Po roce 1989 byla privatizace firem nutná, protože téměř všechny firmy byly nekonkurence schopné a mnohé defacto před krachem. Proto tehdy české firmy potřebovali hlavně investice, aby dokázali přežít v tržním prostředí. A zde nastal podle mě výrazný rozdíl. Pokud firmu zprivatizoval čech, tak ve 100% neměl nejenže na nutné investice, ale navíc měl ještě dluh, protože musel za tu firmu zaplatit (to že se našlo dost českých "podnikatelů", kteří nikdy ani nechtěli za jimi koupené firmy zaplatit, to je dáno typicky českou vlastností tj vychcaností). Ti slušní čeští privatizátoři navíc neměli žádnou zkušenost, jak firmu řídit. Proto to většinou dopadlo jako Škodovka v Plzni nebo Poldovka na Kladně či ČKD v Praze. Zatímco firmy zprivatizované zahraničním kapitálem byly výrazně úspěšnější. Dnes lidi vidí jen to, že tyto firmy odvádí zisk svým majitelům a nadávají na to. A komu by ten zisk asi tak měli odvádět ? A kolik peněz a úsilí to tehdy ty zahraniční firmy stálo dnes už nikdo nevidí. Ať se to lidem líbí nebo ne, jde o zasloužený zisk, který patří majitelům. Nebýt zahraničního kapitálu, tak bychom dnes žádné banky neměly. Zkuste se zamyslet nad tím, co dokázali čeští manažeři s Českou poštou či Českými drahami tj firmami, které se neprivatizovali a zůstali v českých rukou? Každý rok musí stát tyhle firmy dotovat miliardami korun, aby nezkrachovaly.
Další dotace, které jsou asociální. Celý systém dotací v EU je špatně. Dotace čerpají boháči a obyčejní lidé se daněmi ze svých průměrných platů skládají na dotace pro milionáře a miliardáře. Bohatí by měli podporovat chudé. Silnější mají pomáhat slabším. Nejen tyhle dotace na elektroauta, ale třeba i do zemědělství atd jsou o tom, že chudí podporují bohaté. Mám ten pocit, že ten systém je nastaven tak, aby bohatí byli ještě bohatější a to je špatně. A příští předseda vlády si svůj rybník určitě nevypustí. Takže se nic nestane, kromě toho, že boháči budou dál brát ještě štědřejší dotace.
Ignorant a neschopa se snaží kritizovat ignoranta a neschopu. Tomu prvnímu to lidi žerou a druhého nenávidí. Oba jsou stejně neschopní.První dokázal za 2 roky zadlužit republiku o 12% HDP a druhý si zase v době bez krize půjčuje cca 300 miliard ročně. Východisko neexistuje. Jeden je za 18 a druhý bez dvou za 20.
Voliči ODS jsou většinou vzdělaní. Nenajdete mezi nimi moc voličů se základním vzděláním. A pro ně je program AntiBabiš málo. Chtěl bych vidět vyrovnaný rozpočet, podporu podnikatelům a OSVČ, důchodovou reformu atd. Ale vidím jen zvyšování daní OSVČ a podnikatelům, kosmetické úpravy bez jakékoli odvahy něco změnit a i přes to zvyšování daní obrovské deficity. A tohle přesně dělal i Babiš, takže politika ODS se od politiky ANO nijak neliší. Tak proč je volit ?
To je jako by firma, která spoustu let neudělala žádný zisk, má dluhy a jen úroky z dluhů činí 5% tržeb firmy zvýšila svým zaměstnancům o 8% mzdy. Chtěl bych takovou soukromou firmu vidět ? Na mzdy si firma musí vydělat, ale v případě státních zaměstnanců zřejmě stačí jen si zase ně půjčit. Pochopí toto Babiš, který chce stát řídit jako firmu a sníží všem svým státním zaměstnancům platy (po volbách, které vyhraje) nebo alespoň podpoří soukromé podnikání tak, abychom si na mzdy státních zaměstnanců nepůjčovali ? Je evidentní, že koalice SPOLU to nechápe anebo je jim to jedno, což se snad ještě horší. Bohužel nevěřím, že ANO tohle pochopí, přece jen je to populistická strana a snižovat platy moc populární není. Ale v normální firmě, která nechce zbankrotovat je to nevyhnutelné.
Klasická Babišovka (účelovka). Vrabci na střeše i čápi v hnízdě ví, že cílem těchto reklam bylo snížit si daně a okrást tak stát a tím nás všechny. Tuto metodu přivedl profesionální účelovkář Babiš k dokonalosti. Všem nám je jasné, že soud řekne, že trestný čin se nestal, protože nedokáže prokázat, že šlo o úmysl. V tomhle jde o geniální optimalizaci daňového povinnosti. A voliči ANO tleskají a my všichni to zaplatíme.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Slovensko náš vzor. My si příští rok zvolíme Slováka a budem se mít stejně dobře jako Slováci.
2 odpovědi