No je to vždycky tak trochu "koňský handl. Ten se snáze provozuje, když mají konzervativci 121 poslanců, než když jich bylo 365. James Cleverly vyhrál ve 3 kole o parník, získal ve 3 kole podporu 39 poslanců, jeho soupeři Kemi Badenoch a Robert Jenrick 30 a 29. Všeobecně se mělo vítězsrví Cleverlyho za naprosto jisté, zvláště, když ve 3 kole vvřazený Tom Tugenhat dispononoval podporou 20 poslanců a s spolu s Cleverlym byl považován za reprezentanta spíše levého křídla v konzervativní straně, (Allison Pearson, hvězda žurnalismu Telegraphu, o jejímž vysokém kreditu mezi konzervativci nemá nikdo nejmenší pochyby, publikovala článek, kde říká, že pokud zvítězí Cleverly, přestoupí k Faragovi do Reform).
Přejme Kemi úspěch, nebude to mít lehké, hodně konzervativců už je u Farage.
Několik myšlenek z Ambrosseti fóra evropských elit na jezeře Como:
Meloni: V roce 1990 12 států EU vytvářelo 26,5 % světového HDP , dnes 27 států vytváří 16,1 % světového HDP. Amerika inovuje, Čína z části kopíruje, EU reguluje.
Draghi: Evropa se střelila do nohy, špičkové start-ups disponují v USA 61 % financování, 17 % disponuje Čína a Evropa 6 %.
Fredrik Persson, šéf Business Evrope, máme tu regulatorní tsunami. znaamená to likvidaci malých společností.
Draghi: disponibilní příjem v Evropě má poloviční růst ve srovnání s USA. Viníkem je technologický sektor, jednotný trh EU má pouze 4 z 50 velkých digitálních společností, 6 největších platforem sloužících evropanům, je vlastněno USA, 4 Číňany.
Pokud se dostaneme ke kapitole auta, musíte plakat.
Orbán: Nepotřebujeme,společný dluh ani fiskální unii, potřebujeme méně byrokratů . .
Nedávno tu bylo interview novináře s p. Fialou. Žurnalista mu připomněl jeho silně kritické výroky k Evropské Uniii z let 2015/20166 a jeho dnešní postoj. Fiala odpověděl, že on své názory nezměnil, ale změnila se EU. Ano, změnila, ale k horšímu.
Nejvíce oceňovaný příspěvek v diskusi byl: pro zasmání dobré
Před lety jsem si pravidelně bral taxi na letišti Manchester. Několikrát měl řidič taxiku na předním panelu řadu cigaret různých značek. Nabídl jsem mu dejte si Spartu neljepší českou cigaretu. Odpověděl, že je už několik let nekuřák a že je má za poloviční cenu pro své zákazníky. V práci obstaráva cigarety pro celou naši skupinu sestra jednoho z kolegů, která byla letuškou u British Airways
Dnes krabička Spart stojí 156 Kč. Myslím, že Stanjura a jeho boys na Min. Financí o Lafferovi nikdy neslyšeli. Připravte se na propad příjmu ze spotřební daně u cigaret. .
Stan Sidlichovsky
Důvěru kmenových členů Konzervativní strany Rishi Sunak nikdy neměl. Když v posledním kole volby šéfa konzervativců, kdy volila členská základna, stál proti Lizz Truss -dost výrazně prohrál. (muž č,2 britské vlády min. financí Jeremy Hunt vypadl hned v 1.kole) Katastrofálně pro konzervativce dopadly i poslední doplňovací volby. - ne že by labouristi dostali více hlasů než v posledních volbách, ale proto, že konzervativci se neobtěžovali přijít k urnám.
Výraznou přesilu konzervativců v parlamentu zajistil konzervativcům Boris Johnson (80 poslanců). Ty mejdany v zahradě Downing Street v době covidu by mu leckdo odpustil, ale on ještě k tomu příšerně "zezelenal" a ještě zkracoval ty nesmyslné termíny EU.(prý z tlaku jeho nové manželky což není okolnost polehčující, ale přitěžující).
