Zestátnit všechny energetické společnosti a hotovo!!! A odejít z burzy. Odejít z EU.
A odstřihnout se od evropské sítě? Jste připravená na to, že ve špičkách Vám nepůjde el.proud třeba tři hodiny? A nebo půjde, ale za desetinásobek běžné ceny, protože ho v tu dobu budeme nakupovat za úplně jiných podmínek z té ošklivé EU... Tyhle výkřiky 😁.
Žádná taková podmínka není. Jen je na dlouho dopředu obsazeno😁
No, tak já se po tom sháněl před 14. lety. To to ještě jezdila jiná firma. Teď to zajišťuje cestovka jako zájezd a normálního člověka by měla odradit už cena jízdenky 299 Kč 😁. I dnes je v tom autobuse rezervováno 15 míst pro ZTP. Tehdy jsem si to na východ slunce vyběh zadarmo. Na snídani jsem byl zpět v penzionu...
Píšu jen (!) o ceně distribuce. Cenu silové elektřiny máme každý jinou (já třeba 4200Kč/MWh vč.DPH zafixovanou před 2,5 lety). Ten článek neporovnává rozdíl v ceně elektřiny ve vysokém a nízkém tarifu, ale rozdíl mezi cenou distribuce v tarifu, který nerozlišuje VT a NT a tarifem, který tyto dvě složky rozlišuje. Ten kdo má bojler na vodu a třeba i elektřinou přitápí a má tarif D02d, platí strašnou dardu za distribuci (přes ty tři tisíce za MWh + silovou část dle své smlouvy). Kdyby přešel na tarif s VT a NT, ušetřil by. O tomhle ušetření se v článku píše. Rozumíme si?
Ale tady se jedná o úsporu oproti tarifu, který má jen jednu distribuční sazbu a ne o rozdíl mezi distribucí VT a NT! Například kdybyste měla tarif D01D, tak za 1MWh platíte distribuci 3,5 tisíce korun, ale když máte D035d a vyšší sazbu, tak za distribuci v NT i VT platíte diametrálně méně! A o tom celý ten článek je, ne o rozdílu mezi VT a NT, kapišto?
Ještě abych vám to hodil do čísel...9MW v NT 1MW ve VT i kdybych to ve VT snížil na 0 tak ten rozdíl je těch 450,-....😉 leda bych šlapal na kole s dynamem, ale takto jste tu lenost asi nemyslel...😉
Ale tady se jedná o úsporu oproti tarifu, který má jen jednu distribuční sazbu a ne o rozdíl mezi distribucí VT a NT! Například kdybyste měl tarif D01D, tak za 1MWh platíte distribuci 3,5 tisíce korun, ale když máte D035d a vyšší sazbu, tak za distribuci v NT i VT platíte diametrálně méně! A o tom celý ten článek je, ne o rozdílu mezi VT a NT, kapišto?
Opravdu odborné vysvětlený článek. Když řeknete A proč neřeknete B , třeba o vyšších platbách za elektroměr, o časech nižší sazby v době kdy ji člověk většinou nepotřebuje a tak nevyužije...
Zřejmě máte na mysli měsíční poplatek za rezervovaný příkon, tzv.platba za jistič.A ano, tak je vyšší cca o 300Kč měsíčně. pokud ale máte roční spotřebu vyšší než 2000kWh, tak už se vám to vyplatí (na distribuci ušteříte víc, než o kolik zaplatíte víc na měsíčních poplatcích). Není to lehké pochopit, ale je to tak :-)
Když jsem v kanceláři ČEZ se informoval o nízkém tarifu ( mám jen bojler) , tak mě ochotná slečna informovala, že zároveň s nízkym tarifem mi zvýší sazbu u základního tarifu. Asi takhle funguje ČEZ
Zvýšil by se Vám poplatek za jistič (o cca 300Kč měsíčně). Při roční spotřebě vyšší než 2000kWh se to už vyplatí (ušetřené peníze za levnější distribuci vyváží vyšší měsíční poplatek).
Děkuji za vysvětlení, abdobná moudra bych se dozvěděl od stračeny!
To čemu Vy říkáte poplatek za elektroměr, je pravidelná měsíční platba za rezervovaný příkon a ta se určuje dle jističe. A, ano u dvoutarifů je vyšší, než u jednotarifů. Ovšem při roční spotřebě vyšší než 5000kWh je tenhle poplatek zanedbatelný - mnohem víc ušetříte na dvoutarifní distribuci.
