I autorem článku udaných necelých 14 let je celkem dost. A jsou zcela bezvýznamné údaje, kolik km najíždí auta podle stáří. Je to zcela logické, že starší auta mají lidé například v regionech mimo větší města, na vesnicích atd., kde nájezd nemusí být tak velký z logických důvodů.
Ty logické důvody by mě docela zajímaly. Jako třeba vesničan musí do práce, k lékaři, na nákup do města a na to auto nepotřebuje ? A ten co žije ve městě sedne na MHD, protože má zastávku za rohem a proto najede ročně mnohem víc kilometrů ?
Autor si evidentně nechápe, že výchova je proces. A ten nejen trvá, ale probíhá neustále. Právě to dítě, které chodí do společnosti a samozřejmě se někdy chová nezrale (což je u mnoha z těch dětí jen odpovídající věku), tak to se učí. A děti se učí především nápodobou. Takže čím víc je rodiče budou brát, tím rychleji se adaptují a také se té toleranci a společenským normám naučí.
A o toleranci by takový článek za mě měl být. Z obou stran. Za většinou těch dětí v afektu nebo co se přimotaly číšníkovi pod nohy je i ten rodič. Obvykle snažící se „něco“ nebo vlastně i cokoli udělat a zpocený až na zadku.
Mnoho jedinců totiž bohužel přemýšlí jako autor. V jiných zemích jsou k dětem vstřícnější a kupodivu z nich nerostou narušení jedinci (akorát tak pro kriminál). Děti jsou tam od mala podstatnou a opravdu tolerovanou součástí společnosti a účastní se mnohdy většiny společenského dění. Přijde mi, že to nejen urychluje celý ten výchovný proces, když dítě vychovává celá společnost. Ale respekt k nezralosti jedinců malých (stejně jako starých) má blahodárný vliv také na psychiku rodičů. Musí to být fajn vědomí, že s příchodem potomstva není očekáváno, že se na roky zavřou doma.
Wikipedie nám říká, a můžeme tomu i věřit, že: výchova (nebo též edukace) je cílevědomá, plánovitá a všestranná činnost směřující k přípravě člověka pro jeho společenské úkoly a osobní život.
Vy píšete, že výchova je proces, který trvá a probíhá neustále. Souhlasím.
Tak kde je tedy ta výchova - ta činnost, ten probíhající proces, když dítě dělá co se mu zlíbí a rodič mu neřekne ani půl slova? Kdo dělá tu výchovu, když rodiče nehnou ani prstem? To se dělá samo? To dítě na všechno příjde samo?
Jsem příliš hloupý, zjevně jsem na to nepřišel když jsem byl dítětem.
Exministryně Maláčová pozvala do Písku co, tu dvojtečku ? To si to ten novinář po sobě nemůže přečíst než to někam pošle ? Aspoň tu gramatiku by měli novináři trochu víc ovládat, je to čím dál tím horší. Možná je to prkotina, ale často takový přežblept dokáže úplně změnit smysl věty, odstavce nebo i celého článku.
Budou plné tak jako tak - kelímky od jorutů, kelímky a mističky od masa, lahvičky od šamponů a sprcháčů, igelitové tašky, sáčky a další foliové obaly. Sladké limonády a balenou vodu příliš nekupujeme, přesto co čtvrt roku vyvážím do žlutého kontejneru obří krabici od sekačky plnou těchto plastů...
To musí úžasně vonět, po čtvrt roce. Předpokládám, že ta krabice stojí celou dobu někde v bytě.
Přesah střechy ? V dnešní době ??? Mám dojem, že to mají architekti zakázané. Vždyť přece není nic lepšího, než když déšť stéká po fasádě, je přece vodonepropustná ! Nebo z modřínu, ten si s tím poradí ! A slunce svítící v pravé poledne velkými okny do pokojů je taky super, že... To teploučko v domě, úplná sauna. A jak ty domy krásně vypadají, jak řopíky nebo trafostanice.
To už je věcí soudruhů z německa, jak si to zařídí (oni neradi do zákonů - který jsem samozřejmě neviděl - píšou nějaké technikálie).
V praxi jsem to viděl jenom jednou, že byl jeden přístroj tvářící se chytře venku (zřejmě hodiny), druhý přístroj tvářící se chytře vevnitř (zřejmě nějaký switch se stykačema nebo ovládající stykače) a některé okruhy (topení a spol.) se dynamicky odpojovaly podle zatížení sítě a aktuální ceny.
Předpokládám, že to bude fungovat podobně a pokud si to neohlídáte a v době omezení budete brát víc, tak Vás odstřihnou úplně, nebo Vám napaří mastnou pokutu.
Oni to zavádení chytrých elektroměrů v Německu a ve Francii dělají především kvůli dynamickému řízení zatížení sítě, takže předpokládám, že opravdu budou dynamicky řídit.
Ono by to šlo už teď a bez strašení nějakými elektroměry - když je třeba v poledne nadbytek, stačí lidem zapnout NT, a to jen tolika, aby se ten nadbytek spotřeboval. Ale to by energetické společnosti přicházely o peníze, a tak raději vypnou celou síť.
V Německu se zároveň snaží urychlit zavádění chytrých elektorměrů. Ten limit v navrhovém zákoně (vážně by bylo dobré uvést odkaz, když je o něm článek) se týká domácností, které mají v zavádění chytrých elektroměrů přednost. Z toho plyne, že ta regulace se technicky bude týkat pouze těch, kteří už chytré elektroměry mají.
Chytré elektroměry umí měřit průběžnou spotřebu a ukládat získaná data. Pořád nevím, jak by mohli nějak omezit někomu odběr - pouze přes ten stykač na NT ? Takže kde nebude stykač, tam budou mít smůlu...
Na jedné cyklostezce je ještě značka "cyklisto sesedni z kola" před každým křížením s cestou ! Silně dementní značka. Výhled je tam perfektní, není třeba ani zastavovat.
Už jsem se ptal jestli už existuje "řídíči vystup z vozu" nebo "chodče zuj si boty". Ale časem budou určitě...
Proč o takových věcech rozhodují blbci ?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
V článku se píše:
Většinu problémů podle něj přinesly právě požadavky odběratelů na nová připojení, a to především malých instalací fotovoltaik.
Pokud je požadavek na připojení fotovoltaiky, tak už to není požadavek odběratele, ale dodavatele. Proč to má tedy platit odběratel ?
Taky myslím, že připojím-li malý zdroj energie vedle velkoodběratele, mám za to, že páteřní síti spíše ulehčím, neboť část proudu poputuje jen z toho malého zdroje. Z toho vyplívá i to, že pokud je výroba ze solárů v nějakou chvíli extrémně vysoká, stačí dálkově zapnout nízký tarif a vyrobená energie se spotřebuje hned ve vedlejším baráku a síti se spíš ulehčí.
A až bude veškerá modernizace víceméně hotová tak platby zase půjdou dolů ? Určitě ne, že... Takže to jsou všechno jen důvody, jak vytáhnout z lidí další peníze.