Moc to nesleduji, máte pravdu.
Ale tohle vidím takhle.
Když v létě mají solary nadvyrobu, tak jde cena do mínusu a dokonce se solary odpojují od sítě.
Takže, když jsou odpojeny ta se jim neplatí. Proto je v plánu méně peněz.
A běžní odběratele budou také platit méně.
V čem se mýlím?
Je to ještě složitější. Odpojit Vás nemohou pokud nejste registrován jako zdroj pro vyrovnávání sítě. A to jsou většinou u ,,nás" plynové elek. Jedno je ,ale jasné nižší cena nebude. Když půjde dolů trh dlouhodobě i klidně do mínusu ,tak to stát namastí prostřednictvím ERU . Vemte si ČEZ -pěkně bohatá pokladnička státu.
To je ten zákon kvůli kterému máme pomalu nejdražší energie v Evropě? A který měl být už před deseti lety novelizován?
Vy asi taky rejžujete na solárech. Prachy tekly proudem.
Novelizován byl. Ale to asi nevíte. Bohužel Vaše cena elektřiny není dána žádným zákonem,ale řídí s trhem-burzou v Německu.
Z Vaší prudké reakce nevíte o nákladech při provozu FVE nic.
On někdo porušil smlouvu. Nebo ji vypověděl?
Napište kdo a jakou.
Nejlépe dejte odkaz.
Energetický zákon .Najděte si co všechno za věci už z toho ostrouhali.Co mělo platit 20let a neplatí toho ani polovina.
Stát to je verbeš -postavit ,udělat neumí nic a když to za nějakých zákonem stanovených podmínek někdo udělá za něj tak jsou to potom zloději.
Skvěle napsané! Ti "investoři do solárů" totiž vůbec nebyly investory, jak tvrdí autor. Podstatou každé investice je riziko, že nevyjde a místo zisku bude ztráta. Tady měli garantovaný odbyt, garantované (dotované) ceny a v podstatě nulové provozní náklady. Jediné riziko, které nesli, bylo to, že jednoho dnes stát řekne: "Dost!" Konečně to řekl.
Nulové náklady? To nemyslíte vážně.
Ja treba mám FVE od roku 2008, a zaplatila se mě v roce 2016. Dalších 8 let mě ušetřila a vydělala slušně peníze, v mém případě minimálně půl milionu korun. Tyto velké FVE parky prodávali 16-20 let elektřinu za násobek tržní ceny, jaktože už dávno nejsou ziskové.
To jste na tom dobře, předpokládám ,že jste utratil za pořízení fve svoje peníze.Bohužel větší investoři na to museli někde vzít co? Nebo si myslíte ,že postavit třeba 1 MW se dalo v roku 2009-10 z volných peněz? nedalo! ,jsou to pujčky od bank a různých investičních skupin( tehdy úrok kolem 8-9 procent)
Dále pronájmy pozemků od obcí ,náklady na zaměstnance atd a atd a atd.Bohužel vy jako majitelé piďi fve nemáte ani potuchy o nákladech těch větších.
0
Sledujících
3
Sleduje
0
Sledujících
3
Sleduje
Čez je vlastníkem největšího počtu velkých solárních parků.
Takže o největší peníze by přišel ČEZ. Proto se zvedla ta histerie.
Proto taky ČEZ nechce povolit přetoky do sítě jak to je v Německu.
Ale ČEZ se pohybuje na hřišti, které mu nalajnoval energetický zákon. A tam je počátek všeho.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Máte pravdu s tím energetickým zákonem . Německo -to je jiný level. Ale bohužel zase zaspal stát. Místo aby okopíroval zákon někde kde to funguje spokojeně na obě strany vymyslel paskvil. Hlavně ,že jsme splnili úkol EU 8% (2010 ) z obnovitelných zdrojů.
Ale do toho nevidíme ,prostě politika je špína ,co si budeme nalhávat.
Smutné bude, pokud retroaktivně už asi po desáté změní podmínky dané tímto zákonem, tak do takové země investoři nepůjdou .Ať bude nový zákon sebe lepší. A nemyslím tím jen energetiku.
1 odpověď