Bydlíme v Andalusii, cca 300km vzdušnou čarou od Valencie a i tady to byl masakr. Voda se valila po silnicích, z kopců byla splavována hlína a kameny, přívaly deště, na které stěrače nestačily a provoz na silnicích činily takřka nemožným a velmi nebezpečným. Vypadávala elektřina, nešel internet a do toho silný vítr. Dlužno ale říci, že meteorologové varovali s předstihem. Teploty jsou v průměru o 8-10st nižší než loni touhle dobou.
Příklad fungujícího OZE. včetně důsledků levně energie pro lidi.
Je to k dohledání i v originálu angličtině, přesto posílám s překladem.
Jednotlivé případy projektů OZE, které mají dílčí smysl, samozřejmě existují ( v tomto konkrétním případě je však nutno se zeptat, zda-li vynucená elektromobilita je skutečně technologický pokrok anebo ideologie). Ale o tom není můj příspěvek. Ten komentuje celkový koncept Green Dealu, který je dnes ústředním tématem levičácké elity EU, který je prokazatelně nerealistický a neudržitelný a bude mít závažné konsekvence pro nás všechny.
Green Deal, a to bez jakýchkoli emocí, je fantasmagorický zpolitizovaný projekt tzv. bruselské elity. Je prostě mimo jiných argumentů, neufinancovatelný. K docílení nulových čistých emisí EU-27 do roku 2050 je třeba v rámci EU investovat ročně BILION eur. Je to více než pětinásobek celkových ročních rozpočtů EU (T.Břicháček: Zelený úděl). Lpění na této fantasmagorii bude mít neblahé důsledky v podobě dramatického snížení životní úrovně Evropanů, ztrátu konkurenceschopnosti, sociální bouře. A proč to všechno? Aby se snížil celkový počet skleníkových plynů produkovaných v Evropě? To je přeci směšné, evropský podíl tvorby těchto plynů je v celosvětovém měřítku jen 7% a dále klesá. Opravdu někdo věří, že je nutno tolik obětovat pro NIC?
Levičácké uvažování individuí, požadujících ve svých důsledcích další a další deformace trhu nabývají na síle a to nejen v Německu. Především mladí, ale nejenom ti, si přejí nárokovou společnost. Dokáží vyjmenovat dlouhé seznamy toho, na co mají mít podle svého mínění zasloužený nárok a přitom svými reálnými kroky, nesmyslnými protesty a požadavky oslabují sílu společnost, respektive trhu, který nárokované má, bůhví z čeho, vytvořit. Toho se samozřejmě chytají "chvilkoví politici", kteří pro chvilku na výsluní a pocitu domělé moci, jsou schopni převlékat kabáty, a zatracovat názory ještě nedávno, v jiné situaci intenzivně adorované. Společnost je nemocná, nemocné je uvažování mnoha lidí a pomalu, ale jistě dochází k destrukci toho, o čem má generace mluvila a uvažovala jako o "západním stylu života".
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Britská armáda se ve východní Evropě naposledy významně angažovala během druhé světové války. V roce 1944 se britské jednotky podílely na osvobozování Řecka. Čili nikoliv nějaká agrese nebo dobyvačná válka. A před tím, v pol. 19. stol. to byla Krymská válka, ve které se Britové snažili zastavit expanzi Ruska.