slušně a věcně, což je náš případ. Ano, máte pravdu, po roce 48 nucená kolektivizace, zestátňování atd. byla od komunistů prasárna. Ale když postoupíme dál po téhle smutné kapitole, tak musíme uznat, že se za sociku vybudoval slušný základ prosperujícího státu. Ať to již byly elektrárny, hutě, metro, dálnice, prakticky soběstačné zemědělství, cukrovary, v Plzni jsme vyráběly komponenty pro jaderné elektrárny, textilní průmysl, konzervárny, automobilové a motocyklové odvětví a určitě mnoho dalších evropských, někdy i světových výrobců, třeba hodinky PRIM. Po roce 1989 vlastně došlo k podobnému i když zastřenému exesu, kdy byly vytunelovány nejrůznější podniky, zavřeny a převedeny do zahraničí konzervárny, cukrovary, hutě, rozkradena celá českosl. námořní flotila, banky a tak bych mohl pokračovat, vše pod pláštíkem Klausovy privatizace. Stovky miliard bylo rozkradeno. To bylo v pořádku? A co jsme vybudovali po roce 1989? Několik stanic metra, několik stovek km dálnic, s německými vlastníky jsme rozšířili automobilku. Žádná nová elektrárna, ještě že máme tu atomovou z minulého režimu, žádné nové hutě , ale likvidujeme ty co desítky let fungovaly atd. Můžete říci, že to je trh, který rozhoduje, které firmy přežijí a které nepřežijí. Ale ono to tak zdaleka není. Bohužel existují nejrůznější politická zadání, kdo dostane palec nahoru a kdo dolů. A úplně nakonec. V roce 1989 měla ČNB uloženo 105 tun zlata a další tuny ve zlatých mincí, Vše bylo za podivných okolností rozprodáno a teď začínáme znovu. Proto neopakujme chyby minulosti a dívejme se vpřed