Novináři vedou recyklační džihád. Co na tom, že třeba u nás v obci není problém sbírat kovy jak do popelnic, tak svozem, ale zároveň se hliníkové plechovky dále třídí a prodávají jako tříděný odpad s nulovými náklady pro obyvatele i obec. Sběr kovů hradí obci ztráty ze sběru skla, papíru a částečně i plastů.
Až se zavedou zálohy, narostou spotřebitelům i obchodníkům náklady na zpětný odběr, obcím vzroste ztráta ze sběru tříděného odpadu, což se opět promítne do sazby poplatku za odpad a tuto zvýšenou ztrátu opět uhradí spotřebitelé.
Kdo třídí, má směsného odpadu naprosté minimum. MŽP místo toho, aby podporovalo systémy třídění odpadu, bourá současný poměrně úspěšný systém tím, že mu bere peníze a tyto peníze rve do chřtánu odpadkářské mafii s "třídícími" linkami.
Ústřední povodňová komise vyzývala výslovně hejtmana Moravskoslezského kraje (taky ANO), aby vyhlásil stav nebezpečí. To bylo v sobotu dopoledne. Ostatní vyzývat nemusela, takže asi se do toho politikům v Moravskoslezském kraji nechtělo.
Dneska vidí, že jim teče do bot a občané se ptají, proč všechno tak dlouho trvalo - Krnov, Opava, Moravskoslezský kraj. Takže si ani ne dva dny před konáním voleb a po průchodu nejhoršího požádáme o nouzový stav.
Politici ANO se fakt už ani nestydí.
Za prvé, milý NERVe, stát si nepůjčí peníze na to, aby je poslal obcím, stát obcím pošle peníze přímo z vybraných daní. Ne z vyměřených nebo naplánovaných, ale z těch, které skutečně přišly na účet finanční správy. Stát si půjčuje peníze na to, aby mohl proplácet nereálné sliby politiků, které nemá kryté svými zdroji.
Za druhé, milý NERVe, některé obce syslí neúročené peníze na účtech u hamižných bank, jiné je dávají do bank na termíňák, třeba KB teď dává na 3měsíční termíňák 4 %, ty nejsolidárnější obce je posílají na termíňák do ČNB, kde za ně stát vyplácí úrokovou náhradu (teď u 3měsíčního vkladu 5 %), protože peníze obcí uložené u ČNB stát používá v rámci projektu státní pokladny. Je to práce Miroslav Kalousek a funguje to tak, že přebytky veřejných institucí u ČNB si stát půjčí a platí za ně úrokovou náhradu. U běžného vkladu 0 %, u termíňáků 3,5 % - 5 % (Odkaz ).
Pane Švamberku, chybovat je lidské a chyby se stávají. Já osobně oceňuji, že Cermat chyby připouští a pokud se nějaká nejednoznačnost objeví, uzná i mylná řešení. Pokud byste si prošel testy z minulých let a k nim klíče správných řešení, tak byste si všiml, že i špatné odpovědi jsou běžně hodnoceny body, byť sníženými. Přijímačky na šestiletá gymnázia jsou přijímačkami pro elitu a ta holt musí zvládnout o trochu víc než běžní deváťáci. Musí zvládnout i nejednoznačnou úlohu.
Mně na státních přijímačkách vadí jiná věc. Každá škola má trochu jiné podmínky a daleko víc chyb nasekají právě střední školy (zkrácení času, mylné informace, odebírání zadání studentům). Pokud si budou přijímačky řešit školy bez centrálních přijímaček, to teprve budete mít o čem psát. Už za mě před 30 lety byl systém, kdy si každou přihlášku museli studenti objezdit, rodiče řešili odvolávání, podvody ze strany škol, protežování, korupci, kamarádíčky. Současný systém toto dost bourá.
Mám čerstvou zkušenost z přijímaček mého dítěte. Chtěl na konkrétní školu, dostal dva termíny na testy a prošel přijímačkami snad zdárně. Teď čekáme, ale oproti loňsku bude fajn, pokud to 15.5. pro většinu skončí. Stejně jako nejde vrátit se bezbolestně do reálného socialismu osmdesátých let, nejde vrátit se bezbolestně do systému, kdy si každá škola dělala přijímačky podle svého. U nás doma klidně ano, moje dítě chtělo jednu školu, ale u většiny ostatních ...
Byl jsem k Cermatu ještě 2.2. dost kritický, ale od té doby je Dipsy v realitě české státní správy, kterou pracovně dost znám, velmi příjemné zjevení.
"Rychlost jízdy musí řidič přizpůsobit zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat; smí jet jen takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled." (§ 18 odst. 1 zákona 361/2000 Sb.)
