Autorko, je možné, že se v českých kuchyní takto vaří.Já naštěstí žiju na Moravě, takže u nás rozhodně ne. Fotka s WC mísou má popisek v polštině! Nesnáším takové to házení do jednoho pytle! To, že někteří jedinci neumí vařit a spokojí se s málem, neznamená, že neumí vařit celý národ. Ale asi je to podle hesla, podle sebe soudím tebe!
To je zase článek, před 14 dny jsme letěli do Řecka. 4 členná rodina, dcery už dospělé. Bylo to přes cestovku, každý jsme si mohli zabalit k odbavení kufr o váze 24 kg + příruční zavazadlo 8 kg. Tedy celkem jsme si sebou mohli vzít jako rodina 128 kg. dokážete si představit, co bychom sebou museli táhnout? Já s manželem jsme měli 1 střední kufr o váze 18 kg, holky každá svůj malý kufr, velikostí odpovídající příručnímu, o váze cca 8 kg. Na zádech batoh s nejnutnějšími věcmi (co kdyby kufry nedoletěly) a elektronikou, doklady...Jako šmudly jsme tam nechodili, dokonce jsem spoustu oblečení ani nakonec neměla na sobě, protože jako vždy, jsem si vzala i něco navíc, pro jistotu 🙂
Před týdnem jsme se vrátili z Řecka. Měli jsme hotel doslova pár metrů od moře. Byl tam i bazén. První den jsem šla vyzkoušet, co na něm ti lidi vidí. Vlezla jsem tam, voda ještě teplejší jak v moři (a i tam byla teplá a teplota vzduchu se pohybovala celý týden od 33-38 stupňů) a silně čpěla chlorem. No nic, zaplavala jsem si tam a zpátky a šla se koupat do moře. Víckrát jsem do bazénu nevlezla :-)
Učím v MS, jakékoliv jídlo které je z ryb, děti odmítají až na asi 2 výjimky ve třídě. Pomazanku z ryb niko nejí, všichni raději suché pečivo Zeleniny a ovoce mají děti opravdu dost a rozmanitý výběr. Luštěniny jedí také opravdu výjimky. Celý den pije většina děti neslazenou vodu. Některé děti nepijí ani čaj, sirup, mléko ale pouze vodu. Kdo tohle vymýšlí, toho bych fakt chtěla vidět.
U nás se vyváží popelnice 1x za 14 dnů co si pamatuju. A stačí to, dost často ji nemám ani plnou. Jsme 4 členna rodina. Třídime papír, plasty, hliník, sklo. Ty odnáším do kontejneru které jsou rozmístěny po vesnici. Máme velkou zahradu 2/3 neobdělávám, posekanou trávou mulčuji záhonky, zbytky z kuchyně na kompost, zbytky jídla slepicím.
A já včera byla něco vyřizovat v Brně, dala jsem si 2 malé kopečky zmrzliny a platila 80 Kč. A nedávno jsem si byla sednou v jedné kavárně, dala jsem si jen malý dortík a k tomu perlivou vodu a platila 210 Kč. Super draho je všude! V Chorvatsku pamatuju, že jeden kopeček byl na rozdíl od našeho minimálně dvojnásobný,
Byla jsem tam před měsícem a byli jsme 3 noci ubytovaní v Mestre, což je předměstí Benátek, takže jsme platit nemuseli. Ovšem i tak jsme se museli zaregistrovat v aplikaci a tam zadat vyjímku a adresu ubytování. Problém byl, že se registrace a platba provádí přes www..... stránky které nefungovaly. Zkušela jsem to asi 20 minut znovu a znovu a nic. Takže jsme šli bez toho a naštěstí nás nikdo nekontroloval
Krkonoše, Sněžka, byla jsem jednou před 20 lety a stačilo. Milion lidí, protivní číšníci, vše předražené. Já raději do Rakouska, do Alp, koupím si za asi 80 Euro tamní summer card na 5 dní a mám lanovky zdarma, bazény, vstupy do mnoha památek, hradů, soutěsek také zdarma, na některé atrakce slevy. Jídlo špičkové, za cenu skoro jak u nás. Za parkování se neplatí, nikde nejsou žádné fronty a davy lidí. Příroda přenádherná - kam se hrabou Krkonoše. Bohužel musím říct, že k nám na dovolenou už nejezdím!
Já bohužel nemám moc ráda jablka. Způsobil to můj děda, který měl velkou zahradu a jablka a jabloně miloval. Rouboval, staral se o ně a pak nás nutil je jíst. Jenomže jsme museli jíst ty špatný, ty co vypadaly nezdravě, protože ty se rychle kazí a museli by se vyhodit. Ty co vypadají krásně, dlouho vydrží a budou se jíst, až koncem zimy, až budou vypadat také špatně🙂 Pamatuju, jak můj děda ty špatné, nahnilé jablka vykrajoval a jedl. Dožil se 94 let a zemřel na chřipku.
