Myslím si že komoušové všude kde vládli už dalece předčili i to křesťanství stačí se jen podívat do nedaleké minulosti když jen v russku stalin zlikvidoval 10 milionů rusů a dalších jiných národů, potažmo se tak dělo i ve všech komunistických zemích s podporou právě russáků.
10 miliónů, neříkejte a kolik těch UK
zato jaderné elektrárny ano...každá společnost se vyvíjí,tedy i komoušská,jen by mě fakt zajímale kde tedy soudruzi udělali chybu,že nemáme takovou životní úroven jako na západě,pravda nevyšší z postsovětských republik,ale daleko za západem..tak tedom mudrujte bolševická lůzo
Nevím kdo je tu lůza, pravděpodobně ty. Ta jak jsou dneska kvóty, tak tehdy byly na západě kvóty na naše zboží.
Víš, že se u nás vyráběly například lodní hřídele pro 50% světa.
nemá cenu to oponovat,jen jedno ti povím,za socíku rodina max 1 auto,dneska 2-3,mnohé fabriky ztrátové...mnoho nových firem vzniklo...čau.....podnikám od revoluce dnes jsem 8 let v důchodu,podnikám stále..mám se opravdu dobře...exotické dovolené atd,vilka
3 auta, exotika, hm to je teda důležité.
Můžete mi vyjmenovat některé z těch našich nových fabrik? Já neznám žádnou. Rád se poučim.
Já se o sebe umím postarat, podnikám i v důchodě a mám se také dobře. Ale co ostatní kterých je třeba. A kolik platíte svým zaměstnancům?
Ubozak je ten kdo vulgarne nadava, jako treba ty. Pokud nemas poneti o tom co je architektura, tak radsi nekomentuj.
Panelaky uplne archtektura nejsou.
Ale platí se v nich jako v hotelu. Dříve jsem platil za krásný moderní byt 82 m² v paneláku nájem 425 KČS, pak se to prodalo a rázem to máme 12 000,- Kč což je v propočtu trojnásobek. Tak se na těch hnusných socialistických panelácích vydělává. Kdyby se nepostavily, tak by dnes polovina lidí bydlela pod mostem. Zajímalo by mne kolik bytů se postavilo po 89 roce.
Uspořádání sídlišť se přezdívalo "urbanismus jeřábových drah". Pokud jde o občanskou vybavenost, většinou tam v době nastěhování nebyla žádná - chybělo všechno, včetně chodníků (nahrazených prkennými podlážkami v blátě) a zeleně. Taktéž budovy občanské vybavenosti se dokončovaly dodatečně. Čest výjimkám.
V době vzniku vypadala sídliště bídně; dnes po čtyřiceti i více letech již přeci jen "zarostla" milosrdnou zelení a přiblížila se tak ideálům teoretiků architektury.
A kde jste na to přišel. Já se nastěhoval do nové zástavby a bylo tam vše.
Restaurace, kavárny, obchodní dům, 5 obchodů s potravinami (samoobsluh)v dosahu od 100 do 400 m .
Výběr lze brát opravdu jen jako "desítku z těch nejzajímavějších", tedy víceméně jen autorský výběr 10 z několika desítek nejzajímavějších. Jinak by tu měly být uvedeny jen za Prahu i stavby jako obchodní domy Kotva, Máj, DBK, hotel Intercontinental, Praha a další stavby. Přičemž zrovna u těchto staveb je třeba připomenout, že byly projektovány a připravovány ve volnější době kolem roku 1968, nebo se stavěly velmi dlouho (DBK) nebo měly zcela výjimečné podmínky finanční a realizační zajištěné vládnoucí stranou (hotel Praha).
Jako pamětník bych těm obdivovatelům a oslavovatelům starých časů rád připomněl, že sídliště se z velké části navrhovala tak, aby byla pohodlná pro práci jeřábů, o výšce staveb rozhodovala údajná ekonomická výhodnost, že nejlepší je 8 až 12 pater, dodavatelé neuměli udělat atypický prvek, nic jiného než umakartová bytová jádra nebylo...tzv. občanská vybavenost se stavěla s velkým letitým zpožděním za byty, chyběly terénní úpravy a zeleň, nebyly telefony atd.atd.
Připomeňme si taky po roce 1948 desítky památkových objektů, hradů a zámků, které totálně zdevastovala armáda, zemědělská družstva a "pracující lid", který mnohé nenávratně zničil, vyraboval a rozkradl, aby si zde vytvořil kasárna, podniková rekreační střediska či mateřské školky. Některé se dodnes nepodařilo plně zrekonstruovat, stát to stojí obrovské peníze nebo se toho ujali soukromníci.
A těm škarohlídům, kteří nevidí, nechtějí vidět, vědět, že se dnes u nás staví i velmi kvalitní architektura: mrkněte taky na nějaký cz web věnovaný stavitelství a architektuře, než budete vše odsuzovat.
Kolik já znám zámků a jiných památek co se nechaly spadnou v dnešní době. A kolik jich bylo za socialismu održováno a restaurováno.
Tenkrát jsem jich sjezdíl mnoho. To si mohl dovolit každý. Dnes už je to téměř pro movité.
Podívejte se třeba na stránky Stavba Jihomoravského kraje, je tam archiv až do roku 2010.
A jak vypadá centrum Brna dnes a před 35 roky, to snad ani nemá cenu srovnávat.
Nadívejte se na to dnešníma očima. Kolik let uběhlo? Jak to vypadalo před v 30 letech. Určitě hůř než před těmi 35 lety. Vývoj jde dopředu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Volby se blíží a progresivisté zase kvičí ve snaze poškodit hnutí ANO. Umíte vy chásko něco jiného? Asi ne.
2 odpovědi