Mam tarif d26 od čezu, dříve se opravdu dalo ušetřit, ale dnes je cena NT a VT stejná, máme obecni byt, kde jsou 3 akumulačky v přízemním bytě 75 m2 a za loňský rok jsem i se zálohami zaplatila 86000,-
V D26d od Čezu je v ceně silové elektřiny NT a VT opravdu minimální rozdíl. ALE! V ceně distribuce, která je nedílnou součástí Vašeho vyúčtování je velký. Konkrétně za 1MWh platíte za distribuci v VT 1376Kč a v NT 530Kč a rozdíl je tak víc než 800Kč (tedy necelá koruna na kWh). Cena distribuce je určena (a regulována) státem a je jedno jakého dodavatele máte. Rozdíl je jen mezi distributory a toho si vybírat nemůžete - toho máte podle místa odběru určeného (u nás jsou tři - ČEZ, PRE a E.GD).
Nikde nepíši, o uzenej slanině, ale o špeku, v tom je velký rozdíl, špek, nikdy nebude ve špekáčku tvrdý. Samozdřejmě, že je to určité procento,10% zbytek hřbetní sádlo. Stačí si sehnat recept, špekáček, dle československé normy. Také tam patří HZ.
Píšete o uzeném špeku. Ten nikde v žádném receptu ani normě není. Občas je uveden špek, ale myslí se tím (syrové) hřbetní sádlo. Jestli se někde někdy dávalo do špekáčku cokoli již tepelně upraveného (což vyuzený špek je), tak to byl jen nějaký pokus, který s pravým špekáčkem neměl nic společného. Četl jste tu odkazovanou komunikaci s výrobcem i úředníkem ministerstva?
Je vidět, že o původní receptůře nevíš nic. Špekáček dle norem, obsahuje 30%HZ, 30%VV, 20% VHS, A 10%UZENÉHO ŠPEKU, PROTO ŠPEKÁČEK. Takhle jsme je vyráběli na učňovském středisku, a také na masokombinátě Březhrad. Pokud neobsahuje uzený špek, nejedná se o špekáček, ale je to BUŘT., TEN CO MÁ VÍCE JAK 70 GRAMŮ, SE NAZÝVA VUŘT. Jsem vyučen od roku 74 v oboru, ŘEZNÍK - UZENÁŘ.
Na našich webových stránkách je souhrn mé korespondence, kterou jsem před lety vedl právě kvůli "slanině" ve špekáčcích. Jak se tam můžete dočíst, tak jak řemeslnný odborník pan Novák, tak i úředník z ministerstva potvrzují to co píšu výše, tedy, že do správných špekáčků patří (syrové)hřbetní vepřové sádlo a nikoli uzený špek. Odkaz
Pokud Vy jste to tak celý život vyráběli, musela to být výjimečná delikatesa, kde musely vadit na skusu tuhé kousky té uzené slaniny - vyzkoušeno (napadlo mě to kdysi vyzkoušet a opravdu to ve špekáčku vadilo).
9
Sledujících
0
Sleduje
9
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Jestli to není tím, že všichni fungují Just In Time. Sklad 0.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
U karosérií to tak úplně není. Já ale pracuji u dodavatele škodovky v systému JIT/JIS (tedy právě včas a v přesném pořadí) a na lince, která produkuje Octavii / Enyaq se od června zrušilo mnoho směn (převážně nočních). Vždy to rušili nahodile a na poslední chvíli. Od začátku října už to rovnou dali do plánů a škrtli všechny první noční směny do poloviny listopadu. Teď už avizují že to bude do konce roku + v prosinci zruší většinu nočních směn na téhle lince (možná všechny). Po Novém roce bude zřejmě též první týden produkovat bez noční směny. Druhá linka, kde se vyrábí jen spalováky jede stále naplno, ale teď se od 1.11. mírně snížila produkce (to ostatně i na lince s Oct. a Enyaq také).Octavia se částečně přesunula do Kvasin a měl ji nahrazovat Enyaq. Objemy výroby Enyaqu ale zůstávají stejné a nenavyšuje se, jak se plánovalo. V létě zdůvodňovali odstávky nedostatkem dílů, teď už se o důvodech moc nemluví. Naopak se hovoří o zpětném přesunu Octavie z Kvasin zpět do MB. Myslím, že to hovoří za vše. V plánech počítali s poptávkou po EV, která se nekoná. Teď se modlí, aby jim vyšla sászka na menší verzi Enyaqu "nový" kompaktnější a levnější vůz Elroq (na kterém prý bude minimální marže). Pokud se nepřehodnotí zelené plány EU a přísné emisní limity, bude mít škodovka stejně velký problém, jako má teď její matka VW. Bohužel. Mě to živí, tak mi to radost nedělá.
1 odpověď