Sunak Intrikoval jak proti Borisovi Johnsonovi tak i proti Lizz Truss, která měla podporu mnoha významných britských ekonomů.V Telegraphu je nyní řada článků obhajujících Liz Truss, autoři tvrdí, že Liz Truss měla pravdu.
Jak píše v Telegraphu Allison Pearson (o jejíž vysokým kreditu v řadách konzervativců nikdo nemá pochyb) nadějí strany v tuto chvíli jsou 3 ženy - Priti Patel, Kemi Badenoch a Suella Braverman.
Možná, že budu trochu off-topic, ale kdykoliv čtu o prohraných/vyhraných válkách, tak se mi v pamětii vždy vybaví jedna epizoda z knihy Dr.Falla věnované válce Francouzů v Indočíně v letech 1946-1954. Název knihy je “Street without Joy”. (Dr. Falla – Francouze – zabila v roce 1967 ve Vietnamu nášlápná mina).
(Přeložit to nemohu, tak to výrazně zkrátím a převyprávím vlastními slovy, I když se tím ztratí ten půvab Fallova jazyka).
Příběh se odehrává v roce 1953 v Kambodži, kde je autor s jednotkou kambodžské armády, v jednotce působí jako poradci francouzští důstojníci a dr. Fall potřebuje se večer dostat s konvojem do hlavního města. V oblasti žádné nepřátelské jednotky nejsou a tak poradci zde tráví docela příjemný čas.
Z transportního oddělení ho kambodžský voják s omluvou posílá na tenisové kurty, kde francouzský důstojník, který musí podepsat jeho cestovní povolení hraje s kolegou tenis. U stolku vedle kurtu sedí jejich manželky, oblečené dle poslední pařížské módy a obsluhované v uctivé vzdálenosti stojícími 3 kambodžskými sluhy.
V té chvíli na kurt přichází kambodžský seržant (v originále master-seržant, to nevím, co to je za hodnost) ve francouzské uniformě, s 3 řadami vyznamení za Italskou kampaň v roce 1943 a účast v bojích na Rýnu v roce 1945. V levé ruce drží cestovní příkazy pro konvoj, které musí francouzský důstojník podepsat.
Když důstojníci přerušili hru a osvěžovali se u stolku jejich manželek, kambodžský seržant zasalutoval, přistoupil ke stolku manželek a předal důstojníkovi příslušné cestovní příkazy.
Rozlobený důstojník: “Seržante, vždyť vidí
Důvěru členů Konzervativní strany Rishi Sunak nikdy neměl. Když v posledním kole volby šéfa konzervativců, kdy volila členská základna, stál proti Lizz Truss -dost výrazně prohrál. Katastrofálně pro konzervativce dopadly i poslední doplňovací volby. - ne že by labouristi dostali více hlasů než v posledních volbách, ale proto, že konzervativci se neobtěžovali přijít k urnám.
Intrikoval jak proti Borisovi Johnsonovi tak i proti Lizz Truss, která měla podporu mnoha významných britských ekonomů.V Telegraphu je nyní řada článků obhajujících Liz Truss, autoři tvrdí, že Liz Truss měla pravdu.
Jak píše v Telegraphu Allison Pearson (o jejíž vysokým kreditu v řadách konzervativců nikdo nemá pochyb) nadějí strany v tuto chvíli jsou 3 ženy - Priti Patel, Kemi Badenoch a Suella Braverman.
0
Sledujících
2
Sleduje
0
Sledujících
2
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Kd\yž čtu v jakýchkoliv mediích komentáře pod článkem o Evropské unii, tak bych si myslel, že volby musí vyhrát Svobodní. Tak - proboha-, proč se potácíme u dna?
1 odpověď