Kdo by se divil, když před nimi stále odstrkují to, s čím léta počítali a pro co pracovali. Cítí se poškozeni, podvedeni. Zvlášť hraniční ročníky, jako jsem třeba já. Lidi o rok mladší mají jiné podmínky, než já, protože to tak prostě, někdy v úterý odpoledne, někdo rozhodl, že zrovna tento ročník bude hraniční.
Naprosto s Vámi souhlasím, prostě někdo někde určil, že to bude právě tenhle ročník. Zdraví už není co bylo dříve, člověk nemůže pomoct ani starým rodičům nebo dětem s vnoučaty, protože musí do práce.
Přesně, vyrostli jsme za soudruhů, dospělý život v relativní svobodě a teď, když bychom měli jít do důchodu, tak nám ho neustále oddalují, takže mám pocit, že se ho ani nedožijeme. Přitom bychom se potřebovali starat o staré rodiče a pomáhat mladým, aby mohli jít pracovat, hlídáním dětí. Jenže ještě spoustu let před námi, přitom zdraví jde do háje, jsme unavení a ulítaní, žádný čas sami na sebe. Naše generace to odnesla opravdu úžasně
Přesně tak, celý život jsme chodili do práce, šetřili…, teď máme staré rodiče a vnoučata, ale nemůžeme jim pomoct, protože nám stále oddalují odchod do důchodu, stejně tak, jako využití předčasného důchodu. A úspory nám “sežrala” inflace.
Samozřejmě, že každý je strůjcem svého štěstí, ale pokud člověk není zdravý, žije sám a ještě se stal, ne vlastní vinou, hříčkou osudu, tak si opravdu moc vyskakovat nemůže.
Osobně tohle pro mě není jen o penězích, ale spíš o vztazích mezi lidmi, kdy jsou senioři a lidé před důchodem stále osočování, dělá se z nich nepotřebná škodná a vlastně brání všeobecné prosperitě.
Změnu v roce 1989 jsem radostně vítala, ale teď, po 35.letech přiznávám sama sobě, že tak, jak se k sobě lidé chovají dnes, obzvlášť mladí ke starším a starým, to opravdu v bývalém režimu nebývalo.
Ano nutí. Společnost. Od plno kamarádek mám potvrzeno. Že jakmile se začne zena blížit k třicítce, tak tlaky na to, aby si pořídila dítě jsou prý na denním pořádku.
Nechci moralizovat z pozice věku, ale pokud si žena pořídí dítě jen na nátlak společnosti, tak skutečně neštastná bude jen ona a spolu s ní i dítě. Společnosti to bude tak nějak jedno.
Ano, milá autorko, tak, jak se mění doba, mění se i babičky a dědové. Nemají bohužel tolik času, ale když už hlídají, tak hlídají rádi a především s láskou 🥰Ale ne s tou opičí, s ušlapanou cestičkou a utvrzováním , že jejich dítě je absolutně nejlepší, tak, jak to dnes dělá většina rodičů ( čest výjímkam). Je to láska, která je upřímná, ukazující, že svět není vždy jen procházka růžovým sadem, že přijdou chvíle, ve kterých by se dítě nemělo zhroutit, ale mělo by si umět poradit a nepropadal trudnomyslnosti 😉
Hezkou neděli všem babičkám a dědům🙋
Myslím, že jste vyjádřila názor spousty babiček i dědečků. Děkuji 😊.
Tak ať Vám to odsýpá. No já mám v plánu pracovat do 60. Tam pak udělám rekaputilaci jeslti ještě nějaký rok utáhnu nebo ne. Naštěstí si mohu dovolit přestat chodit do práce.
Taky plánuju udělat rekapitulaci, po šedesátce a uvidím, jak se budu cítit. Jsem rozhodnuta se i uskrovnit, pokud bude třeba. Tak ať se Vám to podaří podle plánu :-)
No neumím si představit, že další generace se vůbec té 70 ve zdraví dožijí, když jim plánují důchodový věk v 70, tak to tělo prostě nědá. Stres, vyčerpání. Už těch 65 je dosti vysoká hranice na důchod. Doufám, že těch 9 let ještě doklapu.
Úplně Vám rozumím, mám to stejně, jenom těch let na doklepávání už mám o dva méně.
Ale tady jde spíš o čas který Vám zbyde po práci, Ráno je jedno zda jdu do práce za světla nebo za tmy. Ale už mi není jedno, že by se v říjnu stmívalo už po 17:00, když se může člověk ještě jít věnovat outdorovým aktivitám nebo něco udělat na zahradě. Chápu neplatí to pro lidi, kteří ven nechodí a tráví čas u televize nebo u plotny.
Chápu, že na zahradě nebudete pracovat při umělém osvětlení, ale jít ven po setmění snad nikdo nikomu nezakazuje. (Mimochodem, volný čas netrávím ani u televize a plotny, ale právě venku).
Máte pravdu a navíc v létě se spát za světla nechce,a tak se chodí později a ráno ta hodina spánku chybí.Je to vidět na autobusových zastávkách,kde většina lidí zívá. A je větší nehodovost.
Přesně tak, za světla se v létě spát nechce, ale vstát se ráno musí. Bohužel, vítězí argumenty, že lidé chtějí v létě grilovat...
Casova pasma jsou lidsky konstrukt, denni doba se prubezne cely rok posouva jednim ci druhym smerem a tomuto rytmu je podrizen cela priroda. Takze casove pasmo neni zadny prirodni zakon a je jen na nas si cas nastavit tak jak nam to vyhovuje a za me jednoznacne chci tzv. LETNI CAS !!! K cemu mi bude v lete svetlo uz ve 3 rano proboha????
Ani v létě není světlo ve 3 ráno. K čemu je mi v létě světlo do 22 hodin?
Jsem zvědav jestli tady nějaký důchodce napíše, že je mu líto když nemůže vídat vnoučata co nejvíce 😁
Myslím, že takových se najde spousta, bohužel, většina z těch, kteří mají ještě malá vnoučátka musí ještě hodně dlouho chodit do práce. A věřte, že ve vyšším věku už člověk nemá tolik síly, aby zvládal všechno tak, jako v mládí.
Jsem pro zachování přirozeného běhu času.
Zvlášť, když Praha leží prakticky na 15. poledníku, tedy v poledne je opravdu poledne i podle slunce.
Cokoli jiného mi argumenty shrnutými v tomto článku připomíná sociální inženýrství až rudé “poručíme větru, dešti”.
Naprosto s Vámi souhlasím. Jednoznačně ponechat přirozený čas. Myslím, že stále ještě existuje hodně zaměstnání, ve kterých začíná pracovní doba brzy ráno a také spousta lidí, kteří musejí za prací denně dojíždět.
Vždy, když čtu názory, aby byl celoročně ponechaný letní čas, představím si člověka, který pracuje v kanceláři a má vzdálenou 15 minut chůze od svého bydliště.
Osobně celý svůj dospělý (pracovní) život vstávám před pátou hodinou a letní čas považuji za peklo.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ta doba v sobě měla opravdu hodně špatného, podobně, jako má ta současná, ale konkrétně ananas jsme měli každé svátky, stejně jako mandarinky, pomeranče, banány, hroznové víno a kokosové ořechy. Tak nevím, možná, že jsem žila v jiném státě, než který je tady popisován.