Musím se pana premiéra zastat. Mluvil o PLATECH, tedy odměnách ve státních institucích. Ty může premiér ovlivňovat mírou vrchovatou, v nadsázce jedním podpisem pera. To je za osm let splnitelné.
Autor článku však někdy (nevím proč) hovoří i o MZDĚ. A to je ovšem něco zcela jiného než PLAT. To je odměna v soukromých společnostech (např. zahraničních). Tam může pan premiér příjem ovlivňovat minimálně.
Proto pan premiér zcela logicky hovořil o PLATU a ne MZDĚ.
Dvě faktické připomínky:
1) V šeru dávných věků neexistovala žádná řeka s názvem Berounka. Té řece se říkalo (ještě celkem nedávno) Mže.
2) "A Labe by se vlévalo do Vltavy." Tak to tedy nikoli. Ne že pravidla stanovená nejsou, jsou (viz hledání pramene Amazonky českou expedicí), ale u nás se nikomu nechce šťourat v zažitém systému. Na Mělníku je situace jasná a jednoznačná. Labe přitéká od Prahy (splňuje všechny čtyři základní podmínky). Otázka tudíž je jak se jmenuje vodní tok přitékající od Brandýsa. S tím jsou ovšem spojené šlamastyky další, např. název města Vrchlabí.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
"Římské klimatické optimum znamenalo, že mlčely sopky, dvě stě let po smrti Caesara nebyla žádná větší erupce."
Caesar byl zavražděn roku 44 př. n. l. (15. března). Takže - dvě stě let od jeho smrti uplynulo 15. března 156 n. l. Erupce Vesuvu (Pompeje a spol.) začala 24. srpna 79 n. l. krátce po poledni.
Autorem uváděná věta (a tudíž i závěry z ní plynoucí) je dezinformace.
1 odpověď