Nejsem ten, kdo vidí to co bylo jen růžově, ani nejsem slepý k tomu co se děje po Listopadu. Je módní vše svalovat na Covid a Rusko... je to dost podobné jako argumenty v minulosti. Vidím kam směřujeme pod vedením zvláště poslední vlády.
A ještě k wikipedii - i tam jsou věci, které neodpovídají. Je to jako se statistikami - někdo je tvoří a upravuje podle sebe. Platí, že historii píše vítěz.
Dostávají peníze podle počtu obyvatel. Jsou obce, které mají samosprávu a státní správu a na státní správu přispívá stát. Samosprávu si obce platí sami. Kraje mají samosprávu a státní správu. Opět státní správu si platí stát a samosprávu si platí kraj Pro lepší pochopení úředníky státní správy si platí stát a úředníky samosprávy si platí samospráva, Jasné ???
Píšete to správně, jen malou otázku - dostávají peníze podle počtu obyvatel a ty peníze jsou od koho? Od státu a ten je má od koho? Prostě je to od lidí...a není to přímo na obce, ale přes někoho.
Tehdy jindy v Evropě byla daleko jiná úroveň než u nás, byli daleko před námi, naše ekonomika šla kopru, byli jsme na dně, s jednou z nejhorších životních úrovní. Vidět jste to za dráty nemohl. Byli jsme na takovém dně, že dodnes jsme západní evropské státy nedohnali.
Nic není jen černé nebo jen bílé - tedy ani tyto záležitosti. A co se týče dohánění - už se o to snažíme 35 let a výsledky jsou kde? Jestli bereme za fakt, že jsem byli dobří před druhou světovou válkou pak byla válka a v roce 1948 se toho chopili komunisté, tak to do roku1989 uplynulo 41 let a něco se tu přece jen udělalo. A nyní po téměř stejné době jsme kde?
Na důchody bylo z důvodu, že na jednoho důchodce přispívali 4 pracující. Dnes jsou to dva a za pár let to bude vyrovnané Zdravotnictví zadarmo nebylo vše si hradili pracující lid. Nebylo na léky k léčení závažných nemocí, jak rakovina a podobně. Nebylo na vybavení nemocnic a naše zdravotnictví se sunulo mezi rozvojové země. Školství nebylo zadarmo přispívali na něj pracující a sloužilo k vymývání mozků dětem
Jasně a dnes jdou daně kam? Do školství, zdravotnictví, atd. A ještě si připlácíme. A úroveň? Čas přináší pokroky všude tedy i u nás. Ani na tom vychvalovaném západě to nebylo jako dnes.
Myslím si, že k ocenění vetchého (píšu jeho jméno s malým počátečním písmenem, neb je mi z něj na zvracení) došlo především nejen kvůli podpoře pávka ve volbách, ale také především kvůli té akci vetchého s dodávkou dronů Ukrajině ... oni to nepochybně berou jako větší záslužnou činnost než to, že pomohl pávkovi na hrad. Pro ně je to vysloveně hrdinství.
Souhlas.
To je ale míchanice myšlenek a informací s polopravdami. Každý je porazitelný, o tom nás přece přesvědčují historické informace. Těžko sát o jednotlivostech. Snad jen maličkost - v Afganistánu SSSR neuspěl, už tehdy tam by SSSR proti zbraním z USA. ty se najednou hodily proti USA a vojáci NATO utekli jako kluci, když zjistili, že tam nemají jejich vojska šanci.
Pokud někdo - kdokoliv - vědomě ublížil jinému, potrestejme ho. A je jedno zda to byl komunista, lidovec nebo nevěřící. Ale nevybírejme jen někoho. Pak bychom se mohli dostat i k tomu, že byli vinní i ti, co tady poctivě pracovali. Lustrační zákon byl původně jen na několik let, ale protože se stále někdy hodí, je prodlužován.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Souhlas, a on to nebyl jen Covid .. atd., v ekonomii se učí už děti, že po vrcholu, a to jsme byli před covidem ( a Babiš hned líbivě, rozhazoval ), v ekonomice se tento cyklus neustále opakuje.... expanze (rozvoj, konjunktura, rozmach poptávky i nabídky) vrchol (převis nabídky nad poptávkou) krize (recese, pokles nabídky i poptávky). Většinou celosvětově, jak domino. Náznak krize byl už těsně před covidem, že se toto normálně děje, a že je vždy nějaká poslední kapka která to spustí (otevře ), no i zpustí ( zpustoší ) ! Válka do toho, a je krize. Nechci se nezastávat současné vlády, chyby se dělají, ale v této situaci vláda, která by shazovala populisticky z vrtulníku, by jen zadělala "na Řecko" . Po Listopadu nastala nová situace, průmysl se musel přizpůsobit novým podmínkám tržní ekonomiky, demokracie a globalizace. Nastala transformace hospodářství, která zahrnovala privatizaci, restrukturalizaci, liberalizaci a otevření trhu. Ano, trvá dlouho než se vše napravilo a napraví, 40 let diletantismu a nezdravé ideologie bylo sakra dlouho. Náprava je těžká i proto, že jak já vidím, tak mnoho ovčanů našinců stále jede ve starých zaběhnutých kolejích a "ze zvyku" co bylo chválí.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Dobré... jsem tedy podle vás ovčan. 🙂 Mám jiný názor než vy a také bych našel nějaké přiléhavý popis vás - ale proč, bylo by to zbytečné.