To chce řidič vážně tvrdit, že na 100 metrech dokázal přibrzdit z 90 km/h pouze na 77 km/h? 90 km/h odpovídá 25 m/s, to jsou celé 4 sekundy, než k nim bez brždění dojede. Babka se čtyřmi dětmi na silnici je dost pádný důvod k brždění.
Jestli ono to původní zproštění nebude spíše tím, že soudce je také motorkář:
Paní Stuchlíková, měla byste si pořádně načíst, jak celá věc vznikla. V roce 2021 politici vymysleli výchovné 500 Kč. K tomu výchovnému potřebovali nějak vypočítat počet dětí, takže se odkázali na stávající právní úpravu § 32 zákona 155/1995 Sb., která počet vychovaných dětí řeší. Jenomže tato právní úprava byla nedokonalá, řešila děti pouze tehdy, pokud dosáhly zletilosti. Děti zemřelé v dětství řešila pouze vyhláška MPSV. Takže se vymyslelo, že se přímo do zákona napíše věta navíc. Napsalo se 5 let. Napsal to jako pozměňovák Jan Hamáček a MPSV s tím nemá výjimečně nic moc společného. Prostě se zavedlo výchovné a zpřísnil věk odchodu do důchodu. Něco za něco.
Opravdu nechápu, proč z toho Seznam zprávy dělají takovou kauzu. Každý zákon má své limity a ty limity občas limitují i opravdu smutné případy. Kdyby tam napsal 6 měsíců, třeba by nebylo výchovné vůbec, protože by to třeba vůbec neprošlo, naopak tam mohli tam limit nedat vůbec a "výchovné" by bylo i za děti zemřelé při porodu.
Důchodový systém není financován ze vzduchu a dlouhodobě v něm platí, že pokud někde přidáte, musíte buď teď nebo později někomu zase peníze vzít. O pár let mladší ženy žádnou bonifikaci za vychované děti ve věku odchodu do důchodu mít nebudou. Prostě na ně už v důchodovém kyblíčku peníze nezbyly.
Žena narozená 31.12.1960 se 4 dětmi šla do důchodu ve věku 60 let a 8 měsíců.
Žena narozená 1.1.1969 se 4 dětmi půjde do důchodu ve věku 65 let.
Rozdíl ve věku 8 let, rozdíl věku odchodu do důchodu 4 roky a 4 měsíce.
První šla do důchodu 1.9.2021, druhá 1.1.2034.
To mi přijde daleko smutnější.
Nedávno jsem v jedné diskusi napsal, že polovina lidí není schopna napsat správně adresu svého trvalého bydliště.
Karle Janečku, vy nebydlíte v obci Praha 1, ale v Obci Praha, resp. Hlavní město Praha, vaše číslo popisné není 11, ale je 285. Ta 11 je číslo orientační.
Opravím svůj původní výrok: 80 % Pražáků není schopno napsat správně svoji adresu trvalého bydliště, na venkově je to o něco lepší, ale stačí, aby v obci nebyla pošta a jsme na podobných číslech. To číslo občanky už je jenom flinkovství.
Pokud někteří dobrovolníci (u jiných kandidátů) opisovali údaje z OP, měli jasně nižší chybovost.
Soudruh příslušník VB z policejního ROH sice není schopen vyhodnotit zásah v Počernicích, kdy soudruch příslušník VB zmlátil člověka, ale je mu jasné, že zásah v Borovanech byl v pořádku, protože zakleknout dítě je pro soudruhy příslušníky vždycky v pořádku. Docela by mě zajímalo, jestli je pro soudruha příslušníka VB v pořádku, kdy podporovatel (možná i člen ANO) nahlásí teroristický útok (v Třeboni).
Nikdy v životě jsem si nevybíral čerpací stanici podle ceny.
V době, kdy se někteří pumpaři rozhodli, že si z nás udělají dojné krávy, jsem tento přístup změnil.
ONO Planá nad Lužnicí - 39,90
Tesco Tábor - 39,90
Shell Tábor - 42,50
Comett Tábor - 44,30
KM Prona Tábor - 44,50
Oktan Mladá Vožice - 43,90
Benz Načeradec - 43,90
KM Prona Vlašim - 44,50
MOL Vlašim - 45,50
Rozdíl 5,60 Kč/l je prostě šílený, MOL Vlašim definitivně škrtám ze seznamu pump, kde bych chtěl někdy tankovat. I kdyby měli v ONO nebo v Tesco minimální marži, to co na nás zkouši Poláci a Maďaři, je zvěrstvo. Udělejme jim pá pá.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Za tu pětku by učitel/ka měl/a okamžitě vyletět. Na hodinu!
Pokud nevyletí učitel/ka, má okažitě vyletět ředitel/ka.
1 odpověď