Děti v mš by měli být zdravé hlavně proto, že absolutně nezvládají hygienu. Jsou mezi sebou v blízkém kontaktu, hlavičky pořád u sebe. Utírají si sopel do rukávu, někdy mají usoplenou celou paži. Pak sáhnou na hračky a šíří se to dál. Taky jim teče zelený sopel až na bradu, některé ho srkají pusou 🙁, neumějí se pořádně vysmrkat, takže je to na učitelce. Zažila jsem třeba, že jsem dávala dítě vysmrkat a než jsem správně nastavila kapesník k nosu, chlapeček byl rychlejší a já měla sopel na dlani, nebo vedete na procházce dítě za ruku a zjistíte, že lepí . Jak by vám bylo milé matky, co dáváte své nemocné děti do MŠ, když byste museli utírat sopel půlce třídy, dítě by k vám přišlo a kýchlo by vám přímo do obličeje, protože si prostě nadávají ruku před pusu i když se jim to snažíme připomínat. A děti taky všechno prásknou. Dopoledne se zdá být dítě celkem OK, odpoledne se začne najednou dávit, zjistíme třeba i teplotu a dítě Vám řekne "maminka mi ráno dala stopkašel a sirup, abych neměl teplotu"
To jsou pěkné kecy. Moje babičky, která odcházely do důchodu v 54 letech a teď by jim bylo skoro 100 let, celý život těžce dřely na poli, měly dobytek, tahaly vodu ze studny, jedna ji měla od baráku téměř 100 m daleko. S dědou postavili barák a to vše ručně, žádná technika nebyla a po válce byla zničená celá vesnice, vždycky vzpomínala, jak házela cihly a křidlice nahoru na půdu. Dědové samozřejmě dřeli také, byla taková doba a ti lidé byli prostě sedření, proto vypadali staře brzy. V 50 letech to už prostě byli starci nad hrobem, ani ti lidé se nedožívali vysokého věku i když v naší rodině ano - všichni se dožili kolem 90 let. Moje mamka (nyní 75) vařila ve zvláštní škole internátní. Tahala těžké kastroly...byla to taky pěkná dřina a pak se ještě až do smrti starala o své rodiče. Dnes má malý důchod, zdraví a záda a ruce v pr...i. Otec to stejné, byl zedník, později mistr na stavbě. Byl velmi šikovný, ale také dřel a z práce ještě na fušky, aby rodina měla auto, televizi.. Z normální výplaty se našetřit nedalo. Z těžké dřiny mu ve 38 letech zjistili oboustranně rozšířené srdce, které mu začalo selhávat, teď je 12 let po transplantaci. Já učím ve školce a je mi čerstvých 50. Práce mě baví a mám ji ráda, ale je to také pěkný záhul. Opravdu si neumím představit, že v 67 budu mít na krku ještě 28 dětí, tak jak to mám teď.
Pracuji v malé vesnici na ZŠ + MŠ, kde se vaří obědy asi pro 50 dětí + 10 dospělých. Je tam jedna paní kuchařka, která vaří opravdu výborně. Už jsem pracovala na více školách a tady je to luxus. Navíc paní kuchařka ani není kuchařkou vyučená, má nějakou SŠ s maturitou. Vaření ji baví, jak sama říká, vaří po domácku. A já ji fakt obdivuju, že za ty peníze, to vůbec dělá a navíc tak výborně. Jídla nejsou stereotypní, mám pocit, že za ty zhruba 2 měsíce co tam jsem, ještě nebylo stejné jídlo 2x. A z polotovarů se tam moc nevaří, snad jen rybí prsty a ještě něco. Například i knedlíky si vaří sama
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ale jo, jsem pro. Mě to štve a přemýšlím o tom už dlouho. Třeba beru léky na cholesterol a na tom platíčku je 10 tabletek, jsou poskládané do obrazce a vždy na platíčku je 5 volných čtverečků, kam by se vešla tableta, takže by se jich na 1 platíčko vešlo 15. Používám krém na obličej - je zabalen nejdřív v papírové, velké krabičce, pak v plastové krabičce. Víčko té plastové krabičky je hodně vysoké a jak po chvíli mazání člověk zjistí, krému je tam troška(bez brýlí nepřečtu kolik ml), protože plastová krabička má dvojité stěny. A tak by se dalo pokračovat.
1 odpověď